BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN VLISSINGEN.NL/STRAND HERINRICHTING AVOND HERINRICHTING BOULEVARDS GEEN SERVICEBUS WERK IN UITVOERING GEEN INTERNET? GEEN NOOD! GESLAAGD OPENINGSFEEST STADSPARK GEMEENDE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Sinds begin mei 2009 houdt strand- wacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Ontbijten met de burgemeester Dinsdag 21 juli 2009 begon de dag voor de meeste strandwachten wat vroeger dan gebruikelijk. De reden hiervoor was een gepland ontbijt op het gemeentehuis met de burge meester. Tijdens dit ontbijt konden de strandwachten op een ontspan nen en gezellige wijze kennisma ken met onze burgemeester en over het werk op het strand vertellen. Na ruim een uur van gedachten te hebben gewisseld en voldaan van het ontbijt, is iedereen weer op tijd terug naar het strand gegaan voor een nieuwe bewakingsdag. 0 www.vlissingen.nl/strand In de straat waar ik woon zijn er herinrichtings werkzaamheden aan de gang. De borden die aangaven dat deze werkzaamheden tot 10 juli zouden duren zijn inmiddels afgeplakt. De brief van de gemeente Vlissingen waarin stond dat het werk op 17 juli klaar zou zijn, kan ondertus sen ook in de papiercontainer. Klachten over het langer duren van de werkzaamheden hebben mij niet bereikt. Elke morgen om 06.30 uur beginnen de mannen in weer en wind en gaan tot laat in de middag door. Het wordt langzaam maar zeker een straat waar Vlissingen trots op kan zijn. Wat mij wel opviel is de manier waarop deze hardwerkende stratenmakers hun brood moeten verdienen. Petje af. De SP, mijn partij, is van mening dat dit soort werkzaamheden niet vol te houden zijn tot je 67e en roept 'onze' stratenmakers, dakdek kers, zorgwerkers etc. dan ook op om op onze landelijke site (www. sp.nl) hun handtekening te zetten voor '65 blijft 65' of, nog beter, een handtekeningenlijst te downloaden. Samen staan we sterk! Raadslid Trix de Roos-Consemulder, fractie SP Telefoon: 412306, e-mail: brs@vlissingen.nl www.vlissingen.sp.nl De informatieavond over de her inrichting van de boulevards, op 20 juli 2009, voldeed helaas niet aan de verwachtingen van de bezoekers. De avond krijgt na de zomer (eind augustus/begin sep tember) een vervolg zodat iedereen nogmaals de gelegenheid krijgt om zijn/haar mening kenbaar te maken. Voor de gemeente was de avond vooral bedoeld om menin gen te inventariseren, om vervol gens de gemaakte opmerkingen mee te nemen in een eerste plan vorming. De bezoekers verwacht ten een presentatie en aansluitend een discussie. Hierdoor verliep de avond niet naar wens. Ondanks het misverstand hebben ca. 120 mensen toch van de gelegenheid gebruik gemaakt hun mening te geven over de huidige situatie op de boulevards en hun wensen voor de toekomst kenbaar te maken. In de zomervakantie (van 19 juli t/m 30 augustus 2009) doet de Ser vicebus van de gemeente Vlissin gen de wijken en dorpen niet aan. In deze periode wordt de Service- bus wel ingezet bij evenementen www.vlissingen.nl/serviceteam in de gemeente Vlissingen. Vanaf maandag 31 augustus 2009 rijdt de Servicebus weer elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. WOENSDAG 29 JULI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Speeltoestellen Meiveld Op zaterdag 18 juli 2009 is een aantal speeltoestellen geplaatst op het Meiveld in Souburg-Noord. Vandaag, woensdag 29 juli 2009, wordt de veiligheidsonder grond aangebracht. Pas als deze ondergrond is aange bracht, zijn de toestellen bespeelbaar voor kinderen. Tellussen binnenstad Op woensdag 22 juli 2009 zijn tellussen gelegd in de Gravestraat, de Spuistraat (aan weerskanten van de parkeergarage) en op de afrit van Boulevard de Ruyter. Doel daarvan is om inzicht te krijgen in het zwaar ver keer in de binnenstad. De informatie is o.a. van belang voor de bevoorrading van de binnenstad. Er wordt een onderscheid gemaakt tussen zwaar en overig gemotori seerd verkeer. De tellussen zijn gelegd voor een periode van plusminus drie weken. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of biblio theek Oost- Souburg, r~~ daar kunt u Vlissingen. nl gratis bekijken. augustus en 3 september 2009. Ontwerp buitenplanse onthef fing zonder bouwvergunning Art. 3.23 Wro Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van respectievelijk artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1. van het Besluit ruimtelijke ordening een ont heffingvan het bepaalde in het vigeren de bestemmingsplan Paauwenburg te verlenen voor: 1. gebruik van 1 slaapkamer met sanitaire ruimte van de woning Schubertlaan 3 als bed breakfast Op de besluitvorming is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij dan ook een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen het ontwerp-besluit, de aanvraag met de daarbij behorende bescheiden voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via www.vlissingen.nl/publicaties. De termijn van terinzagelegging start de dag na de datum van publicatie. