Festival shantykoren Zeventiende editie van Van Loon Hardzeildag in Veere Een bruisende kermis in Vlissingen Middelburg zoekt de leukste spruit a TERUGHAAL-ACTIE LEOLUX! 22 23 24 25 De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Liederen Koor voor het internationale zeemanslied 250 zangers zingen diverse zeemansliederen Scheldemond rent MS de wereld uit Convenant Roompot en ROC Zeeland Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, ook op implantaten Professionele foto opnamen voor 2,50! Laat nu uw kind (t/m 5 jaar) fotograferen door de professionele fotograaf van Kids Profi-Portrait. Een 13 x 18 foto gratis! woensdag donderdag vrijdag zaterdag juli juli juli juli Woensdag 15 juli 2009 - Pagina 7 Het Veerse Scheepstuig is opgericht in 1999. Het koor voor het internationale zeemanslied is op diverse podia te bewonderen, onder andere op zaterdag 18 juli tijdens het Shanty- en Seasongfes- tival in Veere. Het koor zingt dan op verschillende locaties. De meerstemmigheid van zang maakt het verschil met andere koren in de categorie zeemanslied. Er wordt in zeven talen gezongen. FOTO: KOORLID ADRI GIDEONSE. VEERE - Shantykoor het Veerse Scheepstuig bestaat tien jaar. Naar aanleiding daarvan is op zaterdag 18 juli in de stad Veere het eer ste internationale Shanty- en Seasongfestival. Het ju bilerende koor organiseert alles. In totaal doen ongeveer twee honderdvijftig mannen en vrouwen aan het festival mee. Zij zingen, maken muziek of doen beiden. De koren zijn stuk voor stuk verschillend en dat maakt het evenement juist zo interessant. Ze hebben echter wel een gemeenschappelijke noemer: de zang van het zee manslied in een veelheid van talen en dialecten. Er treden meerdere Shantykoren op. Deelnemende koren zijn Blan- kenberge uit Belgisch baande ren, De Kaapstander uit Oude water, Op Volle Kracht uit Goe- ree-Overflakkee, Scheldeloods- enkoor uit Vlissingen, Voor de Mast uit Katwijk en natuurlijk het jubilerende koor zelf. Het programma is van 13.00 tot 18.00 uur. De optredens zijn op vier verschillende plaatsen: de Markt, Kaai, bij de Campveerse Toren en in de grote tent Ka- naalmond. Mocht het slecht weer zijn, dan dient de grote tent tevens als uitwijklocatie voor alle concerten. Aan het Veerse Scheepstuig is de eer om de dag op feestelijke wijze af te sluiten. Het evenement valt sa men met de jaarlijks terugke rende Van Loon Hardzeildagen op zondag 19 juli. Die dag zijn er op de Reede van Veere diverse demonstraties van admiraalzei- len met traditionele schepen. Tevens zal het jubilerende koor vanaf 14.30 uur aan de voet van de Campveerse Toren een keur van bij het evenement passende zeemansliederen ten gehore brengen. VLISSINGEN - Na de succes volle 24 uur van de Boule vard, waaraan zowel leerlin gen als personeel van het Scheldemond College uit Vlissingen meededen, deed de school er nog een schep (je) bovenop. Er werd een actiesportdag georgani seerd met als rode draad de sponsorloop Ren MS de we reld uit voor Stichting MS re search. Op dinsdag 7 juli werd door de school een cheque van 15.000 euro overhandigd voor het goede doel. KAMPERLAND - Roompot Vakanties en ROC Zeeland Horeca Toerisme en Voe ding hebben een convenant afgesloten voor een periode van vijf jaar. Beide partijen gaan zich inzetten voor een beter kwalitatief toeristisch onderwijs in Zeeland. Dit houdt in dat er op het gebied van onderwijs intensief wordt samengewerkt en dat beide partijen elkaar willen versterken. In de praktijk houdt dit in dat de afdeling Toerisme en Recreatie mini maal 15 procent van zijn to tale aantal stagiaires een sta geplaats geeft bij Roompot en dat Roompot elk jaar voor eenzelfde percentage stage plaatsen ter beschikking stelt op haar vakantieparken. DOOR KARIN OCKÉ VEERE - De Hendrik Wil lem Van Loon Hardzeildag is op zaterdag 18 juli op het Veerse meer. Dit is al weer de zeventienden edi tie van het evenement. Aan de wal zijn er activiteiten voor het publiek en de wed strijd is ook te volgen vanaf de rondvaartboot. De Hardzeil dag is voor hoogaarzen, heng sten en andere rond- en plat bodems. Vooral eigenlijk voor schepen die oorspronkelijk in de Zeeuwse Delta werden ge bruikt, met nadruk op de vis- DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - De jaarlijkse kermis in het centrum van Vlissingen is dit jaar groter dan ooit. Van 17 tot en met 26 juli staat de kermis niet alleen op het Arsenaalplein, het Bel- lamypark, De Ruyterplein, Zeilmarkt en de Nieuwendijk maar ook op de Spuistraat en de Oude Markt. Met circa veertig attracties is de Vlis- singse kermis één van de grootste in Zeeland. Maandag 20 juli staat weer in sermannen en op historische (jacht)hoogaarzen en andere rond- en platbodems die vroe ger in de visserij of aanver wante ambachten werden in gezet. Aanbrengwedstrijd De prijsuitreiking is rond 18.00 uur aan de wal in of bij de tent. Op vrijdag 17 juli is de start van de aanbrengwedstrijd en aankomst van de boten in Veere, die daar in de loop van de middag worden verwacht. Informatie over de hardzeil dag en alle andere activiteiten in het weekend van 17 juli is te vinden op www.veere-stad.nl het teken van Hollandse mu ziek. En niet alleen via de luid sprekers, maar ook live. Don derdag 23 juli is het inmiddels traditie dat er een spectaculair vuurwerk is, dat wordt afge stoken vanaf een ponton voor de boulevard. Op de laatste dag van de kermis, 26 juli, is het familiedag. De kermis is dagelijks open van 10.00 tot 24.00 uur. De attracties op het Arsenaalplein en de Zeilmarkt sluiten om 23.00 uur. Op de zondagen begint het kermis- spektakel om 13.00 uur. Tandprothefische Praktijk Schippers KlMol Win een exclusieve foto OP «nnen m een luxe «ist t.w.V.« «9'- Wij willen ALLE Leolux bezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Van een Leolux bank of fauteuil geniet de bezitter vele, vele jaren. Op dit moment kunt u als Leolux liefhebber de nieuwste collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u nü een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw oude Leolux per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw Leolux fauteuil 150 euro korting, bij een Leolux 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" Leolux krijgt een 2e leven bij goede doelen in Oost-Europa: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482 www.binnenuit.nl Locatie: Albert Heijn in Middelburg, Fazantenhof 18 De fotograaf is aanwezig van 9.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Alleen op zaterdag tot 17.00 uur.

de Faam | 2009 | | pagina 7