porthos f f www.middelburg.nl Kinderen beslissen over speeltoestellen Middelburg in Op de bon Start reconstructie Nieuwlandseweg Nieuw: zomerschool voor senioren BMBbB HP' 4 ALTIJD ACTUEEL: UEWEEKKRANT.ML chaos in, mijn leven! opvoedcursus.,,? kun je de huur niet betalen...? hpe word je vrijwilliger..,? bent u eenzaam...? kunt u de trap niet meer op...? bent.-u somber...? loket voor welzijn, zorg en opgroeien Woensdag 8 juli 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.ni of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 r Half juli start Rijkswaterstaat met de reconstructie van de Nieuwlandseweg tus- sén de Segeersingel en de Torenweg. De Nieuwlandseweg wordt een stukje verschoven, om aan te sluiten op de N57. Het westelijk fietspad langs de Nieuwlandseweg wordt definitief afgesloten. De werkzaamheden beginnen 13 juli en eindigen op 8 augustus. Rijkswaterstaat sluit de westelijke afrit van de Nieuwlandseweg naar de Torenweg enkele nachten af voor alle verkeer. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Fietsers rijden tijdens de werkzaamheden over de Kruitmolenlaan. De Stichting Weizijn Middelburg heeft samen met de ouderenbonden het initiatief genomen om te starten met een zomerschool in Middelburg. Een zomerschool is een activiteitenprogramma tijdens de zomerperiode voor 55 +ers. De school is ontstaan vanwege het feit dat veel senioren de zomer thuis door brengen, hun kinderen zijn dan vaak wel met vakantie en vele reguliere cursus sen hebben een zomerstop. Door deel te nemen aan het zomerschoolpro gramma kan men sociale contacten opdoen en zowel educatieve als ontspan nende activiteiten volgen, waardoor de sfeer van de komkommertijd enigszins doorbroken wordt. Het zomerschoolprogramma bestaat uit vijf activiteiten die in de maand augustus aangeboden worden. Mocht deze prdef slagen en in een behoefte voorzien, dan kan het programma volgend jaar uitgebreid worden. De activitei ten variëren van een culturele belevenis namelijk een bezoek aan de exposities van de Vleeshal en Galerie T onder leiding van kunstcriticus Nico Out tot aan een fietstocht naar Kaasboerderij Schellach. Of een workshop digitaal foto boekje maken tot aan een Franse middag met jeu de boules, accordeon muziek en Franse hapjes. Aanmelden is verplicht. Meer informatie kunt u lezen in de fol der van de Zomerschool en via de Stichting Welzijn Middelburg, Porthos: tele foon 75 14 00 (Yvonne van Schaik). Sint Sebastiaanstraat 12, Middelburg - t,(0118) 751400 - www.porthosmiddelburg.nl Aan de Boekweitstraat in Amemui- den wordt een nieuw plantsoen met speeltuin aangelegd. In het hart van het parkje, dat de gemeente deze zomer laat aanleggen, is ruimte voor vijf speeltoestellen. Variërend van een veertoestel en een schommel voor de kleintjes tot een klim- en klautercombinatie voor de oudere kinderen. Afgelopen vrijdag beslisten ongeveer vijf tig kinderen mee over de speeltoestellen. Samen met wethouder Albert de Vries plakten zij stickers op het speeltoestel dat zij graag in hun buurt willen hebben. De speeltoestellen met de meeste stickers worden na de zomer in het plantsoen geplaatst. Dat zijn de Zitklim, een combi natietoestel, wipveer Zwaan, wip Albatros en schommel Vogelnest. Kinderen uit Arnemuiden plakken een sticker op hun favoriete speeltoestel. Foto: Jaqueline Pruijsers De Middelburgse staandehoudacties met schoolkinderen is uniek in Ne derland. Reden voor het avro-pro- gramma 'Op de bon' om naar Mid delburg te komen voor opnames. Vorige week dinsdag filmde de camera ploeg op de Churchiilaan en de Sportlaan hoe Jess, Dominic, Julie en Anne van basisschool de Cederhof groene en gele kaarten uitdeelden: groen voor wie netjes 30 rijdt en een gele voor hardrijders. Twee forse snelheidsovertreders, die boven de 50 kilometer per uur reden, kregen direct een bekeuring. In het najaar zendt de avro de opnames uit. Campagne De campagne "Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen" draait vijf jaar in Middelburg. Onderdeel van de campag ne zijn staandehoudacties in 30km/uur- gebieden. De actie komt tot stand door samenwerking met Veilig Verkeer Neder land, Politie Zeeland en gemeente Mid-del- burg. Basisschoolkinderen hebben de hoofdrol in de campagne. Wilt u meer informatie over staandehou dacties, neem dan contact op met Anja JonkmanKuijl van de gemeente Middel burg, telefoonnummer 67 54 23 Het bekende avro-programma 'Op de bon' maakt opnames in Middelburg. foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 9