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden een schrifte lijke zienswijze indienen tegen het voornemen bij het college van burgemeester en wethouders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze dient u binnen de gestelde termijn een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118-487339). Besluit aanstellen heffingsamb tenaren Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in haar vergadering van 7 juli 2009 heeft besloten tot het vaststellen van het besluit 'aanstellen heffings ambtenaren'. Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek, daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Bekendmaking Uitvoerings besluit graven, asbezorging en grafbedekking 2009 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 24 februari 2009 hebben besloten tot het vaststellen van de 'Nadere regels voor de graven, asbezorging en grafbedekking 2009'. Dit uit voeringsbesluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek, daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Algemene kennisgeving vergun ning antennemast Westduin Middels deze publicatie maken wij bekend dat op 21 juli 2009 ont heffing ex artikel 3.23 Wet ruim telijke ordening van het vigerende bestemmingsplan Westduin I een bouwvergunning is verleend voor het plaatsen van een mast t.b.v. mobiele telecommunicatie aan de Zwanenburgseweg te Vlissingen. Een en ander, zoals opgenomen in de bij dit besluit behorende, en als zodanig gewaarmerkte, motive ring 'Beantwoording zienswijzen plaatsing mast t.b.v. mobiele tele communicatie aan parkeerplaats Zwanenburgseweg in Park West duin', welke onlosmakelijk deel uit maakt van dit besluit. Vanwege de hoeveelheid zienswij zen geldt deze publicatie tevens als algemene mededeling van dit besluit aan degenen die bij de voor bereiding ervan hun zienswijze naar voren hebben gebracht. Volstaan wordt in deze publicatie met de zakelijke inhoud van het besluit. De verleende ontheffing en bouwver gunning met bijbehorende motive ring en tekeningen liggen ter inzage in de centrale hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Het besluit is tevens te raadplegen via www.vlissingen.nl/publicaties. Tegen dit besluit kunnen belang hebbenden binnen zes weken na de datum van bekendmaking schriftelijk beroep instellen bij de rechtbank. Voorts kan de voor- zieningenrechter van genoemde rechtbank, indien u beroep hebt ingesteld, op uw verzoek een voor lopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Dit besluit treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag, waarop zij is bekendgemaakt, tenzij een voorlopige voorziening is aangevraagd. Bekendmaking geactualiseerd BIBOB beleid Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 23 juli 2009 heeft besloten tot het vaststellen van de geactua liseerde beleidslijn Wet BIBOB. Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publieks hal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek, daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. BIBOB staat voor Wet bevordering integriteitsbeoordelingen door het openbaar bestuur. Gemeenten kun nen de achtergrond van een bedrijf of persoon onderzoeken bij een af te geven of afgegeven vergunning, subsidie of overheidsopdracht. Dit is geregeld in de Wet BIBOB. Als sprake is van criminele anteceden ten of als er sprake is van het wit wassen van gelden afkomstig uit strafbare feiten, kan de vergunning, subsidie of opdracht worden gewei gerd. Zo wordt voorkomen dat de overheid ongewild criminaliteit faciliteert. In 2004 is er een eerste beleidslijn opgesteld. Na vier jaar ervaring is ervoor gekozen om het beleid te actualiseren. In het kader van de actualisatie van het beleid is, mede op verzoek van de politie, aansluiting gezocht bij de gemeen ten Middelburg en Veere. Ook is het toepassingsinstrumentarium van het beleid uitgebreid. Belangrijkste wijzigingen 1. Er wordt gebruik gemaakt van een algemeen vragenformulier op grond van artikel 30 van de Wet BIBOB (in afstemming met Middelburg). Dit is een nieuwe uitgebreide vragenlijst opgesteld door het Bureau BIBOB. 2. Bij alle aanvragen met betrek king tot een horeca-inrichting wordt een BIBOB-intake toe gepast. Voorheen werd alleen als het gaat om coffeeshops en seksinrichtingen en naar eigen inzicht of naar aanleiding van het advies van de politie een vra genlijst uitgereikt. 3. BIBOB kan nu ook worden toe gepast bij speelautomaathallen en bouwvergunningen en op alle andere aanvragen, subsidies en overheidsopdrachten inge val hier naar eigen inzicht, of op grond van het advies van de politie, reden toe wordt gezien. 4. De nieuwe beleidslijn bevat tevens een apart bijlagenboek. Deze bevat standaardbrieven en een algemeen vragenformulier op grond van artikel 30 van de Wet BIBOB. 5. In de nieuwe beleidslijn en het bijlagenboek wordt het werkpro ces vastgesteld. Vlissingen, 29 juli 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Op zaterdag 25 juli 2009 heeft een groots openingsfeest plaatsge vonden in het stadspark op het Scheldeterrein. Honderden belang stellenden hebben genoten van een lunch aan de meer dan 200 meter lange picknicktafel en allerlei activiteiten zoals een jetski- en waterspektakelshow.

de Faam | 2009 | | pagina 11