auto'smotoren Volvo Card-programma Miljoenste Opel Meriva Mercedes SLS AMG ook elektrisch Mercedes E klasse Basisversie Chevrolet Matiz Runner+ Kia Rio facelift Spaarzame Citroën C6 Avalon-Chanel Weyzig (19) is kortgeleden verkozen tot Miss Universe Nederland 2009. www.zeeuwsautojournaal.nl Showroom Van grote patsers tot kleine mini's WOENSDAG 29 JULI 2009 De Matiz is een fantastische stadsauto ontworpen door de stad zelf. Hij heeft vijf deuren, voldoende hoofdruimte en een ruim interieur. De Chevrolet Matiz Runner+ heeft meer uit rusting voor minder geld. De auto kost 7.745 euro en daar voor krijgt men meegespoten bumpers, airco, stuurbekrachti ging en centrale portiervergren deling. De bekende 0.8 liter mo tor levert 52 pk en levert de auto een B-label op. Aan de basis van het program ma van Kia, net boven de Pican- to, staat de vijfdeurs Rio die wel licht door al het nieuws bij dit merk een beetje is vergeten. Naast deze hatchback levert het merk in een aantal landen ook een sedanversie. In Korea heeft de Rio inmiddels een facelift ondergaan waardoor dit model beter aansluit bij de rest. Grille, bumper en koplampen zijn ge moderniseerd. Levering start la ter. Is er nog hoop voor grote Franse auto's. Citroën lijkt zich in ieder geval niet gewonnen te geven en is naar verluid bezig met een nieuwe variant van de C6 is min der dan 100 gram C02 per kilo meter uitstoot. Onduidelijk is nog of het alleen een concept versie is. Een 163 pk diesel wordt gekoppeld aan twee elektromo toren op de achteras. Een start/stop systeem, lage rolweer- stand banden en een gunstige luchtweerstand doen de rest. Volvo heeft het Card-programma een nieuw ge zicht gegeven. De uitstraling mag dan zijn aange past, de privileges voor de Volvo-rijder blijven on gewijzigd: recht op Volvo Assistance (gratis pech- hulp in Nederland en Europa), recht op Volvo Card- aanbiedingen en recht op het Volvo-magazine IiV. Vooral Volvo Assistance biedt een grote reeks voor delen zoals recht op vervangend vervoer voor maxi maal drie werkdagen, Stel u staat aan het begin van de vakantie dan kan de Volvo-rijder met het Premi um Pakket Volvo Assistance maximaal dertig dagen aaneengesloten gebruik maken van een vervangen de auto, waarmee per dag honderd kilometer vrij kan worden gereden. Dit geldt niet alleen bij pech maar ook bij diefstal van de Volvo of bij een ongeval. Wachten in het buitenland tot de Volvo is gerepa reerd kan ook. In plaats van varvangend vervoer kan dan worden gekozen voor een verblijf van maximaal vijf nachten in een hotel en dat met een vaste dagvergoeding. Volvo-kopers en -leasers ko men in aanmerking voor een Volvo Card. De Meriva is een belangrijke auto voor Opel. On langs rolde de miljoenste kleine MPV van de band in het Spaanse Zaragoza, een 1.3 CDTI ecoFLEX. De Meriva wordt verkocht in ruim 25 Europese landen, waarvan Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Spanje de voornaamste markten zijn. Ook wordt de MPV aangeboden in Hongkong, Japan, Zuid- Afrika en Singapore. Toen Opel de Meriva in 2003 introduceerde, creëer de de fabrikant een nieuw segment met de eerste kleine MPV ter wereld. Sindsdien is de Opel Meriva zowel in West- als Centraal-Europa uitgegroeid tot een ware bestseller. De Meriva is voorzien van het FlexSpace-systeem waarmee het interieur snel en gemakkelijk om te vormen is zonder dat de stoelen hoeven te worden verwijderd. Mercedes bereidt de lancering van een zeer specta culaire sportwagen voor, de SLS AMG. Met dit bij zondere model met twee enorme vleugeldeuren moeten de glorietijden van de 300 SL gaan herle ven. Natuurlijk zorgt AMG voor een uiterst potente V8 benzinemotor, maar inmiddels is officieel be kend gemaakt dat er ook een elektroversie zal ver schijnen. Ieder wiel krijgt zijn eigen motor en dat le vert samen een vermogen op van 533 pk en een koppel van 880 Nm. Door elektromotoren te ge bruiken voor de aandrijving vervallen de traditione le aandrijfassen en differentiëlen. Tevens wint de elektroversie aan dynamiek. Een nadeel is er ook: een beperkte actieradius vanwege de huidige accu techniek. Snel is de auto beslist, in 4 seconden sprint ie naar de 100. Ten tijde van de lancering van de nieuwe Mercedes E- klasse waren de basisver sies niet direct leverbaar. De basis diesel is de E 200 CDI goed voor 136 pk en 360 Nm aan koppel. Dit model haalt 210 km/u en heeft een lage C02-uit- stoot. Kostprijs: 46.900 euro. De basis benzinemotor wordt de E 200 CGI met 184 pk en 270 Nm die is voorzien van een start/stop functie. De CGI kost 45.900 euro. In augustus vertegenwoor- een plaatsje bij de eerste dai i20, een witte met een ke uitrusting, zeer plezierige digt ze ons land tijdens de in- tien", zegt de studente uit 1.4 liter motor. Ze noemt 'm rijeigenschappen, functiona- ternationale verkiezingen die Zwolle. U denkt natuurlijk 'fris' en roemt de interieur- liteit, veiligheid met stan- op de Bahamas plaatsvin- wat heeft het met auto's te ruimte. Kiest u ook voor de daard zes airbags en niet te den. "Ik ga vooral erg genie- maken. Nou, Avalon-Chanel i20?, dan kiest u voor stijl, vergeten een zeer scherpe ten en stiekem hoop ik op heeft gekozen voor een Hun- topkwaliteit, een omvangrij- prijs.

de Faam | 2009 | | pagina 13