Vrijwilligers voor Giro gezocht Sporten in de zomervakanie Gemeentelijke informatie op een pagina rond Citv of Dance 't Hof Ramsburg opgegraven Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op zaterdag 8 of maandag 10 mei ligt in Middelburg de finishlijn van een etappe van de Ronde van Italië. Om alles in goede banen te leiden, zijn veel vrijwilligers nodig. Op www.middelburg.nl is een speciaal hoekje voor de Giro inge richt waarop duidelijk wordt gemaakt hoe u zich als vrijwilliger kunt aanmelden. De Ronde van Italië (Giro d'ltalia) is samen met de Ronde van Frankrijk (Tour de France) en de Ronde van Spanje (Vuelta) een van de drie belangrijkste wielerkoersen van de wereld. Net als de andere twee grote rondes duurt de Giro d'ltalia 23 dagen. In die periode worden 21 etappes gereden. Ongeveer 22 teams met in totaal 200 renners nemen deel aan de toer. De Giro d'ltalia wordt in circa 135 landen op tv uitge zonden. De ronde werd voor het eerst in 1909 verreden. Dit jaar bestaat de Giro honderd jaar. Raborenner Menchov is de winnaar van de Giro d'ltalia 2009 Net als voorgaande jaren organiseert het team van Middelburg in Beweging spetterende zomeractiviteiten voor jeugd van 4 tot en met 14 jaar. Deelname aan de activiteiten is gratis. In week 32, 34 en 36 zullen van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwen- daele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek de zo meractiviteiten worden aangeboden. In onderstaand overzicht de activiteiten met data en locaties. Bij slecht weer wijken we uit naar de binnenlocaties. Deze staan tussen haakjes. Week 32 (3 - 7 augustus) Sumoworstelen, tobbedansen, frisbee en verschillende sport- materialen Maandag 3 augustus Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuis- weg (gymzaal 'Palet) Dinsdag 4 augustus Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvel- s' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 5 augustus Stromenwijk, grasveld 'IJsselstraaf (gymzaal 'Getij') Donderdag 6 augustusNieuwMiddelburg, grasveld 'Koepoort laan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai I') Vrijdag 7 augustus Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Week 34 (17 - 21 augustus) Buikschu'rfbaan, hindernisbaan, diaboloclinic en verschillende sportmaterialen Maandag 17 augustus: Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuis- weg (gymzaal 'Palet) Dinsdag 18 augustus Dauwendaele, grasveld 'de drie heu vels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 19 augustus Stromenwijk, grasveld 'Ussel-straat (gymzaal 'Getij') Donderdag 20 augustus Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koe poortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai I') Vrijdag 21 augustus Klarenbeek, grasveld 'Generaal Ha kewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Week 36 (31 augustus - 4 september) Voorronde Zeeuws Kampioenschap Pannaknockout, panna- kooi en een voetbalboarding Maandag 31 augustus Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuis- weg (gymzaal 'Palet) Dinsdag 1 september Dauwendaele, grasveld 'de drie heu vels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 2 september: Stromenwijk, grasveld 'Usselstraat (gymzaal 'Getij') Donderdag 3 september: Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koe poortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaail') Vrijdag 4 september Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Voor meer informatie over de zomeractiviteiten kun je bellen/e- mailen met een van onderstaande projectmedewerkers: - Patrick de Guchteneire0118 - 675 797 06 - 46 40 64 96 of p.de.guchteneire@middelburg.nl -Christiaan Boon 0118 - 675 761 06 - 46 40 64 97 of c.boon@middelburg.nl Tijdens de schoolvakantie bericht gemeente Middelburg niet op twee, maar op een pagina. In dezelfde periode verschijnt de