Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu Jeugdorkest van Nederland te gast C 15,25 p.p. Langste merklap ter wereld De jaarlijkse terugkerende dag van 't Ouweland i POM LAY m m onbeperkt spareribs eten "De Meerkoet" 21,00 All-in, inclusief dranken Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Expositie, galerie en tentoonstelling Rock Zestiende editie van hét muziekfestival Augustus-menu Babi pangang, tjap tjoi, gebakken garnalen en saté RESTAURANT MIDDEN ZEELAND Zonnig terras aan het vliegveld IEDERE VRIJDAG voor Telefoon 0113 - 613264 www.restaurantmiddenzeeland.nl Restaurant, Paviljoen MAANDMENU AUGUSTUS Steengrillen Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 -20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 18.30 -23.00 uur soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten 3 soepen 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl Galerie-T, Turfkaai Middelburg, maande lijks wisselende expositie van di verse kunstenaars G Achttien 88 Baarland, tot en met eind augustus, zo- merexpositie van diverse kun stenaars Kunsthandel Thom "Schaar Middelburg, tot en met 1 augus tus, glasobjecten Mieke Groot Galerie de Norenburgh, Middelburg, doorlopend expo sities van schilderijen en beel den POP Domburg, Doorlopend, Liesbeth Minder- houd, Grote en kleine doeken met vreemde wezens Galerie Art Aurum Domburg, Doorlopend, Art Aurum, Sierra den, objecten, schilderijen Kunstuus Heinkenszand, tot en met 1 augustus, keramiek en schilderijen Geerteskerk Kloetinge, tot en met 12 september, foto tentoonstelling wierook en tra nen Museum Schotse Huizen te Veere, Zomerexpositie, Een Tere Stilte en een Sterk Geluid MuZEEum Vlissingen, tot en met 30 augustus, Port of New York: vijfentwintig Ameri kaanse schilderijen en foto's World of Silk Meliskerke, tot en met 29 augustus, kera miek en schilderen Boerderijgalerie De Ossenberg Grijpskerke, tot en met 1 augus tus, schilderijen, houtsculptu ren en maskers uit Jeruzalem Dorpshuis De Jeugdhoeve 's-Heerenhoek, tot en met half augustus, schilderijen Leo Burgs Boerderij Atelier Van Buiten uit Oud Sabbinge, tot en met 31 juli, olieverf en aquarelschilde rijen July Hartog Duingalerie Domburg, tot en met 30 september zomer expositie Art is travelling the mind, beelden en schilderijen Ton van Grunsven en Toos van Holstein De Willem3 Vlissingen, tot en met 6 september, schilde rijen Anya Janssen en Rob Me ijer, beelden Mitsy Groenendijk, mixed media Elza Jo De Drvkkery Middelburg, tot en met 6 september, zeef drukken actieaffiches Iris de Leeuw en fotoreportage Zee land Nazomer Festival van Lex de Meester Westwal 45 Goes, tot en met 5 september, exposi tie foto's Viviane Sassen, in het kader van Goes Afrikajaar Nicolaaskerk Kortgene, tot en met 23 augustus, foto-ex positie portretten uit Cuba Grote Kerk Goes, tot en met 12 september, zomer tentoonstelling langste merklap ter wereld, gemaakt door 243 Zeeuwen Historisch Museum de Beve- landen, Tentoonstelling, De Zeeuwse kraal centraal, voorbeelden van manieren waarop kralen zijn verwerkt in streekdracht onder delen en halssieraden GOES - Als onderdeel van het Jaar van de Tradities in Zeeland opent vrijdag 31 juli de tentoon stelling De langste merklap ter wereld Door Ons Gedaen in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Deze merklap werd in 2000, het Jaar van de Textiel, vervaardigd door 243 Zeeuwse mannen en vrouwen, is 125,62 meter lang en 45 cm hoog. Het toont afbeeldingen van karakte ristieke steden en dorpen, ge meentewapens, gebeurtenissen uit de geschiedenis, persoonlij ke ervaringen, motieven en symbolen, typerend voor Zee land. Door Ons Gedaen bor duurt voort op een oude tradi tie. Al eeuwen lang worden er merklappen vervaardigd in Zeeland, vaak als oefening voor meisjes in het borduren en het merken van linnengoed en kle dingstukken. Het kunststuk werd afgelopen jaren in Zee land en elders in Nederland en Vlaanderen tentoongesteld en werd door