Ook Z-zine ontvangen? over Provinciewerk O Cultuur, muziek en sport Brugbediening op afstand Denk mee over kustversterking Ad Dorst Ideeën en dienstregeling Goede ideeën gezocht Zeeuwse Visserij Award Zomerdienstregeling Provincie maakt mogelijk WAT DOEN ZE NU? Provincie Zeeland Vervoer over de weg en het water moeten zo goed mogelijk öp eikaar worden afgestemd. Dat is een taak van de vaar wegbeheerders. De provincie beheert de sluizen en bruggen over het Kanaal door Walcheren en de Zeelandbrug. De bediening van deze bruggen en sluizen gebeurt op afstand vanuit de Nautische Centrale Vlissingen, volgens een bloktij- denregeling. Deze regeling is gebaseerd op aansluiting van de uit Zeeland vertrekkende treinen, de lijnbussen en de fast ferry, waardoor oponthoud voor de reiziger wordt voorko men. Hoe werkt de afstand bediening? De Nautische Centrale Vlissingen geeft een signaal door aan de brug, waarop de verkeersregelinstallatie zorgt dat de brug verkeersvrij wordt. Vervolgens klinkt een belsig- naal en aansluitend gaan de rode verkeerslichten aan. De aanrijslagbomen worden automatisch gesloten en de brugbediening wordt in werking gesteld. Nieuwe folder Meer informatie over de brug bediening op afstand vindt u in de nieuwe folder 'Brug- en sluisbediening', die gratis is op te vragen bij het informatiecen trum via infocentrum0zee- land.nl of telefoon 0118- 631 ZOO. Kijkt u ook eéns op: http://portaal.zeeland.nl/ ve r k e e r_ve rvo e r/va a rwe g e n/ kanaal door Walcheren® Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Vanaf 20 juli 2009 kunt u mee denken en adviseren over kust- versterkm" en veilc-heid ift uw omgeving. De provincie zeteen online vragenlijst op waterke- ringen.zeeland.nl, waarin u een beeld krijgt van alles wat er bij de bescherming van de kust komt kijken. Door het invullen van de vragenlijst kunt u uw mening geven over en uw voor keur uitspreken voor verschil lende vormen van kustverdedi ging. Onder de inzenders wordt één gelukkige uitgeloot, die een helikoptervlucht wint langs de Zeeuwse kust. Provinciale Staten Profiel: Statenlid SGP, liefhebber van tuinie ren, reizen en lezen. Maakt zich sterk voor de Zeeuwse economie en werkgelegenheid, mobiliteit en energiebeleid. Actief aanbieden 'Ik vind het belangrijk dat nieuws over het provinciebestuur en haar beleidsvoering op een actieve manier wordt aangeboden aan de inwoners van Zeeland. Door alleen het„ plaatsen van nieuws op de website, moeten inwoners zelf op zoek gaan naar hun informatie'. Een krant krijg je in handen en leest gemakkelijk. Het bereik is op die manier ook groter. Sommige mensen hebben moeite metinternet en nog steeds heeft niet iedereen een internetaansluiting. Daar moet je rekening mee hou den. Natuurlijk kun je in je berichtgeving in de krant een doorver wijzing maken naar de website; op die manier versterkt het één het ander'. Interessant 'Er is een aantal onderwerpen waarvan je weet dat ze op een bepaald moment actueel zijn. Neem bijvoorbeeld de scheepvaart; het containertransport over de Westerschelde naar Antwerpen. De krant besteedt hier aandacht aan. Als provincie voer je daar beleid op en met Provinciewerk kun je vermelden en aangeven wat de provincie doet. Een ander voorbeeld is de economische crisis; welke rol heeft de provincie hierin. Kortom, de provincie heeft genoeg interessant nieuws te melden', fl Meer informatie over Provinciale Staten vindt u op: http://ps.zeeland.nl/ Tijdens de Dag van de Zeeuwse Visserij op 19 september 2009 in Vlissingen wordt de Zëeuwse Visserij Award uitgereikt. Heeft u als persoon of organisatie het afgelopen