Lezerspost m@il dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zomerconcerten Veere's Genoegen Nordic walking tocht Samen zingen op Walcheren Rommelmarkt voor Roemenië Taxatiedag kunst antiek Onderwatersport stopt Kreekplan Open middagen reddingstation Woensdag 15 juli 2009 - Pagina 27 Vervolg van pagina 26. met de Van Citterswea en het par keerterrein bij sporthal De Blikken aan beide zijden van de rijbaan een stopverbod ingesteld. Dit stop verbod wordt aangeduid met een aele doorgetrokken streep op of langs de kant van de rijbaan. 2. In ae Mossel kreekstraat wordt het meest oostelijk gelegen parkeervak aangewezen als algemene gehan dicaptenparkeerplaats. Deze par keerplaats wordt aangeduid met het verkeersbord E6 en met vakaandui ding op het wegdek. 3.a. De parkeerschijfzone wordt uitge breid met het Park van Nieuwenno- ve en de Laan van Nieuwenhove. De maatregel geldt van maandag tot en met zaterdag, van 9.00 tot 1 8.00 uur. Dit wordt aangeduid met verkeersborden E10 (parkeerschijf zone, maximaal 2 uur) en El 1 (einde parkeerschijfzone, maximaal 2 uur) met onderbord "ma t/m za 9- 18 h", en met een blauwe streep aan een lange zijde van de langs- parkeervakken. b. De bewoners van het Park van Nieuwenhove en de Laan van Nieuwenhove kunnen tegen beta ling van legeskosten maximaal twee ontheffingen per adres verkrij gen van de verplichting om een parkeerschijf te gebruiken. Inzage De besluiten liggen tot en met 26 augustus 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (011 8) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 16 juli tot en met 26 augustus 2009, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen u bezwaar maakt, de reden waar om u bezwaar maakt en uw handte kening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw be lang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algeme ne wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen ande ren. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een wille keurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijker wijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (arti kel 6:13 van de Algemene wet .be stuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopi ge voorziening aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt grif fierecht geheven; dit recht bedraagt 150 voor natuurlijke personen (indi viduele personen) en 297 voor niet- natuurlijke personen (zoals verenigin gen, stichtingen, B.V.'s). BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Abdij 6: aanbrengen ladderhaken. - Baarsjesstraat, Piet Hein- straat, de Ruijterstraat en Trompstraat: bouw 22 apparte menten (verhuur), 9 zorgeenneden met gemeenschappelijke voorzienin gen Philadelphia, 10 zorgeenheden met gemeenschappelijke voorzienin gen t.b.v. WMZO (groepswoning) en 20 grondgebonden woningen (verkoop). - Bluesroute 26 en 127: bouw ga rage. - Breeweg 5: plaatsen dakkapel. - Jazz route 2, 5, 10, 30 en 68: bouw garage. - Louis Armstrongstraat 8: bouw garage. - Paul Butterfieldstraat 57: bouw garage. - Rouaansekaai 31: vernieuwen kozijnen en beglazing 1 e en 2e ver dieping. Vernieuwen monumenteninformatie bordjes: Balans, Beddewijkstraat 15, Bolwerken, Dam 31 en 36, Damplein 33, Herenstraat 14, Hoogstraat 20, Kinderdijk 88, Koningin Emmapark, Kromme Weele 5/Schuttershofstraat 1-1A, Kuiperspoort 21/23, Lange Delft 94, Lange Noordstraat 29, 31 35/37 en 39, Langeviele 49, Maisbaai 2/4/6/8/10/12, Markt 1, Molenwater 101, Oostkerkplein 1, Rotterdamsekaai 35, Schuttershof straat 7, Simpelhuisstraat 10/12, Sint Pieterstraat 17 en 48/50, Span jaardstraat, Stadsschuur 2, Wage- naarstraat 1 en 12, Zuidsingel 70, 92 en 126. Informatie óver deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het Stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Ampèreweg 37: bouw bedrijfs gebouw (3-7). - Breeweg 5: plaatsen dakkapel (8- - Elektra weg 1plaatsen rein water tank en sprinklerpompruimte (3-7). - Jazzroute 39, 44 en 65: plaat sen erfafscheiding (8-7). - Leliëndaalseweg 10: vernieu wen gaaswerk en plaatsen en ver nieuwen speelveldverlichting (2-7). - Noordweg 415: uitbreiden wo ning (7-7). - Ohmweg 7: vergroten bedrijfs pand (6-71. - Penmngnoeksingel 55: vergro ten bestaande aanbouw (3-7). - Uiiterschootweg 20: vernieuwen dak en gevels (8-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende Rijksmonumenten vergunningen zijn verleend: - Herengracht 20: herstellen en iso leren dak en uitvoeren overige her stelwerkzaamheden. - Verwerijstraat 35/37: plaatsen zonnecollectoren en aanbrengen ladderhaken. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 16 juli 2009 tot en met woensdag 27 augustus 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inza ge bij de vakbalie in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Desge wenst wordt er door de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ont werpbesluit een zienswijze heeft inge diend (alsmede degene die redelijker wijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf vrijdag 17 juli 2009 tot en met donderdag 28 augustus 2009 een ge motiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroep schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening vragen aan de Voorzieningen rechter bij ae Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. VERLEENDE ONTHEFFING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het be stemmingsplan en bouwvergunning is verleend: - Punt, ong. (tegenover huisnr. 