Zwieg Stille Picknicken in het park Programma Southpark Festival Middelburg Actie we<en r<i 14» lr S7S M 5: J Vanaf 17 juli Zomeracties! Graag gedaan. De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL imabo Super deBoer Feesten in The City of Dance DOOR ELLEN DE VRIEND MIDDELBURG - The City of Dance is een free festival, zoals de Danceparade Middel burg altijd is geweest. Het festival program ma op 25 juli is heel di vers, je komt tijd te kort op één dag om al les mee te kunnen ma ken. Het aanbod is dit jaar heel breed met veel muzikale cross overs, theater, kunst, dans en entertain ment. De dancemu- ziek vormt de basis van het festival. Op de Grote Markt is het centrum van de City of Dance te vinden. Hier staat een mixture of mu sic podium met een lange catwalk. Er zijn de hele dag shows en optredens van bekende artiesten. Een greep uit het pro gramma: violiste Anasta- sija (bekend van MTV) en Extrema Outdoor zal on der de beats van een DJ een show geven. Ellervan Buuren, het broertje van.... bekend van onder andere Sensation White staat die middag op het mixture of music podium. Ook trompettist Maite, die samen met DJ Tiesto en Buena vista social Club al heeft gespeeld is van de partij onder andere onder begeleiding van Dj Biggi. Er zijn die middag ook doorlopende theateracts en veel spannend enter tainment. De bekende Ci typarty is weer op Hof van Tange met de lekkerste housetunes van de beste DJ's. Voor de echte lief hebbers van de dancemu- ziek zijn er twee area's met verschillende mu ziekstijlen. De line up van de City Party: Zanzi-Bar Stage: The Partysquad; Sidney Samson; Billy the Klit; Shermanology (Andy Dorothy Sherman); Va- to Gonzales; Rehab; Hitmeister D, etc. Freaky Circus (overdekt): Hosted by Glorification; Noise- controllers; Tatanka; Mental Theo; Ruthless; Paul Elstak; Horus; Reza 'en Afterparty. Real el Ca- nario; D-Rashid; Biggi en vele anderen. DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - Het nieuwe stadspark op het Scheldeterrein in Vlissingen wordt za terdag 25 juli feestelijk geopend. Iedereen is welkom om aan te schuiven bij de eerste Picknick in het Park. De middag begint om 12.00 uur met een uit gebreide lunch aan een meer dan 200 me ter lange picknicktafel langs het Dok. Daarna zijn er leuke muzie- koptredens en water shows. Ook is er een kinderprogramma. Tijdens het openingsfeest staan er drie bands op het programma: de gloedvolle soulband Giovanca, Tuxe do Bandido met een relax te TexMex mix en' de zo mer Latin sfeer van El Crè me Glacé Quès. Voor de kinderen worden er allerlei activiteiten gehouden. Ze kunnen zich de hele mid dag vermaken met spring kussens, ballenbakken en andere activiteiten. Verder kan iedereen genieten van spectaculaire watershows in het Dok. Op 25 juli opent ook de expositie ruimte in een container haar deuren met een ten toonstelling over het Dok. Dit jaar is het namelijk pre cies 400 jaar geleden dat begonnen werd met het graven van het Dok. De ex positie geeft een beeld van het Dok door de eeuwen heen. Aanmelden voor de picknick kan via www.scheldekwartier.nl. Deelname kost 5,00 euro voor volwassenen en 3,00 euro voor kinderen. Het programma van de rest van de middag is voor ie dereen gratis. Het duurt tot 17.00 uur. MELISKERKE - De Zeeuwse schrijver Ri- nus Spruit komt don derdagavond 16 juli in boekhandel De Boekenmolen in Me- liskerke. Vorig jaar werd zijn eerste boek Zwieg stille uitgedeeld tijdens de Week van het Zeeuwse Boek. Het werd een groot suc ces. En wie had dat ver wacht van dat verhaal over de hardwerkende rietdekkers uit Nieuw- dorp die leefden in de tijd van geslachte var kens, reuzel en veel zout? Hij beschrijft het leven van het platteland in het begin van de twintigste eeuw. De tijd waarin de mensen hard moesten werken om het schrik beeld arm en berooid te eindigen te ontlopen. Tweede druk Uitgeverij Cossee uit Amsterdam heeft beslo ten dat het boek een tweede druk waard is. Daarom is het opnieuw verschenen, maar nu on der een andere titel: De rietdekker. De schrijver Rinus Spruit komt vertel len over het ontstaan en de inhoud van zijn boek. Het begint om 20.00 uur. De schrijver gaat in ge sprek met het publiek, zal voorlezen en signe ren. Vervolg van de voorpagina: MIDDELBURG - Op di verse podia tijdens het Southpark festival, zater dag 18 juli, op het Mei veld in Middelburg, zijn zowel jong aankomend talent als gevestigde na men te zien. De kickoff wordt om 12.00 uur gege ven door de Ganzenfan- fare waarna de burge meester van Middelburg, Koos Schouwenaar het festival officieel opent. Vervolgens zijn op podi um A de bluesband The Juke Joints, de kinder band De Kleppetband, de Afrikaanse zanger/gita rist Friction, The San- tanaband, DJ Solo Mo- derna en El Combo te zien. Eric Holm presen teert het programma. Poppodium De Spot Middelburg heeft met podium B haar eigen plekje op het park met optredens van singer/songwriter Side walk Adriaan, britpop Scarabee, folkpop Jay Mi nor The Early Birds, Jazzcaut en de coverband Dan Musk. Op podium C zijn diverse workshop de mo's te zien met buik dansen, Dj scratch, graffiti en optredens van cabaretier Tyas D'Hont, MC Jos Rouw en G-Swatt. Er is straattheater, er kan bewogen worden met sporten als Taiji Bailong Ball, slackline, Panna voetbal, badminton en (s)cool on wheels. Er is een veld met exposities en kunst waar workshops en demonstraties gege ven worden, een wereld markt met diverse infor matiestands en diverse attracties als springkus sens, schminken, knutse len, films en miniatuur schilderen. Verder heeft het festival net als eerde re edities een senioren hangplek waar een workshop country line dancing en volksdans ge geven wordt. Vanwege het multiculturele karak ter van het festival, kan men picknicken op het gras met Vietnamese, Molukse, Turkse, Suri naamse en Hollandse lekkernijen met een Itali aans ijsje toe. Aanvang: 12.00 uur. Info: www.southparkfestival.nl. Spectaculaire aanbiedingen op sanitair, hout- en plaatmaterialen, gereedschap en sierbestrating. Acties zijn geldig t/m 31 augustus 2009. Showroom gesloten van 1 t/m 22 aug. Profcenter blijft gewoon open. Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 -21 54 01 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl Ariel wasmiddel alle soorten, poeder pak 1215 gram, vloeibaar flacon 629 ml-1.35 liter of pak 30 tabletten, 3 stuks naar keuze Bavaria'* 2 kratten a 12 flesjes x 30 cl maximaal 6 kratten per klant Pepsi, Sisi of 7-Up 4-pack a 4 flessen x 1.5 liter Haas- of Ribkarbonade voordeelpak JXSI&rt per kilo •Wl| verkopen geen alcohol aan klanten jonger dan 16. Nog geen 20 jaar? Laat je legitimatie zien! "Per combinatie kan de prijs verschillen. U Krijgt 33.33X korting op de totaalprijs. De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 16 julll/m zondag 19 juli 2009. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldt OP»OP. www.superdeboer.nl

de Faam | 2009 | | pagina 13