BLAUW GERUITE KIEL INFORMATIEAVOND HERINRICHTING BOULEVARDS VLISSINGEN OPENINGSTIJDEN 16 JULI ACTUEEL VAN UW BURGEMEESTER HERINRICHTING BELL \MYPARK GEEN SERVICEBUS MILITAIRE OEFENING BEKENDMAKINGEN KALENDER e I M l t N T t Donderdag 16 juli 2009 is het stadhuis geopend van 08.30 - 19.00 uur. U kunt als gebruikelijk terecht bij de afdeling Publiekszaken van 08.30 - 12.00 uur (vrije inloop), van 12.00 -16.00 uur (op afspraak) en van 16.00 - 19.00 uur (vrije inloop). Op 16 juli 2009 is de dienst verlening op de overige afdelingen beperkt in ver band met een personeels- middag. Vanaf vrijdag 17 juli 2009 zijn zij u weer graag van dienst! www.vlissingen.nl/loket Het college van B&W heeft ingestemd met de gemeen telijke beleidsnotitie 'Tijde lijke verhuur onder de Leeg- standwet'. Het aantal te koop staande woningen is de afge lopen tijd door de kredietcri sis sterk toegenomen. Hier door worden doorstromers geconfronteerd met langere perioden van dubbele lasten. De landelijke Leegstandwet maakt het mogelijk om te koop staande woningen tij delijk te verhuren. Dit heeft diverse voordelen. Zo kan de eigenaar doorgaan met de verkoop van de woning, terwijl hij de dubbele hypo- theeklasten deels kan com penseren. Voor het tijdelijk verhuren van een woning via de Leegstandwet moet een vergunning worden aange vraagd bij de gemeente. www.vlissingen.nl/ leegstandwet NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 15 JULI 7009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Öreel Op maandag 20 juli 2009 vindt van 19.00 tot 21.30 uur in de Zee vaartschool (Boulevard Bankert 156) een informatieavond plaats over de herinrichting van de bou levards. De bevordering van het fietsverkeer en de uitbreiding van de zondagsluiting op de boule vards staan in deze bijeenkomst centraal. Bewoners en ondernemers uit Vlissingen worden op maandag 20 juli 2009 in de gelegenheid gesteld hun mening te geven over de hui dige inrichting van de boulevards en de zondagsluiting. Ook oplos singen en voorstellen kunnen op deze avond kenbaar worden gemaakt. Dit kan ook via de web site van de gemeente Vlissingen. Herinrichting boulevards De boulevards van Vlissingen maken deel uit van het hoofd- fietsroutenetwerk van Vlissingen. De bestaande inrichting van de boulevards is echter niet in over eenstemming met het geldende verkeersregime. Er is geen uni forme inrichting en er vinden regelmatig ongevallen plaats. Het college van B&W heeft daarom besloten een voorbereidingspro cedure op te starten om te komen tot een herinrichting waarbij met name het langzame verkeer (o.a. fietsers) prioriteit verdient. De herinrichting moet ook bijdra gen aan een hogere verkeersveilig heid. De provincie Zeeland heeft een resultaatsubsidie beschikbaar gesteld voor de herinrichting van de boulevards. www.vli.ssingen.ni/boulevarcls Ik zie graag een goede voetbal wedstrijd. Overtredingen zijn er altijd. Soms ziet de scheidsrechter iets door de vingers, soms geeft hij een gele kaart en heel af en toe een rode. Het publiek joelt als de scheidsrechter een beslissing neemt tegen de eigen club. Zo gaat dat. Het wordt minder als er veel kaarten worden uitgedeeld en het publiek steeds harder gaat joelen. Bij zo'n wedstrijd baal ik. De wed strijd valt dood. Kortom, wetten en regels zijn er om de samenleving soepel en ple zierig te laten draaien. We hebben heel veel wetten en regels en nie mand leeft elke dag alle regels na. Denk alleen al aan het verkeer. Er zijn wetten die juist heel goed of heel slecht vallen (rookverbod). En er zijn veel regels waarvan overtre dingen tot grote ergernis leiden: honden op het strand, scooter racen, dealen, noem maar op. En nu komt het: overal en altijd handhaven en straffen kan niet. Dat snapt iedereen. Soms niet handhaven, terwijl je het wel ziet (burgemeester naast rokend duo Verhagen-Deelder of politie die racende scooter laat gaan), dat snapt niet iedereen. Maar ik wil wel uitleggen waarom we soms niet handhaven: omdat het effect erger/gevaarlijker kan zijn dan de overtreding. Kortom, ik had veel uit te leggen vorige week. Burgemeester - Wim Dijkstra Op 7 juli 2009 heeft het college van B&W het Voorlopig Ontwerp voor de herinrichting van het Bel- lamypark vastgesteld. Dit is een tus senstap op weg naar het Definitief Ontwerp, dat in het najaar wordt vastgesteld. In het Voorlopig Ont werp zijn de hoofdzaken van het ontwerp opgenomen. Denk bijvoor beeld aan de ligging van de weg en de rijrichting van het verkeer. In het Definitief Ontwerp worden deze en alle andere zaken tot in detail uitge werkt. Om