Officiële Mededelingen milieu Cursussen, workshops, lezingen...enzo van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Vervolg van pagina 16. ren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ont werpbesluit een zienswijze heeft inge diend (alsmede degene die redelijker wijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 31 juli tot en met 10 september 2009 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Kleverskerksewea/rotonde, President Rooseveltfaan/Leliën- daalseweg, Schroeweg/Vrij- landstraat (2x), Stromenweg/ Koudekerkseweg, Torenweg/ coupure (2x), Torenweg/ Bosschaartsweg, Waldamme- weg/Grenadierweg en Wal- dammeweg/Herculesweg: verle nen van ontheffing op grond van arti kel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor het vervangen van bill boards. VERLEENDE ONTHEFFING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het bestemmingsplan en bouwvergunning is verleend: Kleverskerksewea/rotonde, President Rooseveltiaan/Leliën- daalseweg, Schroeweg/Vrij- landstraat (2x), Stromenweg/ Koudekerkseweg, Torenweg/ coupure (2x), Torenweg/Bos- schaartsweg, Waldammeweg /Grenadierweg en Waldam- meweg/Herculesweg: vervangen billboards. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen geduren de zes weken, van 30 juli tot en met 9 september 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverle ning en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoem de stukken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 31 juli tot en met 10 september 2009 een gemotiveerd beroepschrift in-dienen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het sluit waarte nge- besluit waartegen beroep wordt steld en de gronden van net beroep. Degene die een beroepschrift neeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg. Voor zo wel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een vooi rlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. UITWERKINGSPLAN MORTIERE FASE6A De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmings plan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1, sub b van de Wet ruimtelijke ordening ten behoeve van de realisatie van fase 6A van het woongebied Mortiere gedurende twee weken, van 31 juli tot en met 13 augustus 2009 ter inza ge ligt bij de vakbalie in het stadskan toor. Het uitwerkingsplan, dat eveneens ter inzage ligt, heeft betrekking op een deel van de westelijke zijde van het woongebied (direct achter het ROG gebouw), biedt plaats aan vier rijen woningen met in totaal 56 woningen en omvat de bestemmingen 'Wonen', 'Verkeer', 'Tuin' en 'Groen'. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden naar keuze schriftelijk of mondeling bedenkingen tegen het ontwerpbesluit indienen bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'BRIGITTADREEF' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ontwerp- bestemmingsplan Brigittadreef gedu rende zes weken, van 31 juli tot en met 10 september 2009 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Het be stemmingsplan is tevens digitaal in te onze website www.middel- a.nl (verjbouwen en onderhoud bestem- zien op bura.nl onder wonen en leven mingsplannen actuele plannen. Het plangebied omvat het perceel ka dastraal bekend gemeente Middel burg, sectie T nummer 02520. Dit is een perceel aan de oostzijde van de Brigittadreef, aan de zuidoost zijde van Sint Laurens. Het perceel is mo menteel in gebruik als landbouwgrond. Het doel van het bestemmingsplan is het mogelijk maken van de bouw van 1 woning van maximaal 500 m2. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werpbestemmingsplan kenbaar ma ken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus Ó000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de ge noemde periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 55 30. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagi na's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekpagina 830. Besluit accepteren melding van diverse autodemontagebedrijven Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Autodemontage- bedrijf G. Netten te Vlissingen, Autodemontagebedrijf A.M.P van Veen te Middelburg en Autodemontage bedrijf Stouten te Serooskerke. De melding heeft betrekking op het verwerken van airbags en gordel- spanners. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 25 augustus 2009 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. En in ieder gemeentehuis van de gemeente waarin het autodemontage bedrijf is gelegen. Dat betreft respec tievelijk: - het stadhuis van 4e gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. - de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op don derdagavond en; - het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkda gen van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 25 augustus 2009 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. (0118) 631986. Besluit accepteren melding Mercuria Terminals Flushing B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Mercuria Terminals Flushing B.V. te Vlissingen. De mel ding heeft betrekking op het ver plaatsen van tanks, een tankput, de pompkamer, het trafostation en de N2- unit. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 26 augustus 2009 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 augustus 2009 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. (0118) 631986. Bodemverontreiniging Coosje Buskenstraat 133-135 te Vlissingen Gedeputeerde Staten van' Zeeland hebben een melding en een onder zoeksrapport ontvangen van de gemeente Vlissingen met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie Coosje Buskenstraat 133-135 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan vast te stellen dat: 1. Er sprake is van een ernstig geval van verontreiniging. 2. De sanering van de bodemveront reiniging niet spoedeisend is. De ontwerpbeschikking, met de daar op betrekking hebbende stukken, ligt van 29 juli 2009 tot en met 8 septem ber 2009 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 08.00-17.99 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 09.00-16.00 en op don derdag van 09.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar aanleiding van de ont werpbeschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631700. Alleen zij die zienswijzen naar voren hebben gebracht over de ontwerpbeschikking en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij/zij geen ziens wijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631924). Provincie Zeeland Expositie Diana en Els MIDDELBURG - Joop Buma, Stadsdichter van Middelburg, opent op 2 augustus om 14.00 uur in GalleryMaritime in Mid delburg, de expositie Zee Land van Diana Hoogeveen en Els Burgers. Deze expo is tot en met 29 augustus te zien. Zomertentoonstellingen VLISSINGEN - In kunstruimte deWillem3, Oranjestraat 4 in Vlissingen, zijn tot en met 6 sep tember drie tentoonstellingen bezichtigen: Together vanMitsy Groenendijk en Anya Janssen, Heartaches and Cakes van Elza Jo en Van hiér naar daar van Rob Meijer. Open: woensdag zondag van 12.00-17.00 uur. Walcherse streekdracht ZOUTELANDE - In de Cathari- nakerk aan het Willibrordus- plein in Zoutelande is 6 augus tus van 14.00-21.00 uur een ex positie te zien van foto's van Walcherse klederdracht en ring- rijden, gemaakt door Mattie Ge- schiere. Entree gratis. Expositie Manandmade VLISSINGEN - Studio Ma nandmade exposeert tot eind oktober met schilderijen van Henriëtte Verburgh in de Vlis- singse vestiging van M2 Make laars, Paul Krügerstraat 9. De expositie De oude vrouw en de zee is te zien tijdens kantoor tijd. KU (N) STWERKEN VEERE - In de Grote Kerk in Veere is tot eind oktober de eer ste provinciale expositie van KU(N)STWERKEN te zien. Er zijn 20 panoramische schilderij en van de Zeeuwse kust, door tien kunstenaars gemaakt. Van strand naar atelier MIDDELBURG - Bij Wendel- moet Langerak in Middelburg is in het weekend van 14 en 15 au gustus, na een vroege ochtend- strandwandeling, een works hop in haar atelier met verf, krijt, houtskool, inkt en de vondsten van het strand. Deel nemers hoeven geen teken- en schilderervaring te hebben. De kosten zijn 150 euro, inclusief materiaal, lunch en diner. Expositie De Norenburgh MIDDELBURG - In Galerie De Norenburgh, Rouaansekaai 19 in Middelburg is tot en met 6 september een expositie te zien met schilderijen van Hanneke Gommers, beelden van Netty Werkman en beelden en colla ges Mark van den Heuvel.

de Faam | 2009 | | pagina 33