jaar een positieve bijdrage geleverd aan de Zeeuwse visserij- en of aquacultuur, meldt u dan aan! Graag voor 31 augustus 2009. Via een-brief naar Provincie Zeeland, t.a.v. dhr. J. Broodman, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg of via e-mail: j.broodman0zeeland.nl. Kijk voor meer informatie op www.zeeland.nl/persberichten/ Tijdens de zomervakantie rijden extra zomerbussen lijn 64 op Walcheren en lijn 14 Knokke- Breskens. Op een aantal buslijnen tijdens werkdagen,rijden er dan minder bussen. Meer infor matie hierover vindt u op www.connexxion.nl of www.veolia-transport.nl of kijk in de dienstre gelingfolders of op de haltepalen. De provincie is opdrachtgever van-het openbaar vervoer. Gedeputeerde Frans Hamelink: 'Ik vind dit een prachtig initiatief, want er is meer dan alleen die lange, rechte dijk. Het gaat over een klimaatbestendige, veilige toekomst voor de inwoners van Zeeland. Ik ben erg benieuwd wat u in het landschap vindt passen en aan welk soort kustbescherming u de voorkeur geeft. Op die manier krijg ik een goed beeld van uw ideeën over kustversterking. Ik hoop dus. dat er veel mensen zijn die -de-vragenlijst witters invullen; zodat we ons provinciaal beleid zoveel mogelijk kunnen laten aansluiten op de geuite wensen. Zeeuws Kustbeleidsplan De enquête is onderdeel van het project 'Zeeuws Kustbeleidsplan'. Dit is een initiatief van de Provincie Zeeland, de waterschappen, de kustgemeenten en Rijkswaterstaat, die zich hebben verenigd in het Zeeuws Overlegorgaan Waterkeringen (ZOW). 'Het Kustbeleidsplan gaat over de maatregele'n die noodzakelijk zijn om het Zeeuwse land op lange termijn te beschermen tegen overstro mingen, zodat Zeeland een aantrekkelijk gebied blijft om in te wonen. Het ZOW stelt dit kustbeleid op. De adviezen uit - de vragenlijst neemt zij daarin mee', aldus Lein Kaland, senior beleidsmedewerker Water bij de Provincie Zeeland Uw mening geven? Ga vanaf 20 juli 2009 naar waterkeringen.zeeland.nl, vul de vragenlijst in en maak kans op een mooie rondvlucht langs de Zeeuwse kustlijn!» r In deze rubriek vertellen we over organisaties, projecten of evene menten die (mede) subsidie ontvangen van de Provincie Zeeland. Dit keer zes culturele activiteiten op een rij voor een leuke dag op pad. 18 juli Southpark Festival, Meiveld Middelburg-Zuid, www.southparkfestival.nl 17/18/19 juli Afrika Festival, Houtkade Goes, www.goesafrika.nl 25 juli City of Dance, binnenstad Middelburg, www.danceparademiddelburg.nl 25/26/27 juli Pop aan Zee Zomertour, kijk voor locaties op www.scoopzld.nl 26 juli Dance Tour, Grote Markt Goes, www.dancetour.nl 7 t/m 12 september Senior Games, verschillende locaties, www.seniorgames2009.com Subsidie aanvragen voor een evenement? Op loket.zeeland.nl/subsidies leest u er meer over. Z-zine is het online magazine van de Provincie Zeeland. Foto's, filmpjes, animaties en korte teksten laten zien waar de provincie werk van maakt. Na een intern testjaar gaat Z-zine extern. Wilt u Z-zine ook ontvangen? Kijk dan op www.watdoenzenu.nl. Weien wei de Provincie Zeelend doet? Kijk op www.vyatd0en3enu.nl Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie provincie Zeeland. Opmaak Prepress, Provincie Zeeland. Fotografie Mechteld Jansen en Anda van Riet. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen- trum. Via de e-mail infocentrumOzeeland.nl of per telefoon op 0118- 631 6 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. Vanwege het zomerrreces van het provinciebestuur van 27 juli tot en met 28 augustus verschijnt de volgende Provinciewerk op 16 september 2009.

de Faam | 2009 | | pagina 17