eek Draaien voor Erasmusbrug Grootste wetenschappelijk congres tot nu toe in Middelburg AMZ Zeeuwse Uitjes Krant Danceparade vernieuwd Laatste pianosonates Artiesten in Panta Rhei BORSSELE dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL fdé W Al 49 jaar concerten Zomer Najaarsreizen 0113-351551 Voor meer informatie en reserveringen www.amz.nl reserveren#amz. Donderdag 23 juli Vrijdag 24 juli Zaterdag 25 juli Zondag 26 juli Maandag 27 juli Woensdag 29 juli Woensdag 22 juli 2009 - Pagina 36 WeGeNeR Huis-aan-huisMedia ROTTERDAM - De 'Pri de of Rotterdam' van P&O Ferries vaart tij dens de Wereldhaven dagen op zaterdag 5 september weer tot in het hartje van de stad. Met als hoogtepunt van de reis een 45 minuten duren de draai van het 215 meter lange schip pal voor de Erasmusbrug en hotel New York. De vaarttocht begint om 10.00 uur in de vertrekha- ven van P&O Ferries in Eu ropoort. Daarvandaan draait het schip de Nieuwe Waterweg op. Vanaf de bui- tendekken kunnen de pas sagiers van ruim 30 meter hoogte de bedrijvigheid in de Rotterdamse haven op een unieke manier bekijken en uitkijken over Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Delfshaven en op het We reldhavendagenspektakel op de Rotterdamse kades. Tijdens de moeilijke draai van de 'Pride of Rotterdam' voor de Erasmusbrug wordt al het andere scheep vaartverkeer stilgelegd. Te gelijkertijd geven de Ko- Vaar mee met de 'Pride of Rotterdam' en kom van alles te weten over de Rotterdamse waterwegen. Nu met kor ting voor onze lezers! ninklijke Marine, de Ko ninklijke Luchtmacht, het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam, Rijkswaterstaat en de Koninklijke Vereni ging van Nederlandse Re ders watersportdemonstra ties en presentaties. Daarna vaart het schip dezelfde route terug. Rond 16.00 uur wordt weer aangelegd in Europoort. Onderweg kunnen de pas sagiers het hele schip aan de binnenkant bezichtigen, want alle voorzieningen foto: pr zijn opengesteld. Let op: voorgaande jaren was deze bijzondere dagtocht ra zendsnel uitverkocht, dus wees er snel bij! Vaar mee! Prijs: €54 (normaal €59) Kinderkorting €10 (tot 15 jaar) Lunch: €25 Boek nu! VOL VOL Bel 020-2013333 (ma-za, 09.00-17.30 uur) o.v.v. boekingscode WEG. door liza kats MIDDELBURG - Aan de Roosevelt Academy in Mid delburg wordt in de week van 28 juli het grootste we tenschappelijk congres tot nu toe gehouden. Deelne mers uit de hele wereld ko men naar de Zeeuwse hoofdstad voor de confe rentie van de Poetics en Lin guistics Association, dit jaar georganiseerd door de Aca demie Core afdeling van het Zeeuwse university college. Er zijn meer dan honderdtwin tig lezingen over literatuur, taal kunde, retorica en stijl. Ze gaan over verschillende onderwer pen. Bijvoorbeeld over de stijl van tekeningen in de stripboe ken van Kuifje. Maar ook over de psychologische effecten van het lezen van fictie, metaforen, vertalingen van films en onder andere van het werk van Char les Dickens en Martinus Nijhoff. De sprekers komen uit Canada, Duitsland, Engeland en Neder land. Naast universitaire onder zoekers en hoogleraren krijgen ook vier RA studenten de kans om een presentatie te geven over hun eigen onderzoek. Van die vier komen er twee uit Ne derland, de andere twee zijn af komstig uit de Verenigde Staten en Australië. De conferentie is tot en met 1 augustus. VROUWENPOLDER - Deze zo mer zijn er in de Gereformeerde Kerk in Vrouwenpolder weer concerten op het uit 1896 date rende Proper/de Jong-orgel. De concerten worden al 49 jaar in de zomer gegeven. Het eerste concert is op maandag 27 juli. Het concert begint om 20.00 uur. Organist Jaap Zwart speelt dan werken van Bach, Hollins en Schroeder. Jaap sluit af met een eigen improvisatie. €25,- €29,- 289,- Dagtocht Brugge Op donderdag 30 juli, 6,13 en 20 augustus Dagtocht Lille Op vrijdag 31 juli, 7, en 14 augustus 3-daagse Tuinenreis Kent Vertrek op 7 september Reis met luxe touringcar en deskundige chauffeur. Overtocht met ferry Calais - Dover. Verblijf in luxe hotel op basis van 2- persoonskamers met ontbijt. Entree tot vijf verschillende tuinen is inclusief. Toeslag 1-pers.kamer 79,00 p.p. 2-daagse Herfstreis Parijs €129,- Met vertrek op zaterdag 24 oktober verblijft in een goed hotel aan de Seine op loopafstand van een metrostation. Inclusief sightseeingtour met