Panden Dert in het zicht Wissinaen.nl/kermis JÊL Echt Drie dagen Mosselfeest in Middelburg Zeeuws dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL expositie Kruit augustus 2009 Woensdag 15 juli 2009 - Pagina 12 door marcel van der voort VLISSINGEN - De afgelo pen week zijn de schuttin gen en steigers weggehaald voor de voormalige Dert panden aan de Vlissingse Nieuwendijk 35, 37 en 39. Eén van de gebouwen is opnieuw gebouwd, de rest is gerestaureerd. Marsaki Projectontwikkeling in Goes heeft de panden casco opgeleverd. De gevels, dak en vloeren zijn hersteld. Bij het middelste pand zijn de zware moerbalken, dakspanten en sporenkap bewaard gebleven. Het rechtse gebouw heeft de erkertjes behouden. "De in bouw is nog niet gerealiseerd. Zo is er flexibiliteit voor de toe- De Dert-panden zijn onherkenbaar. foto: izaak verkeste komstige kopers", meldt Jan Vermeulen van Marsaki. Bij makelaar Orisant zijn twee op ties voor koop genomen. Tot 1997 heeft fotograaf Dert er zijn winkel gehad. Karter Ruben naar WK in Brazilië Als het aan Ruben Bou- tens ligt is hij binnenkort wereld kampioen karten. foto: izaak verkeste door marcel van der voort MIDDELBURG - "Ik doe van zondag 2 tot en met zondag 9 augustus mee aan het Wereld Kampioenschap Indoor Karten in het Brazi liaanse Rio de Janeiro. Vorig jaar heb ik in België meege daan en werd tiende van de honderd deelnemers. Ik zou dit jaar kunnen win nen", aldus Ruben Boutens (17) uit Middelburg. Het afgelopen jaar heb ik wed strijden in Nederland en België gedaan en volop getraind. Daardoor kon ik aan mijn tech niek werken. Ik ben beter dan een jaar geleden. Toch ver wacht ik dat het een zwaar kam pioenschap wordt. Ik heb via de deelnemerslijst op het internet de prestaties van de deelnemers bekeken. Er zijn goede coureurs bij", verklaart Ruben. Hij heeft zijn racekleding nog aan en ver telt hoe hij in de kart is terecht gekomen. "Ik ging karten tij dens een kinderfeestje. Dat ging goed en ik ben verder gegaan en fanatieker geworden. Karten is leuk omdat het motorisch snel gaat, er komt een stuk techniek bij kijken en het is aantrekkelijk om te proberen sneller te gaan en de grens op te zoeken", ver telt hij. Wordt de trip naar Brazi lië één groot stap feest? Ruben lachend: "Ik ga niet te gek doen. Samen met mijn vader ga ik er donderdag 23 juli naartoe. Tij dens het WK zijn er iedere dag wedstrijdendus ga ik mij daar op concentreren." informatie: www.formularuben.nl "door karin ocké MIDDELBURG - Ook deze zomer staat Middelburg drie dagen lang in het teken van het kleine schelpdier, want op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 juli viert de hoofdstad van Zeeland de traditionele Mosselfeesten. Deze editie is uitgebreider dan de voorgaande, doordat de horeca zaken op het Tympaanplein en de Pottenmarkt zich hebben aan gesloten bij de horeca uit de Vlas- markt. In de diverse restaurants worden door de souchefs de mosselen op verschillende ma nieren klaargemaakt. Naast de mosselen is er ook veel muziek Lokale musici verzorgen optre dens op podia op het Tympaan Sa':"a juli lt Gasthuis noordpoortplein 2 4331 RN Middelburg plein, Pottenmarkt, Vlasmarkt en binnen op 't Hof en lopen rond door de stad. Een kleine greep uit het muzikale aanbod: J.J. Com pany, Gino The Bulldozers, El Combo, Monty van Belzen, Anika Bos, The Arrows. De mosselfees ten zijn donderdag en vrijdag ge opend van 16.00-00.00 uur en op zaterdag van 14.00-0.00 uur. De organisatie van dit evenement is in handen van Vita Event uit Mid delburg in samenwerking met de Tros en gemeente Middelburg.

de Faam | 2009 | | pagina 12