BLAUW GERUITE KIEL GEZELLIGE VRIJMARKT IN HARTJE CENTRUM VLISSINGEN ACTUEEL SPORTKAMPIOEN? MELD U AAN! VAN UW BURGEMEESTER BEKENDMAKINGEN AFSCHAFFING GRATIS IDENTITEITSKAART KALENDER Het college van B&W heeft een verzoek ontvangen voor de plaatsing van een antennemast (t.b.v. mobiele telecommunicatie) aan de Zwanenburgseweg. Op 20 januari 2009 is besloten om de planologische procedure t.b.v. de plaatsing van de mast op te starten. Gedu rende de termijn van terin- zagelegging zijn zo'n 1.300 zienswijzen ontvangen. Tevens is op 15 april 2009 een petitie aangeboden aan het college. De alternatieve loca tie bij de tennisbanen in Park Westduin is onderzocht. Op de alternatieve locatie bleek echter onvoldoende dek king te zijn in relatie tot de afstand van de wijk Paauwen- burg. Na afweging van alle in het geding zijnde belangen heeft het college van B&W geconcludeerd dat het par keerterrein aan de Zwanen burgseweg een aanvaardbare locatie is voor de plaatsing van de antennemast. Kijk voor meer informatie naar de officiële bekendmaking. www.vlissingen.nl/college Op dinsdag 20 oktober 2009 vindt de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen plaats. Sportkampioenen kunnen tot en met 15 augustus 2009 aan gemeld worden bij de afde ling Sport, via nhe@vlissin- gen.nl. De criteria waaraan de sporters moeten voldoen zijn te vinden op de website van de Sportraad. Tijdens de avond vindt tevens de verkiezing tot sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar plaats. Alle inwo ners van Vlissingen kunnen een nominatie aanmelden. www.vlissingen.nl/ sportraad NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 29 JULI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.ni www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Op 5 augustus 2009 vindt op de Oude Markt een gezellige vrijmarkt plaats. De markt wordt gehouden van 13.00 tot 17.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Het initi atief komt van Heieen Hagesteijn en Victor Geldof. Regels Deelnemers wordt verzocht op te letten waar zij op straat gaan zitten. Denk eraan dat de ingangen van de winkels en woningen, vrij toeganke lijk blijven voor het publiek. Let op: vol vol. De deelnemers moeten hun spullen uitstallen op de grond en niet op tafels of aanhangwagens, kramen en dergelijke. Het verkopen van etens waren en alcohol is in verband met de warenwet verboden. Commerciële verkopers krijgen géén toestemming om spullen te verkopen. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1verbouwen woning Marnixplein 32 2. bouwen garage Zandweg 46 3. uitbreiden woning Zandweg 54 4. plaatsen dakterras Coosje Bus- kenstraat 78 B) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen bedrijfsgebouw Edison- weg37 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergun ning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen (mogelijk met bin- nenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1slopen noodgebouwen Prins Hendrikweg 10, 17-07-2009 2. verbouwen kerk Marnixplein 41, 17-07-2009 3. plaatsen overkapping Ambachtsveld 3, 20-07-2009 4. plaatsen fietsenstalling (open overkapping) Schubertlaan 26, 21-07-2009 5. plaatsen tuinhuis Vlissingse- straat (K) 27 Volkstuincomplex Aanwijzingen opvolgen De initiatiefnemers zien tijdens de markt toe op een ordelijk verloop. Alle verkopers moeten hun aanwij zingen opvolgen. Ook wordt erop gelet dat de hulpdiensten bij cala miteiten snel en ongehinderd bij de plek des onheils kunnen komen. Opruimen Na afloop moeten alle deelnemers hun afval zelf meenemen. Het is dus verstandig van huis een vuilniszak mee te nemen. Zo helpt u uw stad schoon te houden. Graag tot ziens De initiatiefnemers en de gemeente Vlissingen hopen u en uw kinderen te verwelkomen op 5 augustus aan staande. Wij wensen u alvast een gezellige middag en een goede ver koop toe. www.vlissingen.nl/ evenementen Levenslust tuinnummer 159, 21-07-2009 6. slopen bedrijfsgebouw Edison- weg 37, 23-07-2009 7. aanbouwen woning Sint Maar tenlaan 23, 23-07-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Recht bank Middelburg. Daarvoor is grif fierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Verleende ontheffingen en bouwvergunning In de afgelopen periode zijn de volgende ontheffingen van het vigerende bestemmingsplan, met