Walcheren Aziatische supermarkt Jia Jia Fu Hulp voor ondernemers Fietsprijzen Rens Petiet Vergaderen in wagenhuis Leer knippen kappen Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Staatscircus Moskou is er weer Expo nostalgische naaimachines Eerste paal voor nieuwbouw ProHair doweekkraninf Rabobank Zeeland stelt nieuwbouw uit Extra hulp in strijd tegen kredietcrisis Woensdag 22 juli 2009 - Pagina 16 VROUWENPOLDER - Het Staatscircus van Moskou staat 21 tot en met 23 juli in Vrouwenpolder. Kaarten kosten voor volwassenen tussen de 12 en 28 euro en kinderen betalen tussen de 9 en 26 euro. VEERE - Bij Theeschenkerij De Blauwe Reiger aan de zanddijkseweg 12A, tussen Middelburg en Veere, is deze maand een nostalgische naaimachinetentoonstelling te zien. De machines zijn van dinsdag tot en met zondag te zien tussen 10.30-17.00 uur. De expositie is in samenwer king met La Vava Kreatief uit Middelburg. samen met de ondernemer op zoek naar een oplossing. De provincie investeerde in het KvK Schakelteam, omdat zij in deze economische lasti ge tijd de drempel naar infor matie en advies voor het mid den- en kleinbedrijf zo laag mogelijk wilt houden. Belan genorganisaties als BZW en MKB Zeeland ondersteu nen het initiatief. Onderne mers kunnen het schakel team bereiken via een speci aal gratis telefoonnummer 0800-5432100, op de KvK- kantoren of via de website www.kvk.nl/schakelteam. Op deze website staan onder meer handige tips en links. VLISSINGEN - De eerste paal voor de nieuwbouw van ProHair is begin vorige week geslagen op het Edisonpark te Vlissingen. "Na 18 jaar kapsalon in een kleine ruim te, vonden we het tijd om het geheel groter aan te pakken", zegt Karin Heijkans. Naast het salonwerk gaat zij nu ook workshops, trainingen, en opleiding voor beginnende, gevorderde en creatieve kap pers aanbieden. Sje eigen wereld op MIDDELBURG - In het fietsmagazine Tring stond vorig jaar een leuke actie waarbij de lezers mee kon den doen met een mail- en win actie van Batavus. Rens Petiet Tweewielers aan de Korte Noordstraat 53 in Middelburg reikte twee fiet sen uit aan de gelukkige winnaars in Middelburg. De familie Oostendorp uit de zeeuwse hoofdstad won de Batavus Entrada NuVinci en de Batavus Bikestepper City. Rens Petiet Tweewielers is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. "Het Middelburgse restaurant zal er één van de nieuwe gene ratie van La Place zijn. Met de nieuwste gerechten en er kun nen ook schalen met eten wor den besteld. De inrichting is ei gentijds. Er komen binnen 240 zitplaatsen en 80 zitplaatsen op het terras. Wij gaan zeven dagen per week open van 9.00 tot 21.00 uur", gaat Sandy verder. In het pand van La Place wordt ondertussen druk gewerkt aan de inrichting. Schuin er tegen over komt BCC. Dit bedrijf ver koopt elektronische artikelen. De opening is medio septem ber. In de zaak wordt druk ge werkt om alles op tijd klaar te krijgen. Onlangs zijn er roltrap pen geplaatst. De gemeente Middelburg heeft BCC eerder verboden om witgoed, zoals on der andere koelkasten, wasma chines en koelkasten, te verko pen op de Mortiere. De Middel burgse rechtbank heeft begin Samen met haar kleinkinderen bezoekt P. Breurs de nieuwe winkels van ZEP. foto: izaak verkeste deze maand anders geoordeeld en stelt dat de bepalingen in het bestemmingsplan niet eendui dig genoeg zijn om de plannen van BBC te dwarsbomen en heeft het besluit van de ge meente geschorst. Het is dins dagmiddag en kinderen en hun ouders maken plezier in het eerder geopende Mini Mundi. Ook Toys XL en HeBu Sport zijn gestart. P. Breurs loopt met haar kleinkinderen naar Toys XL en kijkt haar ogen uit. "Het ziet er groots uit. Ik vind de gevels van ZEP kleurrijk en de winkels en de attracties voorzien in een be hoefte", zegt ze. Tussen de sport- en speelgoedzaak in is de entree van Fitness Health en Squashcenter Fit for All. Eige naar Ron Openneer: "Wij wil den graag groter