u te informeren over het ontwerp wordt op 21 juli 2009 een inloopmiddag/avond georganiseerd. Deze vindt plaats tussen 16.00 en 20.00 uur in het stadhuis. U kunt tijdens deze middag/avond binnen lopen wanneer het u uitkomt. OKRA en de gemeente zijn dan aanwezig om u uitleg te geven over het ont werp. Verder kunt u van 22 juli tot en met 1 september 2009 inspraak reacties indienen, dit kan schriftelijk bij het college of via de website. Daar kunt u ook meer informatie vinden over het Voorlopig Ontwerp. www.vllssingen.nl/bellaiTiypark In de zomervakantie (van 19 juli t/m 30 augustus 2009) doet de Servicebus van de gemeente Vlissingen de wijken en dorpen niet aan. In deze periode wordt de Servicebus wel ingezet bij evene menten in de gemeente Vlissingen. Vanaf maandag 31 augustus 2009 rijdt de Servicebus weer elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam Van 13 t/m 23 juli 2009 ■jfl/orctt e&ft-miirtaire oefening gehouden op Walcheren, waaronder in de gemeente Vlissingen. De oefening vindt onder andere plaats op de voormalige forten De Ruyter en Rammekens. Gedurende de oefening moeken search teams van de Koninklijke Landmacht naar attributen zoals die ook op uitzendin gen aanwezig zijn (berm bommen). Aan de oefening nemen circa 120 personen en 40 militaire voertuigen deel. Er wordt geen gebruik gemaakt van oefenmunitie- Ingediende aanvragen De volgende aanvragen-om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. vervangen dynamische reis informatiemiddelen Station plein 1 2. vervangen dakbedekking Kleiweg 15 3. uitbreiden woning Luzac- straat 1 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. plaatsen tuinkas Vlissingse- straat (K) 27 Volkstuincomplex Levenslust tuinnummer 57 2. plaatsen carport Landbouw- weg 7 3. bouwen opslagloods Nieuwe Kruidmolenweg 30 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen cv-ketel Glacisstraat 165 D) Aanvraag monumentenver gunning: 1. vervangen dynamische reis informatiemiddelen Station plein 1 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Cntw'êfp-beschikklng monu mentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een ver gunning aangevraagd voor: 1versterken fundering Steenen Beer 9 en 11 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 16 juli 2009 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 27 augustus 2009). Gedurende genoemde termijn kunnen belang hebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Deze publicatie en het ontwerp besluit zijn tevens in te zien op de gemeentelijke website www.vlissin- gen.nl/publicaties. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen (mogelijk met bin- nenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol-' gende vergunningen verleend: 1. bouwen overkapping met berging Anna Blamanlaan 66, 02-07-2009 2. bouwen carport Chopinlaan 131, 02-07-2009 3. bouwen berging en plaatsen poort Lambrechtsenstraat 44, 02-07-2009 4. plaatsen luifelbeëindiging Pape gaaienburg, 07-07-2009 5. plaatsen 3 opslagtanks Westerha venweg 6, 07-07-2009 6. verbouwen berging tot prieel Wielingenlaan 3, 07-07-2009 7. tijdelijk plaatsen units Alexander Gogelweg 65, 07-07-2009 8. renoveren dak Talmalaan 1, 07-07-2009 9. plaatsen reclameobject Spuistraat 22, 07-07-2009 10. slopen 4 opslagtanks Oosterha venweg 14, 07-07-2009 11. wijziging op verleende bouw vergunning 09-218 Pioenlaan 9, 08-07-2009 12. afsluiten laad- en losmimte Pape gaaienburg 5, 09-07-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van ver zending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burge meester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrech- ter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ont heffing in combinatie met de inge diende bouwaanvragen: 1. aan achterzijde uitbouwen woning Bouwen Ewoutstraat 29 _Artikel_3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bie den daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toe passing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatieteke ningen en de ontwerp-beschikking ingaande 16 juli 2009 gedurende zes weken (dus t/m 26 augustus 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publica- ties. Gedurende deze termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. Vrijdag 17 t/m zondag 26 juli 2009 Kermis Vlissingen Arsenaalplein, Zeilmarkt, Bellamypark, De Ruyterplein, Nieuwendijk, Spuistraat en Oude Markt Zondag 19 juli t/m zondag 6 september 2009 Rob Meijer 'Van hier naar daar' Schilderijen en tekeningen deWILLEM3 www.vlisslngen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 10