de speeltuin Of9 Graag gedaan. dé Weekkrant De Faam Arnemuiden Krijgt nieuw speeltuintje Stickeren VOOf Wandelroute met informatie via SMS nu bij Oranjezon Waarschuwing voor dieren in de hitte Middelburgers mogen wens doen Dressuurshow bij Outdoor Zeeland Zeeuws Elftal speelt 15 juli tegen landskampioen AZ Canon van Zeeuws verleden bij Onderstroom irkenshaas Deze week vanaf donderdag ARNEMUIDEN - Aan de Boek weitstraat in Arnemuiden wordt een nieuw plantsoen met speel tuin aangelegd. In het hart van het parkje, dat de gemeente de ze zomer laat aanleggen, is ruimte voor vijf speeltoestellen. Variërend van een veertoestel en een schommel voor de klein tjes tot een klim- en klauter- combinatie voor de oudere kin deren. Afgelopen vrijdag beslis ten ongeveer vijftig kinderen mee over de speeltoestellen door stickers te plakken. De speeltoestellen met de meeste stickers worden na de zomer in het plantsoen geplaatst. Dat zijn combinatietoestel Zitklim, wip- veer Zwaan, wip Albatros en schommel Vogelnest. ARNEMUIDEN - Samen met wethouder Albert de Vries plakten de kinderen stickers op het speeltoestel dat zij graag in hun buurt willen hebben. De toestellen met de meeste stickers ko men in het plantsoen aan de Boekweitstraat. VLISSINGEN - Dierenbe scherming Zeeland waar schuwt voor de hitte. Elke zomer krijgt de Dierenbe scherming Zeeland veel vra gen en klachten over de ver zorging van dieren in de hit te. Zo komen er veel meldin gen binnen over honden die worden achtergelaten in oververhitte auto's. De afde ling Zeeland van de Dieren bescherming vindt het erg belangrijk om voorlichting te geven over deze problema tiek. Op de website www.zeeland.dierenbe- scherming.nl staat informa tie over de verzorging van dieren tijdens (extreme) hit te. Ook de folder 'Dieren in de hitte' is te downloaden. MIDDELBURG - Woongoed Middelburg houdt komende periode de jaarlijks terugke rende Wijkwens. Hieraan kan iedere inwoner van Mid- delburg meedoen. Ideeën komen in aanmerking voor een bijdrage zolang de wens de leefbaarheid bevordert voor zo veel mogelijk men sen in de buurt en bewoners hun plannen zelf uitvoeren. Wijkwensen kunnen tot 1 september ingestuurd wor den. Het is de bedoeling dat de wijkwens raakvlakken heeft met de begrippen 'schoon, heel en veilig' en dat het plan binnen zes maanden wordt uitgevoerd. Dat kunnen bewoners zelf doen, samen met anderen of eventueel laten uitvoeren. Iedereen, behalve deskundi gen of beroepskrachten, kan een wijkwens bij Woongoed indienen. Info op www.woongoed.nl/leef- baarheid. NIEUW- EN ST JOOSLAND - De vierde editie van Zeeland Outdoor duurt nog tot en met 12 juli 2009 op de vijf sterren accommodatie van De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland. Vernieuwd op het program ma is dat de showavond is verhuisd naar de zaterdag avond 11 juli waardoor er een perfecte combinatie is van spannende dressuurfi- nales en show- en entertain ment. Deze avond wordt ge presenteerd door Bert van Leerdam, bekendvan het populaire radioprogramma 'n Uurtje Bert. Info: www.zeelandoutdoor.nl. Brouwse Dag voor 30e keer BROUWERSHAVEN - De dertigste Brouwse Dag komt met rasse schreden dichterbij. Het evenement staat op het programma voor zaterdag 11 juli. Een dag eerder - vrijdag 10 juli - staat De Brouwse Markt weer garant voor een swin gende avond, met vanaf 20.30 uur optredens van twee bands. De eerste band die deze avond te horen is in de tent op de Markt, is Airpulse. Voor vrijdag 10 juli is het plan van Airpulse om Brouwershaven eens flink te laten rocken met nummers van onder anderen Anouk, Skunka- nansie, Bryan Adams, Queen, Live, ZZ top, Krezip, Melissa Etheridge en vele anderen. De Desperado's staan na Airpulse op het programma. Deze band is in 1998 ontstaan als een uit de" hand gelopen grap. Als ze op de planken staan, dan doen de bandleden er alles aan om er een geslaagde happening van te maken. Op zaterdag 11 juli is het een hele dag feest in Brou wershaven, van 10.00 tot 17.00 uur. Natuurlijk is er weer een braderie in de binnenstad en op de nieuwe jachthaven. Op de Markt is er een kinderplein, met diverse activiteiten. Op de nieu we jachthaven is onder meer een spectaculaire show te be wonderen van de Houthakkers Roadshow. In het Tonnenma- gazijn is van alles te zien en te beleven. Zo is daar onder meer werk te zien van