Triskell live op Kattendiekse dag Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu Landlust Russische geeft concert Masterclasses van Cinemaster onbeperkt spareribs eten 15,25 p.p. Zeeuws tweetal brengt hun tweede album uit dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: PEWEEKKRANT.NL Zoektocht naar kandidaten Grijs Groots Award RESTAURANT MIDDEN ZEELAND Zonnig terras aan het vliegveld IEDERE VRIJDAG voor Telefoon 0113-613264 www.restaurantmiddenzeeland.nl All-in, inclusief dranken i k f Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu Muziek en een straatfestival JAN VAYNE MARTIN MANS ROB VAN SURKSUM vleugel orgel I opera OOSTKERK- MIDDELBURG ZATERDAG 18 JULI 2009 Woensdag 15 juli 2009 - Pagina 35 Groove Department, Top-100 coverband, Strandpa viljoen Panta Rhei Vlissingen, 17.00 uur Maandag 20 juli Circus Bongo Met trapezekunst, acrobatiek, clownerie, dierendressuur, Camping Scheldeoord, Baar land, 19.00 uur Dinsdag 21 juli Circus Bongo Met trapezekunst, acrobatiek, clownerie, dierendressuur, Camping Pekelinge, Oostkapel- le, 19.00 uur Elmar Lehnen uit Duitsland, Orgelconcert met Bach, Guil- mant en Joseph Jongen, Nieuwe Kerk Middelburg, 20.00 uur Woensdag 22 juli Muziekverenging Veere's Ge noegen, openluchtconcert fan fare, centrum Vrouwenpolder, 19.00 uur Jos van der Kooij, Orgelconcert, Grote Kerk Goes, 20.00 uur Zomeravondconcert met diverse artiesten, centrum Oostkapelle, 20.00 uur Expositie, galerie en tentoonstelling Galerie Verhagen, Tot en met 17 juli, schilderijen PC Hooft prijswinnaar Hans Verhagen G Achttien 88 Baarland, Zomerexpositie van .diverse kunstenaars Kunsthandel Thom Schaar Middelburg, tot en met 1 augus tus, glasobjecten Mieke Groot Galerie de Norenburgh, Middelburg, doorlopend expo sities van schilderijen en beel den POP Domburg, Doorlopend, Liesbeth Minder- houd, doeken met vreemde we zens Kunstuus Heinkenszand, Tot en met 1 augustus, kera miek en schilderijen Geerteskerk Kloetinge, T/m 12 september, fototen toonstelling wierook en tranen Museum Schotse Huizen Veere, zomerexpositie Een Tere Stilte en een Sterk Geluid MuZEEum Vlissingen, T/m 30 augustus, Port of New York: 25 Amerikaanse schilde rijen en foto's World of Silk Meliskerke, T/m 29 augustus, keramiek en schilderen Boerderijgalerie De Ossenberg Grijpskerke, tot en met 1 augus tus, schilderijen, houtsculptu ren en maskers uit Jeruzalem Dorpshuis De Jeugdhoeve 's-Heerenhoek, tot en met half augustus, schilderijen Leo Burgs^ Boerderij Atelier Van Buiten Oud Sabbinge, tot en met 31 ju li, olieverf en aquarelschilderij en JulyHartog Galerie Westwal 45 Goes, tot en met 5 september, expositie foto's Afrika van Vivia- ne Sassen VLISSINGEN - De Russische Margarita Schablowskaja geeft vrijdag 17 juli een orgelconcert in de St.Jacobskerk in Vlissin gen. Al vele jaren vraagt de Or gelcommissie Vlissingen geren ommeerde organisten uit bin nen- en buitenland om deze zo genaamde middagpauzeorgel concerten te verzorgen. Marga rita werd in een muzikale fami lie in St. Petersburg geboren waar zij op vierjarige leeftijd haar eerste muzieklessen kreeg. Toen haar bijzondere talenten aan het licht kwamen werd ze een jaar later op de Staats Speci aal School voor hoogbegaafden aangenomen. Op achtjarige leeftijd gaf ze haar eerste piano concert en op dertienjarige leef tijd begon ze met orgel- en kla- vecimbelspel. Na het behalen van haar diploma piano, koor- en kamermuziek in St. Peters burg studeerde ze in Geneve bij professor Lionel Rogg. Deze studie sloot ze af met een eerste prijs. Daarna studeerde ze twee jaar orgel in Lausanne en Lyon en studeerde bij professor Mar tin Haselböck in Lübeck. In juni 2007 behaalde ze in Hamburg bij professor Wolfgang Zerer het concertdiploma orgelmuziek van de 15e tot de 18e eeuw. Ze volgde vele masterclasses bij Guy Bovet, Marie-Claire Alain, Trevor Pinnock en Ludger Loh- mann, won orgelconcoursen in Zwitserland, Duitsland, Japan en Frankrijk en speelt regelma tig door heel Europa met be kende orkesten/Aanvang: 12.00 uur. Entree gratis, na afloop col lecte. DOMBURG - Begin deze maand verscheen de tweede cd van het mandoline/accor deonduo Follie a deux uit Oost Souburg. Ter promotie hiervan wordt er donderdag 16 juli om 20.00 uur een con cert gegeven in de Jacobus- kerk in Renesse en woens dag 29 juli om 20.30 uur in de Protestantse kerk in Dom burg. In 2005 bracht het duo. bestaande uit mandoliniste Marina Eckhart en accordeo nist Monty van Belzen. het debuutalbum Passionata uit. De tweede cd kreeg de naam Passionata Deux. Ook op dit album geeft het duo haar passie voor de muziek en de instrumenten weer. "Weder om is gezocht naar werken die ons aanspreken en die mogelijkheden bieden voor onze instrumenten en