bouwvergunning verleend: 1. plaatsen mast t.b.v. mobiele tele communicatie aan de Zwanen burgseweg, 21-07-2009 Dit besluit ligt, totdat de hierna aangegeven beroepstermijn is ver streken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Deze publicatie alsmede de besluiten zijn tevens digitaal raadpleegbaar via www.vlis- singen.nl/publicaties. De termijn van terinzagelegging start de dag Positief nieuws Groep 8 van de Louise de Coligny- school heeft afgelopen dinsdag 21 juli het laatste schooljaar afgeslo ten met de musical Cash. Alle 33 leerlingen deden mee. Fijne sfeer. Leuke uitvoering, zang en dans heel goed. Ik zat naast Maurice, met wie ik op de foto mocht; een gezellige prater, heel open, wil wel baas van de hele wereld worden. Ik heb hem aangeraden maar te beginnen met Vlissingen. Groep 8 kende ik van het project 'Wie trots is op zijn kind, geeft een feest zonder alcohol'. Ze kregen hier een prijs voor, die ik mocht uitreiken. Waarom vertel ik dit? Omdat ik het belangrijk vind onze jeugd op een positieve manier in het nieuws te brengen. Bij alle beroerde berich ten zou je denken dat bij onze jeugd niks meer deugt. Maar met 90% van de jongeren gaat het goed. Ze staan positief in het leven. De leerlingen van groep 8 gaan naar vervolgonderwijs: school en geborgenheid in een groep waar je je thuis voelt: dat zijn de dingen waar het om gaat. En voor ouders, leerkrachten en www.vlissingen.nl/loket na de datum van deze publicatie, te weten 29 juli 2009. Tegen deze besluiten kan door een belangheb bende binnen de termijn van zes weken vanaf de dag, na die waarop deze besluiten ter inzage zijn gelegd, te weten 30 juli 2009, beroep wor den ingesteld bij de Rechtbank Mid delburg. Dit besluit treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag, waarop zij is bekendgemaakt, te weten 10 september 2009. Ook al tekent een belanghebbende beroep aan, mag de houder van de verleende ontheffing en bouwver gunning daarvan toch gebruikma ken. Als een belanghebbende dat wil voorkomen, dient tevens een voorlopige voorziening te worden gevraagd bij de Voorzieningenrech ter van de Rechtbank Middelburg. In dat geval wordt de werking van de ontheffing en bouwvergunning opgeschort totdat op de voorlopige voorziening is beslist. Voor zowel het aantekenen van beroep als een verzoek om voorlo pige voorziening is griffierecht ver schuldigd. Ontwerp-onthefflngen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. plaatsen hekwerk nieuwe bui tendeur Leeghwaterstraat 87 2. plaatsen hekwerk nieuwe bui tendeur Leegh waterstraat 111 overheid geldt: haal die 10% er weer bij. Niet via ingewikkelde procedu res, maar met liefdevolle aandacht. Het gaat niet om het gemeentebe stuur, politie, justitie, reclassering, kinderbescherming, jeugdzorg, Pal ladium, maatschappelijk werk etc., het gaat om het kind, de jongeren. We zijn op de goede weg. Straks in het Veiligheidshuis zullen alle par tijen aan tafel zitten met maar één vraag: "Hoe kunnen we dit kind, dat buiten de boot dreigt te val len, weer opnemen in onze samen leving?" We gaan echt de goede kant op. Het kost pijn en moeite, we moeten er echt wat voor doen, maar het gaat wél lukken. Burgemeester WimDijkstra Artikel 13.3.l.E van de regels van het bestemmingsplan Middenge bied biedt daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 30 juli 2009 gedurende twee weken (dus t/m 12 augustus 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via www.vlissingen. nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 13 Met ingang van 1 januari 2010 wordt de eenmalige gratis Nederlandse identiteitskaart voor 14-jarigen afgeschaft. Jongeren van 14 jaar die hun gratis identiteitskaart nog niet hebben aangevraagd kunnen dit nog doen tot en met 31 december 2009. Vanaf 8 weken voordat een jongere veertien wordt, kan hij of zij een gratis identiteitskaart aanvragen. Wanneer de periode van 8 weken geheel of gedeeltelijk in 2009 valt, dan kan een jongere die begin 2010 (uiterlijk 25 februari 2010) veertien jaar wordt, tot en met 31 december 2009 nog een gratis identiteitskaart aanvragen. Woensdag 29 juli t/m dinsdag 11 augustus 2009 Nakermis Nieuwendijk Zaterdag 1 augustus 2009 08.00 - 18.00 uur Ringrijden Bellamypark www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 10