rubriek 'Het woord aan raadslid...' niet. Op 9 september keer de raadsrubriek terug. Dan is het woord aan Ron Bielok van de PvdA. Dat is ook het moment dat de gemeente weer overstapt naar twee informatiepagina's. Op zaterdag 25 juli is de binnenstad het toneel van de City of Dance. Dit jaar geen parade met wagens door de winkelstraten, maar feestpodia op een aantal vaste plekken in de binnenstad. Aansluitend is er op het Hof van Tange een Cityparty. Er zijn 's middags activiteiten op de Markt, Plein 1940, De Helm (pleintje naast/ achter stadhuis), Nieuwe Burg (pleintje Groenmarktzijde), Koorkerkpiein, Achter de Houttuinen (bij rondvaartboot). Alle locaties zijn vrij toegankelijk. De Cityparty op het Hof van Tange is van 16.00 tot 23.45 uur. Toegang tot het feestterrein is alleen mogelijk met een entreekaart. Om een goed en veilig verloop van de activiteiten mogelijk te maken is een aantal maatregelen genomen. Door het treffen van maatregelen en het stellen van ver gunningvoorschriften op het gebied van onder andere (verkeersveiligheid, open bare orde, geluid en afvalverwijdering kan overlast voor omwonenden en voor anderen binnen redelijke grenzen worden gehouden. Afgesloten Het parkeergedeelte van Plein 1940 is vanwege opbouwtijd afgesloten vanaf vrij dag 24 juli om 18.00 uur. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwtijd, evenement en opruim- tijd afgesloten van donderdagavond 23 juli tot maandag 27 juli om 12.00 uur. Vanwege de openbare orde en de verkeersveiligheid is tussen 16.00 en 24.00 uur het fietspad en het tunneltje Langevielebolwerk - Baanstraat voor (brom)fietsver- keer afgesloten. Op de Walensingel, ter hoogte van het Hof van Tange geldt een snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur. Alle gemeentelijke parkeergarages zijn 24 uur per dag open. www.danceparademiddelburg.nl r Afgelopen weken heeft de Walcherse Archeologische Dienst (WAD) op het toekomstig terrein van de Delta de resten van het 17e/18e-eeuw- se hof Ramsburg opgegraven. Walcheren was in die tijd het decor van ongeveer tweehonderd buitenplaatsen, vandaar de naam Tuin van Zeeland'. Het was toen mode onder de gegoede burgerij en de rijke kooplieden van Vlissingen, Middelburg en Veere om naast een woning in de stad ook een buitenverblijf op het platteland te bezitten. Historische kaarten geven aan dat het onderzochte terrein al in de Middeleeuwen bebouwd is geweest. Het eigenlijke hof Ramsburg werd pas aan het eind van de 17e/begin 18e eeuw opgericht door de heer Balgrie. Het hoofdgebouw moet een vrij chique complex zijn geweest met een fraaie facade met zuilen aan de kant van de Oude Veerseweg. Het erf was afgeba kend met grachten en een tuinmuur en de aangelegde tuin werd opgesierd door twee lange rechthoekige vijvers. In de grachten, regentonnen en afval- kuilen is een grote hoeveelheid afgedankt gebruikswaar, zoals wijnflessen, aardewerk en kookgerei gevonden. Daarnaast zijn enkele ingenieuze irrigatie- of drainagesystemen in de vorm van houten goten en tonnen opgegraven. Ten oosten van het hoofdgebouw zijn de funderingen van een klein gebouw tje met een halfronde apsis aangetroffen. De precieze functie hiervan is nog niet duidelijk. Van een voorganger uit de Middeleeuwen of de 16e eeuw werd alleen een muurfragment en drempel gevonden. Opvallend is dat de bewo ners van dit gebouw een grote kookpot (grape) naast de deur hadden inge graven. Mogelijk hoort ook een waterput van drie op elkaar geplaatste hou ten regentonnen bij deze fase van het hof. Na het teloor gaan van de VOC en WIC raakten de meeste buitenplaatsen op Walcheren in verval en halfweg de 19e eeuw werd ook het Hof Ramsburg gesloopt. Bij het opgegraven 't Hof Ramsburg zijn de funderingen van een klein gebouwtje gevonden. Foto: Walcherse Archeologische Dienst

de Faam | 2009 | | pagina 9