Klasseprestatie skeelerkampioen Niels Mesu Gids Rondkomen op Walcheren Het woord aan raadslid Wim Steketee dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8 juli 2009 - Pagina 8 De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 13 juli bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. 1.Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Onderzoek, geloofsbrieven nieuw raadslid, dhr. E. van Gaaien 3.Beëdiging nieuw raadslid, dhr. E. van Gaaien 4.Vaststelling notulen raadsvergadering 18 mei 2009 5.Vaststelling notulen raadsvergadering 15 juni 2009 6.Instemmen met eerste bestuurlijke tussenrapportage 2009 7.Oriënterend onderzoek Rekenkamer Middelburg naar het bestemmings plan Mortiere 8.Zienswijze op Jaarrekening 2008 gemeenschappelijke regeling Archipelscholen 9.Zienswijze op de Jaarrekening 2008 en Begroting 2010 gemeenschap pelijke regeling Openbaar Lichaam Afval-verwijdering Zeeland (OLAZ) lO.Ingekomen stukken 11.Gezamenlijke huisvesting van Lété, Sociale Dienst Walcheren en Kredietbank Walcheren 12.Verwerving locaties Lété binnen de gemeente Middelburg 13.Verhogen budget VROM starterlening 14.(Her)benoemen leden welstand- en monumentencommissie 15.Vaststellen herziene exploitatieopzet Kanaalweg West en verlenen van gemeentegarantie 16.Kredietaanvraag vooruitlopend op herpriotering kadernotabijdrage Pottenbakkersingel 17.Instemmen met eenmalige-financiële ondersteuning gymnastiekvereniging MTV '69 18.Benoemingsprocedure bestuur Seniorenraad 19.Exploitatiesubsidies welzijnsruimten in Het Getij (Stromenwijk) en Hof van Buren (Oranjèlaan) en huisvestingssubsidie Activiteiten Centrum Middelburg (ACM) 20.Intrekken Regeling van de gemeenschappelijke bijdrage voor het geven van Godsdienst -en levensbeschouwelijk vormingsonderwijs op de open bare basisscholen in de gemeente Middelburg 21.Zienswijze op ontwerpbegroting 2010 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief 22.Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2009 23.Kredietaanvraag inzamelen kunststof flessen en flacons 24.Verstrekken van leningen aan Woongoed in het kader van de aanpak hui zencrisis 25.Gewijzigd vaststellen ontwerpbestemmingsplan Stromenwijk Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de vergadering van 13 juli en reacties van bestuurders en bezoekers. De uit zending staat op voor vrijdag 17 juli van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 20 juli om 20.00 uur. Niels Mesu haalde begin juni de nationale skeelertitel in Julianadorp. De 17iarige Middelburger won de titël bij de beloften, het op een na hoogst landelijke niveau. Het college van burgemeester en wethouders is trots op Niels. Daarom kreeg hij op het stads kantoor uit handen van wethouder Albert de Vries (Sport) een plaquette met inscriptie. Door een storing bij de gemeentelijke servicetelefoon (67 53 22) kan het iets langer duren voordat u een medewerker aan de lijn krijgt. Door het ongemak heeft de servicetelefoon slechts beschikking over een toestel. U belt de servicetelefoon voor meldin gen over de openbare ruimte, zoals een schuine tegel, een omgewaaide boom of vuilnis op straat. Ook voor vragen over afval kunt u het nummer draaien. U kunt uw melding of vraag ook door geven via www.middelburg.nl via het Tormulier openbare ruimte'. Foto: Jan Koole Op vrijdag 26 juni en zaterdag 27 juni kregen alle huishoudens op Walcheren de informatiegids "Rondkomen op Walcheren" thuis bezorgd. Deze gids is een productie van de drie gemeenten op Walcheren, de Sociale Dienst Walcheren en de Kredietbank Walcheren. In de gids vindt u informatie over de regelingen die er op Walcheren bestaan voor mensen met een inkomen rond het sociaal mini mum. Zo vindt