21 verplaatsen afvalcontainer. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen geduren de zes weken, vanaf donderdag 16 juli 2009 tot en met woensdag 27 augustus 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf vrijdag 17 juli 2009 tot en met don derdag 28 augustus 2009 een gemo tiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zo wel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagi na's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletèkpagina 830. Wilt u reageren op een ar tikel in De Faam? Dat kan via het emailadres red.faam@whm.wegener.nl of met een brief naar Fruit- laan 4C, 4462EP in Goes, Reacties mogen maximaal 500 tekens hebben en moeten voorzien zijn van een naam en adres. De re- Ha/>tio hooft hot rorht om brieven te weigeren. Stadspark Vlissingen Keer op keer lees ik in de De Faam de PZC en andere kran ten dezelfde fout. Sinds wan neer is het nieuwe stadspark in Vlissingen, gelegen aan de Coosje Buskenstraat/ Schelde- straat? Sorry, maar die straten komen niet eens bij elkaar, dus wilt u deze fout niet nog een x maken! Het moet zijn Aagje De kenstraat/Scheldestraat (we weten dat de fout bij de ge meente ligt!!) Ik mail voor men sen die zelf geen internet en pc hebben. Maar ergeren zich groen aan de fout. De gemeente is erop geattendeerd! De eerste week al en vervolgens neemt ie dereen het klakkeloos over. RianWagenaar, Vlissingen Britannia Zo juist vernam ik dat de ge denkplaat uit Britannia weer boven water is. De plaat zat toch in een van de dozen van de laatste eigenaar Frans Buijs, hoewel hij me tijdens mijn be zoek aan hem vertelde die plaat nooit te hebben gezien. Dat al les nadat ik bij gerucht verno men had dat de gedenkplaat te recht was en ik na uitvoerige pogingen daar een telefonische bevestiging van kreeg van een ambtenaar van de Gemeente Vlissingen. Er is ook nog een schildje teruggevonden dat de burgemeester indertijd kreeg van de R.S. en een plaatje van de commando's. Alles, zo is de bedoeling, zal publiek toegan kelijk worden gemaakt. Mijn hartelijke dank voor de hulp van De Faam. Jan H. Wigard, Middelburg VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt net als voorgaande jaren twee zomercon certen. Op vrijdag 17 juli in de Grote kerk in Vee- re onder leiding van Bram van Overbeeke. Ook geeft de muziekvereniging Vlijt Volharding uit Oost-Souburg een optreden deze avond. Het be gint om 19.30 uur en toegang is gratis. Woensdag 22 juli zal het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen vanaf 19.00 uur een buiten concert verzorgen in het centrum van Vrouwen polder. DOMBURG - Iedereen kan vanaf donderdag 16 juli meedoen aan Nordic Walking. Deze activiteit start om 19.30 uur aan de Nehalenniaweg (ver lengde van Badhuisweg) voor de trampolines in Domburg. Onderleiding van Willy en Lianne de Nooyer, krijgen alle deelnemers hier instructie om vervolgens een Nordic walking tochtje af te leggen. Wandelpoles zijn aanwezig. VLISSINGEN - De stichting Omnis Cantare orga niseert weer een drietal zomer zangavonden. De eerste is vandaag (15 juli) in de Catharinakerk in Zoutelande met medewerking van de pianist Harrie Roubos en de organist Ron van Ommen. Op 1 augustus in de Dorpskerk van Aagtekerke met medewerking van de organiste Henriëtte de Bat en het Mannen Ensemble. En op zaterdag 15 augustus in de Dorpskerk van Oostkapelle met medewerking van de organist Arjen Huissen. het begint om 20.00 uur en is gratis. AAGTEKERKE - Op het terrein van Aannemers bedrijf Minderhoud Zn aan de Burg. Bosselaar- straat 22 in Aagtekerke is er op dinsdag 4 augustus een rommelmarkt voor het goede doel. Ook is kaasboerderij de Korte er, groenten en fruit de Kragge, familie Peene met legerspullen en ge reedschap, Mattie de Bruine met aquarellen en boekhandel de Boekenmolen. Ook worden er pa lingen gerookt, staat er een ijskraam en kunnen mensen het beroemde altijd prijs spel doen. De opbrengst is voor projecten in Roemenie. Het is van 9.00 tot 15.00 uur. BAARLAND - Het Zeeuws Veilinghuis houdt in samenwerking met het Slot Baarland op vrijdag 17 juli een taxatiedag voor kunst en antiek. Grote objecten kunnen eventueel aan de hand van fo to's ruw worden getaxeerd. Ook kan informatie over restauratie worden ingewonnen en is er een gecertificeerd edelsteenkundige aanwezig die diamanten en overige edelstenen kan onderzoe ken en graderen. Het is in Slot Baarland van 13.00 tot 17.00 uur. WESTKAPELLE - De Nederlandse Onderwater sport Bond (NOB) geeft volgens het Comité West- kapelse Kreek geen uitvoering aan het plan voor het inrichten van de Westkapelse kreek als duik- plaats voor de minder valide duiker. De Westka pelse kreek is opgenomen in het Masterplan Dui ken dat de NOB in januari aan het provinciaal be stuur overhandigde. Omdat de kreek zijn histo risch karakter en natuurlijke kernwaarde hoort te behouden, heeft de NOB een alternatief gevon den bij de Veerse dam. NEELTJE JANS - Bij reddingstation Neeltje Jans, aan de zeezijde van de Roompotsluis, zijn er op op de woensdagen 22 juli, 29 juli, 12 augustus, 19 augustus en 26 augustus open middagen. Bezoe kers kunnen dan een rondleiding krijgen door be- manningsverblijf Wim Klem, de reddingsboot Koopmansdank bekijken en een video presenta tie kijken over het werk van de KNRM. Het is van 13.30 tot 16.30 uur.

de Faam | 2009 | | pagina 43