Fotogroep Schouwen-Duiveland. En ver geet vooral ook het Museum plein niet. Elk jaar is het weer een verrassing hoeveel oude voertuigen, tractoren, motoren en bromfietsen er overzichtelijk staan opgesteld. Muziek is er volop! Zo zijn er optredens van The Six Beggars, de Scaldis Jazz Band, het Como Joop Kort en De Jochies. Het meest gezicht- bepalend gebeuren van de Brouwse Dag blijft toch de Play- In. Om 11.00 uur start de eerste repetitie, gevolgd door een tweede om 13.45 uur. Van 16.00 tot 17.00 uur is vervolgens het resultaat te beluisteren; het concert. Voor meer informatie na 19.30 uur 0111-691941. Vorige week stond Vlissingen in het teken van Onderstroom. Bij de Dokhaven gaf de Franse groep Les Commando's Percu zater dagavond een show met een mix van (veel) vuurwerk en slag werk. Het leverde prachtige plaatjes op. foto izaak verkeste VROUWENPOLDER - Met een simul taan verstuurd SMS-bericht is vorige week de aardkundige wandelroute door Oranjezon in gebruik genomen. Eind vorig jaar werd natuurgebied Oranjezon door de provincie uitgeroepen tot aard kundig monument, het eerste in Zee land. Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft daarop ingespeeld met deze wan delroute. Wandelaars worden door mid del van kijkbuizen en SMS-berichten ter plekke geattendeerd op bijzonderheden in het landschap. Het aardkundig mo nument Oranjezon maakt deel uit van het aardkundig waardevolle duingebied De Manteling van Walcheren, tussen Vrouwenpolder en Domburg. Gedepu teerde Harry van Waveren sprak zijn bij zondere waardering uit voor Het Zeeuw se Landschap. "Jullie hebben als geen ander oog voor landschap en cultuur historie, naast natuur. Mijn complimen ten daarvoor". Ook prees hij de moder ne vorm van informatievoorziening. Met een gratis SMS-bericht krijgt de wandelaar de bijbehorende informatie. Op de foto de heer Hemminga van Het Zeeuwse Landschap en de heer H. van Waveren die simultaan het eerste SMS- bericht ontvangen waarmee de aard kundige route in Oranjezon officieel ge opend is. MIDDELBURG - Het bestuur van de Stichting Zeeuws Elftal organiseert jaar lijks een aantal voetbalwedstrijden voor het Zeeuwse Elftal en voor Jong Zeeland tegen gerenommeerde tegenstanders. Dit jaar staat de wedstrijd tegen de landskampioen AZ op het programma. Woensdagavond 15 juli om 19.00 uur op het sportcomplex De Veerse Poort in Middelburg (terrein v.v. Zeelandia Mid delburg) ontmoeten de beste amateur voetballers van Zeeland de kampioen van Nederland. Het bestuur laat extra tribunes plaatsen, zodat het voor ieder een aantrekkelijk zal zijn om de wed strijd te volgen. In totaal zijn er straks ongeveer 1150 zitplaatsen en ongeveer drieduizend staanplaatsen. Kaarten kunnen nu al bij de volgende voorver koopadressen gehaald worden: Primera in Vlissingen en Oost-Souburg, VW- kantoor in Vlissingen en Domburg, Erik Sport in Middelburg en Sporthuis Jon- gepier in Middelburg. Ook kunnen kaar ten per e-mail worden besteld via kaar- ten@zeeuws-elftal.nl. Kaarten voor zit plaatsen kosten 15 euro voor volwasse nen en 10 euro voor de jeugd. Staan plaatsen voor volwassenen 10 euro en voor jeugd 5 euro. MIDDELBURG - Deze week verschijnt bij de Walburg Pers het boek Geschiede nis van Zeeland, de canon van ons Zeeuws verleden. Auteurs Johan Franc- ke en Jan J.B. Kuipers signeren op vrijdag 10 juli de boeken in de Drvkkerij in Mid delburg. In de Zeeuwse canon komen historische momenten aan bod waar el ke Zeeuw toch wel bekend mee zou moeten zijn. De canon geeft een beeld van de geschiedenis van Zeeland en gaat terug tot de prehistorie. Het boek bevat vijftig hoofdstukken, veel illustraties en telt 192 pagina's. Het boek sluit ook aan bij het onderwijs van Zeeuwse scholen. Om die reden maakt de provincie-het mogelijk dat alle scholen voor primair en voortgezet onderwijs een exemplaar krijgen. In de Drvkkerij is ook een kleine expositie. Een aantal van de mooiste il lustraties uit het boek zijn daar te be wonderen. Trostomaten OP Huzarensalade bak 1 kilo De aanbiedingen zl|n geldig van donderdag 9 juli t/m zondag 12 juli 2009. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbieding geldl OP«OP. www.superdeboer.nl per 500 gram Bij een verpakking 2 stuks een bakje Superieur Schenksaus Cheetos of Nibb alle soorten, 2 zakken a 90-115 gram naar keuze -it

de Faam | 2009 | | pagina 13