duizenden mensen bezocht. In 2008 hing de mer klap twee maanden in Frank rijk, in de kapel bij het wereld beroemde Tapijt van Bayeux. In de Grote kerk in Goes is tevens de tentoonstelling De Zeeuwse kraal centraal van Historisch Museum De Bevelanden te zien. Hierin zijn verschillende voorbeelden te zien waarop kralen zijn verwerkt in streek dracht onderdelen en halssie raden, De tentoonstelling loopt tot en met 12 september. Ope ningstijden: maandag - vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. OUDSABBINGE - Buurtveren- ging 't Ouweland houdt za terdag 1 augustus haar jaar lijkse evenement, De Dag van 't Ouweland op en rond om de Ring van Oud Sabbin ge. Behalve activiteiten als ringsteken, pottelillen en kwallenballen zijn er diverse optredens te zien van Zeeuw se artiesten. Zo geeft de sambaband Obras de Lota uit Vlissingen om 16.00 uur een swingend optreden op de Ring van het Bevelandse ge huchtje. De groep bestaat uit 27 sambista's dat een keur aan muziekinstrumenten meeneemt zoals surdo's, re- pinique's, snare's, timba's, agogo's, tamborim's en ver schillende kleine ritme-instru menten. The Good, The Bad Bart geeft om 17.30 uur een optreden op de Ring. Het trio bestaat uit de zusjes Me rel en Marieke en broer Bart die gewapend met gitaar en zang een repertoire brengen van de sixties tot en met nu. Van 19.30 uur tot 23.00 uur is er een optreden van The Moon. Het dansorkest be staat uit Peter Heyt (key- board/leadzang) en Jon gita rist/zanger Houtekamer. Het duo speelt een zeer breed re pertoire van onder andere blues en rock. Aanvang: 10.30 uur. COUJNSPLAAT - Peerock, hét muziekfestival van Noord-Beve land, houdt vrijdag 31 juli haar zestiende editie in Colijnsplaat. Honderden festivalgangers komen jaarlijks op het evenement af. Op het programma staan o.a. Nikki van Idols, DeWolff, Jack Flash en band, Bestel Mè en Rocksession. Aanvang: 19.30 uur. Kaartverkoop: www.peerock.nl. foto: dewolf. cofyright kees-jan bakker. VEERE - Het Jeugdorkest Ne derland, ook bekend als het JON, is zondag 2 augustus te gast bij MuziekPodiumZeeland in de Grote Kerk in Veere. On der leiding van Jurjen Hempel brengt het orkest werk Van El- gar, Strawinsky en Ter Veldhuis. Het orkest bestaat uit jonge mu sici van 14 tot en met 19 jaar en leerlingen aan een vooroplei ding van een Nederlands con servatorium. Solist is celliste Quirine Viersen. Jaarlijks zijn er bij het Jeugdorkest Nederland in het najaar audities, waarbij hoge eisen gesteld worden aan de musici. Tijdens drie zeer in tensieve projecten in de kerst-, paas-, en zomervakantie wordt Chinees-Indisch SPECIALITEITEN restaurant Kleine Markt 13-15 Vlissingen Tel. 0118-413025 Bestaande uit: 2 personen (afhalen) 18,50 Verder gratis keuze uit één van de volgende gerechten: Foe Yong Hai Koe Loe Yoek Kip met ananas Kip-kerrie Varkenshaas met champignons Varkenshaas met sambalsaus Faa Daa Yoek En keuze uit nasi, bami of witte rijst Elke dinsdag gesloten een professioneel symfonie or kest geboden, waarin de talen ten veel ervaring kunnen op doen en een beroepskeuze le ren onderbouwen. De projecten worden afgesloten met een of meer concerten in concertzalen, verspreidt over het land. Eerder speelde het or kest in Aberdeen, Valencia, We nen en Japan. Het programma bevat het klassieke celloconcert van Elgar, de moderne klassie ker Petrouchka van Strawinsky en een nieuw werk van Jacob ter Veldhuis, La Lucerna de Mon- do. Aanvang: 15.30 uur. Kaart verkoop: 0900-3300033 en www.theaterverkoopzeeland.nl Calandweg 30 Arnemuiden 7 dagen open! Restaurant om 11.00 uur open Keuken open: 11.00-21.00 uur Kipcocktail of Visduo (gerookte forel en makreel) Tomatensoep of Bouillon met knapperbolletjes Gebakken Zeeduivelstaartfilet met peterseliesaus of Oerhammetje Passievruchtenbavarois of Vanille-ijs met stukjes ananas en slagroom vanaf 2 personen a 17,50 (1 dag vooraf reserveren) Schelphoekweg 3 Wolphaartsdijk Tel.: 0113-586035

de Faam | 2009 | | pagina 37