u uitleg over de bijzondere bijstand, de minimaregelingen maar ook over kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen, de Voedselbank en de toeslagen van de Belastingdienst. Als u geen exemplaar van de gids heeft ontvangen, dan kunt u de gids inzien op www.sdw.nl. U kunt de gids ook opvragen via het algemeen telefoonnummer van de SDW, (0118) 43 27 00 en via info@sdw.nl. De Gemeente Middelburg en LétÉ hebben een voorlopige overeenkomst afgesloten over de verhuizing van het bedrijf. In de overeenkomst staat dat LétÉ bin nen drie jaar verhuist naar de Kennis- werf in Vlissingen. Gemeente Middel burg heeft een bedrag geboden voor het terrein. Indien LétE het terrein binnen de termijn van drie jaar niet ver koopt aan een marktpartij, gaat de ge meente Middelburg tot aankoop over. De gemeenteraad van Middelburg moet het voorstel bekrachtigen. Op 13 juli staat het voorstel op de agenda van de gemeenteraad. Indien de gemeenteraad een positief besluit heeft genomen over het plan, komt ook het volgende voorstel aan de orde. Dit voorstel behelst de aankoop van de groenloods van LétÉ door de gemeen te Middelburg. Na de aankoop wil de gemeente de groenloods voor 1 maart 2010 slopen. Daarna wordt het perceel ingezaaid met gras, totdat een andere bestemming gevonden is voor het ter rein. Even bijpraten De verkiezingen voor de gemeentera den naderen weer met rasse schreden. De samenwerking met de Politieke Partij Middelburg Kraan verloopt voor spoedig. In september zal worden bezien of deze samenwerking zal lei den tot een samenvoeging. We houden er rekening mee dat in de nieuwe raadsperiode dë eerste jaren moeizaam zullen gaan verlopen, onder andere door de economische crisis. Graag willen wij met uw medewerking de komende tijd de schouders eronder gaan zetten. Enkele weken geleden heb ik mijn jaar lijkse toespraak gehouden voor de gemeenteraad. Een korte samenvatting volgt hieron der. Wij zijn geen voorstander van een lang- zaamverkeersbrug over het kanaal door Walcheren. Wel willen wij dat de Provincie Zeeland in plaats van voor een groot deel gemeenschapsgeld op te potten eens over de brug komt. Investeren in een nieuwe brede en veili ge Stationsbrug zou in ieder geval al beter zijn geweest dan vijf miljoen euro gemeenschapsgeld te beleggen bij een failliete Amerikaanse zakenbank. Deze Foto: Jan Koole totaal verouderde, maar ook levensge vaarlijke brug had jaren geleden al ver vangen moeten worden. Aan de bouwputaffaire lijkt maar geen einde te komen. Claims en niet bouwen zorgen ervoor dat deze wond in Middelburg maar steeds niet geneest. In april van dit jaar, toegezegd door de wethouder, had de tweede laag beton al gestort moeten worden. Nu is het nog steeds een van de weinige over gebleven toeristische trekpleisters in onze binnenstad. Een van onze grote wensen is een mooi Molenwaterpark zonder dat er middenin een markant theater komt. Helaas constateren wij dat de ontwik keling van onze mooie binnenstad ach ter gaat lopen. Enkele voorbeelden: De leegstand van winkelpanden loopt op. Nog steeds waait er, zeker op zondag, zwerfvuil op in het kernwinkelgebied. Fietsers, brommers en scooters rijden midden tussen het winkelende publiek. De palen om het voetgangersgebied af te sluiten, werken al maanden niet meer. Nog steeds hebben wij moeite met het ten onrechte jarenlange verblijf van onze ouderen in de units op het voor malige Arduinterrein. Dat de ouderen er naar tevredenheid zouden wonen, vin den wij een dooddoener. Tot slot maak ik van de gelegenheid gebruik om u een prettige en zonnige vakantie toe te wensen. Wim Steketee Fractievoorzitter Middelburg Transparant wsteketee@zeelandnet.nl ii

de Faam | 2009 | | pagina 8