Dier in Stoer! Wie schrijft... Cursussen, workshops, lezingen...enzo Opladen op eigen plankje dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ik wilde maar dat ik zelf een rijbewijs had Ik wacht! Woensdag 22 juli 2009 - Pagina 39 door karin ocké MIDDELBURG -"Hallo luitjes, hoe gaat het? Mijn naam is Scrabbie en ik ben een zwarte labrador van het mannelijke geslacht, al is daar natuurlijk vroeger iets aan gedaan. Oorspron kelijk had ik een goed thuis, maar helaas moesten mijn baasjes ergens anders naar toe. Ze mochten tot mijn groot verdriet geen honden meenemen. Met pijn in ons hart hebben we afscheid van elkaar genomen. Dus nu ben ik op zoek naar een nieuw baasje. Ik zal wat meer over mezelf vertellen. Ik ben ge boren in het jaar 2005. Echt waaks ben ik niet, ik begroet vreemden eerder enthousiast. Soms een beetje te enthousiast, vraag maar aan mijn interview ster, haha. In het asiel moest ik wel even wennen, dus die ge- wenningstijd heb ik ook nodig bij mijn nieuwe baasje in spé. Ook goed om te weten is dat ik met kinderen overweg kan. Al tijd gezellig, spelen met andere doerakjes. Uiteraard ben ik al een lange tijd zindelijk en kan ik prima een tijdje alleen zijn. Ook luister ik als er iets tegen me wordt gezegd. Dat klinkt goed, he? Even boffen op mezelf hoor! Als ik aan de lijn zit trek ik wel, maar dat is ook wel leuk, toch? En als je me mee laat rijden in de auto, ben ik zeer gelukkig. Ik wilde maar dat ik zelf mijn rijbe wijs kon halen. Over de foto. Een asielbaasje had me uit mijn verblijf gehaald om te rennen op het veldje. Dat heb ik ook ge daan. Vandaar dat ik in volle ac- Scrabbie is een lieve labrador die dolgraag weer een baasje wil. Hij is speels en altijd even vriendelijk. foto: karin 'ocké. tie afgebeeld sta. In de buurt waren er andere honden jaloers naar me aan het kijken. Maar het veldje was echt helemaal voor mij alleen! Eerst even een paar plasjes gedaan en dan ver volgens ging de beuk erin. Tot het ineens begon te regenen. Dat was even leuk, maar toch was ik blij toen ik weer naar bin nen mocht. En dan nu, de vraag die al een poosje op mijn lippen brandt: wie wil mij adopteren? Mijn telefoonnummer is 0118- 613579. Ik ben op te halen aan de Oostperkweg, nummer 9 in Middelburg. Hopelijk tot snel!" "Hi, even een berichtje van mij, Joris. Ik ben de oranje met-witte ex-kater en stond op 1 juli in De Faam. Ik heb toen mijn hart gelucht over de coniferenbrand bij het asiel enkele weken daarvoor. Hoe bang ik wel niet was, sa men met de andere dieren, en hoe graag ik hier weg wil de. Nou, ik wil nog steeds weg. Maar niemand neemt mij mee. Ik wil niet mauwen, maar waar het aan ligt, is me een raadsel. Oud ben ik niet, nog maar twee jaar en gezel lig ben ik ook wel. Echt! Is het de tijd van het jaar mis schien? Wie oh wie wil mij adopteren?" door karin ocké Cursussen van MEE MIDDELBURG - MEE Zeeland biedt mensen met een beper king de mogelijkheid praktische cursussen te volgen. Alle infor matie is te vinden op www.meezeeland.nl Expositie in Meliskerke MELISKERKE - Tijdens de zo- merbraderie in Meliskerke ex poseren drie kunstenaars in de voormalige kleuterschool aan de Torenstraat: Ina van der Meulen met schilderijen, Carin van Riel met sieraden en Wim Antheunisse met creatief hout- bewerken en houtdraaien. Ope ningstijden: woensdag 29 juli vanaf 13.00 uur, vrijdag 31 au gustus van 13.00-17.00 uur en zaterdag 1 augustus van 10.00- 17.00 uur. Congres taal en letteren MIDDELBURG - Op de Roos evelt Academie is van 28 juli tot 1 augustus een congres over taal en letteren: de conferentie van de Poetics and Linguistics Asso ciation. Ook zijn er lezingen in de Zeeuwse Bibliotheek, een or gelconcert en een bezoek aan het Zeeuws Museum. Informa tie op www.roac.nl Spirituele Academie MIDDELBURG - Bij Brahma Kumaris Spirituele Academie, Bellinkstraat 31 in Middelburg is zondag 26 juli de workshop: De vier gezichten van een vrouw. Deze workshop is voor vrouwen is gebaseerd op het boek Four Faces of Woman van Caroline