touringcar; op basis van 2-persoonskamers met ontbijt Toeslag 1-pers.kamer 49,00 p.p. MIDDELBURG - De Dancepa rade Middelburg die zaterdag 25 juli plaatsvindt in de Zeeuw se hoofdstad, is dit jaar in een heel ander jasje gegoten. In plaats van de rijdende parade met pompende trucks door de straten is er dit jaar namelijk een parade van diverse podia en areas door de hele binnenstad, waar het publiek zelf langs kan wandelen. Er zijn in totaal acht podia en areas te bezoeken. Daarom is deze editie van de Danceparade Middelburg om gedoopt tot The City of Dance. Het programma is divers en be staat uit veel muzikale cross overs, theater, kunst, dans- en entertainment, met daarbij na tuurlijk dancemuziek als uit gangspunt van het festival. Het festival begint om 12.00 uur. Het bekende Cityparty is dit jaar van 16.00 uur tot 24.00 uur op het Hof van Tange en de after party in Zanzi-Bar start om 24.00 uur. foto: dj real el canari0. pr. VEERE - De Britse pianist James Lisney staat zondag 26 juli in de Grote Kerk in Veere. Lisney wordt naast zijn samenwerking met musici als Emma Kirby, vanwege zijn fabelachtige tech niek en muzikale integriteit al twintig jaar gerekend tot één van de meest vooraanstaande Engelse pianisten. Recentelijk maakte hij naam met een inno vatieve Schubert serie in het Londense South Banktheater. In deze serie gaf hij de Schubert sonates diepgang door ze in sa menhang met andere compo nisten te spelen, die een grote invloed op Schubert hadden, zoals Beethoven en Haydn. Zo ook in Veere. Lisney won niet al leen diverse onderscheidingen, maar is ook als artistiek leider gevraagd voor verschillende fes tivals en concert series in Enge land. Aanvang: 15.30 uur. Kaart verkoop: www.theaterverkoop- zeeland.nl en 0900-3300033. foto: suzie maeder. VLISSINGEN - De Amerikaanse band Melou uit Boston en de Catelaanse groep ZULU 9.30 uur uit Barcelona staan zondag 26 juli in Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Het gratis toegankelijke concert begint om 16.00 uur met de Goese band According to You, waarna Melou onder leiding van Annie Goodchild om 17.00 uur haar mix van soul, jazz, reggae, bos sanova swing en blues brengt. De Nederlandstalige popgroep Smout uit Middelburg brengt om 18.30 uur eigen werk en ZU LU sluit om 19.30 uur af met een zomerse cocktail van salsa, samba, flamenco, rumba, rag- ga, reggae en hiphop. Met een flinke vleug authentieke roots a la Buena Vista Social Club, maar ook een toefje punky patchanka a la Mano Negra. Om 21.00 uur brengt DJ Marcellus een won derlijke mix van beats en we reldmuziek. Meer info: www.popaanzee.nl. foto: zulu. Van donderdag 23 tot en met woensdag 29 juli Middagpauzeconcert, orgelconcert door Wouter van der Wilt, Oostkerk Middelburg, 12.30 uur Circus Bongo, met trapezekunst, acrobatiek, clownerie, dierendressuur, Camping Olmenveld in Seroos- kerke (W), 19.00 uur Middagpauze orgelconcert, door Susanna Veerman, St.Ja- cobskerk Vlissingen, 12.00 uur Johanna Kruit, poëzieavo'nd, Galerie de Ossen- berg Grijpskerke, 20.00 uur Danceparade Middelburg, diverse top DJ's, theater, kunst en entertainment, centrum Middelburg, 12.00 uur Organist Henk G. van Putten, marktconcert, Grote Kerk Goes, 13.30 uur Circus Bongo met trapezekunst, acrobatiek, clownerie, dierendressuur, Camping Olmenveld in Seroos- kerke (W), 19.00 uur The Broodroosters, coverband, Café Graaf van Bu ren Kortgene, 21.30 uur Audio Autopsy, alternative party met diverse DJ's en VJ's, Kunst- en Cultuur podium De Spot Middelburg, 22.00 uur Dancetour Goes, diverse DJ's waaronder Marco V en Sunnery James, Grote Markt Goes, 13.00 uur James Lisney, de laatste pianosonates van Schubert, Beethoven en Haydn, Grote Kerk Veere, 15.30 uur Zomertour Popaanzee, met Melou, Zulu 9.30, Accor ding to You, Smout en DJ Mar cellus, Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, 16.00 uur Live muziek Cleavage, op het terras van Café 't Loze Vissertje, Het Goese Sas (Wil-, helminadorp), 16.00 uur Zomertour Popaanzee, met Melou, Gofish, De Hobby isten, Little Cow en DJ Marcel lus, Strand bij Camping De Roompot Kamperland, 16.00 uur Jaap Zwart, orgelconcert op het Proper/de Jongh orgel, Gereformeerde kerkVrouwenpolder, 20.00 uur Kees van Eersel, orgelconcert, Bach herdenking, Grote Kerk Goes, 20.00 uur

de Faam | 2009 | | pagina 44