hun ka rakteristieke eigenschappen. Om die reden kan en mag de compositie van Monty niet op deze cd ontbreken" aldus Follie a Deux. Tevens bevat de geluidsdrager nummers van Astor Piazzolla, Leonard Bernstein en Vittorio Monti. De cd is in Middelburg ver krijgbaar via De Drvkkery. Muziekcentrum Middelburg en Spin cd, in Vlissingen bij Music Store en in Oost-Sou burg bij Super de Boer en Bruna. www.follieadeux.nl. WISSENKERKE - Ondernemersvereniging Wissenkerke-Geers- dijk presenteert 18 juli een straatmuziekfestival bij Restaurant De Kroon in Wissenkerke. Naast folklore en spel zijn er optre dens van o.a. Dixielandorkest Reeds Rhythem en Patricia Foort Dicky Greenwood (zie foto) sluit om 22.30 uur af met blues en rock 'n roll. Aanvang: 15.00 uur. Entree gratis, foto: pr. KATTENDIJKE - De Zeeuwse folkgroep Triskell speelt zater dag 18 juli tijdens de Katten diekse dag in Kattendijke. Het gezelschap bestaande uit fluitist Lianne Timmerman, violist Aagje Feldbrugge, gitarist Pieter van Dort en basgitarist Hans Timmerman, legt zich toe op Iers- Keltische muziek. Inspira tie putten de leden van Triskell onder meer uit de muziek van Loreena McKennitt, Maura O'- Connell en Mary Black. Maar ook Engelstalige songs van bui ten het Iers- Keltische gebied worden niet geschuwd. De be zetting met zang, viool, fluit, gi taar en basgitaar maakt het mo gelijk een rijk scala aan stijlen te OOSTKAPELLE - In het-zonnige Strandpavil joen Berkenbosch bij Oostkapelle zijn er van 20 tot en met 24 juli Masterclasses van Cinemaster te volgen. De workshops die gegeven worden zijn: script, regie, visagie, acteren en camera. Op dit moment hebben Egbert- Jan Weeber, Pietertje Schmitt, Franky Ribbens, Jeroen de Bruin hun medewerking al toegezegd. De mas terclass week is bedoeld voor jong en oud. Het is van 10.00 tot 14.00 uur en deelname is gratis. Aanmelden kan via de website: www.cavak.nl. Cinemaster word georganiseerd door stichting Cavak en mede mogelijk gemaakt door Strand paviljoen Berkenbosch en een bijdrage van de Provincie Zeeland. MIDDELBURG - AORTA in Middelburg is op zoek naar kandidaten voor de Grijs Groots Award Zeeland 2009, een prijs voor die 60-plus- ser die ondanks zijn/haar leeftijd nog steeds enthousiast en vol energie aan het werk is en daarin nog prima functioneert. Het doel van de Grijs Groots Award, die in december uitge reikt wordt, is de vooroordelen en stereotypen rond oudere medewerkers ter discussie te stel len en de focus te richten op wat ouderen juist nog wel kunnen betekenen voor organisatie en economie. "De beeldvorming rond ouderen is nog steeds niet conform de werkelijkheid, want veel vooroordelen over ouderen worden in on derzoeken absoluut niet bevestigd", licht Jac queline de Nood-Paree, Arbeids- en Organisa- tiepsycholoo'g van AORTA, toe. "In Zeeland komt de vergrijzing harder aan dan in de rest van Nederland. Daarbij komt nog dat momen teel door de recessie het Leeftijdsbewust Perso neelsbeleid naar de achtergrond verdrongen wordt. En het meest verontrustende is wel dat ook veel oudere medewerkers zelf denken niet meer mee te kunnen in het arbeidsproces, of dat ze zelfs daarin niet meer mee willen." AORTA heeft reeds een jury samengesteld die bestaat uit een aantal kopstukken op het ge bied van ouderenbeleid. Meer informatie over aanmelding en voorwaarden van de Grijs Groots Award Zeeland 2009 is te vinden op www.aorta-geeftrichting.nl onder het knopje 'nieuws'. Calandweg 30 Arnemuiden verkennen en toe te passen op oude en nieuwe traditionals. Triskell wisselt verstilde ballads en stevige songs af met pittige instrumentals. Het symbool Triskell staat voor een verbon denheid. Voor de band zelf staat het voor onderlinge vriend schap, muzikale verbonden heid en het niet aflatende ple zier in samenspelen en optre den. Naast Triskell zijn er tij dens de Kattendiekse dag optre dens van Het Zuid Bevelands dameskoor, Muziekvereniging Oefening en Uitspanning en is er orgelspel in de kerk. Verder is er een kunst- en ambachten markt en kindervrijmarkt. www.goespromotie.nl. restaurant partycentrum Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 -20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 18.30 - 23.00 uur soep - luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten J 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl Lezers van De Faam/De Bevelander kunnen nu met korting naar het concert van Jan Vayne en Martin Mans. Öp vertoon van deze bon betaalt u voor een kaart slechts 12,50 i.-p.v, €17,50. En voor een kinderkaart (-12 jaar) geen €7,50 maar€ 5,=. Aanvang: 20.00 uur. Kerk open 19.00 uur Bon is geldig voor maximaal 5 personen. Reserveren: 06-52281279 of www.martinmans.nl

de Faam | 2009 | | pagina 51