Ward. Tijd: 14.00-17.00 uur. Op 28 juli be gint de cursus: Positief denken. Vervolgdata: 4,11,18 en 25 au gustus. Tijd: 19.30-20.45 uur. Informatie en aanmelding voor de -workshop en de cursus via tel. 0118-618782. Kunst in 't Gasthuis MIDDEL BURG - Atie de Visser exposeert met haar schilderijen tot 1 augustus op de afde ling Watertoren van SVRZ locatie 't Gast huis, Noordpoort- plein 2, in Middel burg. De teamleidster van de palliatieve af deling geeft hiermee meer kleur aan de gangen en aan huis kamer 1 en 2. Expo Muilwijk Tregot MIDDELBURG - In de Middel burgse Nieuwe Kerk, Groen markt 1, exposeert Janpeter Muilwijk met Textiel, in de vorm van vijf grote doeken, en Jan Tregot met objecten die de verbeelding prikkelen. De ten toonstelling is tot en met 28 au gustus gratis te bezichtigen: maandag - vrijdag van 10.30 - 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 -17.00 uur. Expositie Toos van Holstein DOMBURG - De expositie Art is travelling the mind van Toos van Holstein is tot 30 september te bezichtigen in Duingalerie, Badhuisweg 2 in Domburg. Openingstijden: dagelijks van 12.00 - 20.00 uur. Holstein is één van de twee in Zeeland woonachtige kunstenaars die genomineerd zijn voor de ver kiezing van Nederlands Kunste naar van het jaar 2009. Informa tie op www.duingalerie.nl Tentoonstelling Veere VEERE - In de Kleine Kerk van Veere aan de Kapellestraat is tot en met 31 augustus een ten toonstelling te zien van mer klappen, trouwtekstborden én belijdenisteksten. Openingstij den: maandag - vrijdag van 13.30-16.30 uur. Expositie Sebastiaan Spit VROUWENPOLDER - Sebasti aan Spit exposeert met schilde rijen tot 22 augustus in Atelier Kunst Vorm, Fort den Haak- weg 16 in Domburg. Opening stijden: donderdag tot en met zondag van 12.00-17.00 uur en op afspraak, tel. 0118-643493. Expositie keramiek RITTHEM - Fort Rammekens is het oudste zeefort van West-Eu ropa. Hier is tot en met 1 no vember een bijzondere exposi tie te zien van keramiek, ge maakt door de Middelburgse kunstenaar Mohammed Selim. Ook is er het hele jaar keramiek te zien van De Glazen Pui, on derdeel van stichting Arduin. Openingstijden: 13.00 -17.00 uur, maandag uitgezonderd. In formatie via tel. 0118-412498. Yogalessen VLISSINGEN - Yogapraktijk Yogaflow begint in september op de donderdagochtend met ontspanningsyoga. Ook zijn er meer dynamische yogalessen en twee groepen 55+ yoga. Alle lessen zijn in de ochtenduren. Informatie via Diana van der Gaast, tel: 0118-430757. Gadgets/Games Wel een stopcontact, maar geen plekje even neer te leg gen? De Power Shelf biedt uitkomst, want dat is een stopcontact en houder in één. Dat is nog eens een geval van 'opgeruimd staat netjes'! Meer op Buypowershelf.com. Je hoeft je deze zomer niet te vervelen. Ga aan de slag met de Solar Robot Kit en bouw een boot, wind molen, auto, hondje, vliegtuig of een soort draaimolen. Allemaal met hetzelfde pakket en allemaal werkend op zonne-energie! Kijk voor meer info op Iwantoneofthose.com. Altijd al James Bond willen zijn? Met deze pen kom je een eind. Je kunt er onopgemerkt beelden mee opnemen, die je vervolgens op de computer kunt zetten om te rug te kijken en te delen met ande ren. De camera pen zorgt voor full co- lor beelden met geluid. Dankzij het interne geheugen van 2 GB kun je tot wel 100 minuten video opslaan en een volle batterij geeft je een uur lang plezier. Ideaal voor vergadering of bijeen komsten, maar ook uitstekend te gebruiken om loze beloften van vrienden nu eens vast te leggen, zodat je hun 'dat heb ik niet ge zegd' eindelijk eens kunt weerleg gen met solide bewijs. Meer op Megagadgets.nl. De zomermaanden worden door veel doehetzelvers aange grepen om de handjes eens flink uit de mouwen te steken. En wie hard werkt, moet na tuurlijk ook regelmatig stevig eten. Om helemaal in de sfeer te blijven kun je voor het snijden van de pizza deze Pizza Boss 3000 ter handen nemen. Met deze 'cirkelzaag' krijg je iedere pizza klein. Bron: Firebox.com.

de Faam | 2009 | | pagina 47