en hebben hier de ruimte. Dit is een unieke plek bij het ROC, winkels en Mini Mundi. De opening is zaterdag 11 juli geweest en er is volop be langstelling." In september gaat Kentucky Fried Chicken open, in december gevolgd doorvoet bal Experience en de Music Hall. ROC Zeeland opent janu ari 2010 en enkele maanden la ter het Van der Valk Hotel. Een prachtige plek voor vergaderingen. foto; p.r. MIDDELBURG - Rabobank Walcheren/Noord-Beveland stelt de bouw van een nieuw, centraal kantoor in Middel burg uit. De directie van de bank acht bouw onverant woord gezien de huidige marktomstandigheden. De voorbereidingen voor het re aliseren van het pand waren in een vroegtijdig stadium. De bank was met de ge meente Middelburg in ge sprek over de definitieve lo catiekeuze en de keuze voor het architectenbureau. De voorbereidingen zijn voorlo pig opgeschort. OVEZANDE - Het wagen huis van de monumentale boerderij aan de 's Heeren- hoeksedijk 27 in Ovezande is een unieke en prachtige plek voor vergaderingen en bijeenkomsten. Bij tijd en wijle kan het letterlijk af stand nemen van de druk(te) van alle dag leiden tot heldere inzichten en duurzame oplossingen. Het wagenhuis, met uitzicht op de notenwei, biedt hiervoor een perfecte ambiance. Ook wordt er op een goede, Zeeuwse manier aan de in wendige mens gedacht. "De taefel wor 's mirregs an'ezet mie aolles d'r op en d'r an." Info: 06-30956194/0113- 354000 WALCHEREN - De Kamer van Koophandel zuidwest Nederland lanceerde afge lopen week het KvK Scha kelteam. Reden daarvoor is dat het Zeeuwse bedrijfs leven rake klappen krijgt, het aantal faillissementen sterk toe neemt en onder nemers moeite hebben om orders binnen te halen. In de periode van december 2008 tot half juni 2009 gingen in zuidwest Nederland 256 ondernemingen failliet. In de vergelijkbare periode een jaar eerder waren dat er 94. Voor Zeeland bedroegen die aan tallen respectievelijk 45 en 31, een stijging van 45 procent. Wat kunnen de schakelteams voor ondernemers beteke nen? Zij bieden allereerst hulp en advies. Het team van specialisten staat ze bij met eigen ervaring, kennis en een groot netwerk van adviseurs op juridisch, fiscaal, finan cieel en HRM gebied. Het team brengt ook eventuele knelpunten in kaart en gaat VLISSINGEN - Burgmees ter Wim Dijkstra heeft maandag 6 juli de Aziati sche supermarkt Jia Jia Fu Asian Food Center aan de Scheldestraat 25 in Vlissin- Het volgen van een cursus is uitdagend en leuk. foto: p.r. gen geopend. De familie Oostendorp uit Middelburg. HOEDEKENSKERKE - Your Line Hair and Maké-up de sign is een bedrijf dat zich bezig houdt met unieke kapperscursussen voor vol wassenen. Een vooroplei ding is niet nodig. Er zijn twee cursussen: knippen voor beginners waarbij je in tien lessen leert knippen en een cursus waarbij je in vijf lessen leert vlechten, opste ken en nog meer. De kapsa lon zelf is gevestigd aan de Kerkstraat 39 in Hoede- kenskerke, waar klanten te recht kunnen voor alle kap sel- en visagie behandelin gen, make-overs en veel meer. Voor meer info: www.kapperscursussen.vp web.nl of bel 0113 639773. MIDDELBURG - "Het La Place restaurant van het Zeeuws Evenementen Podi um (ZEP) in Middelburg gaat zaterdag 1 augustus open. Wij vinden het een uitstekende locatie in het vrijetijdspark en vlakbij de snelweg A58", zegt woord voerder Sandy Perquin van La Place. De komende pe riode is er regelmatig een opening in het nieuwe vrij etijdscentrum op de Mor- foto: p.r. tiere. Eigenaresse Sharon Lu heeft meer dan duizend Chinese-, Indische- en Thaise producten in het assortiment van de su permarkt waaronder verse groenten, loempia's en allerlei soorten noedels. De eerste we ken is het al gezellig druk in de winkel. De supermarkt is van maandag tot en met zaterdag geopend en ook tijdens de koopavond op vrijdag. Telefoonnummer 0118-850685. Sharon Lu verkoopt meer dan 1000 producten. foto: p.r.

de Faam | 2009 | | pagina 16