BLAUW GERUITE KIEL CD t agenda VLISSINGSE KERMIS GROTER DAN OOIT! DIJKSTRA BLIJFT BURGEMEESTER VLISSINGEN geen internet? geen nood! MORGENRAAD ft ACTUEEL vlissingen.nl/strand WERK IN UITVOERING SERVICE TEAM KALENDER GEMEE NTE NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 8 JULI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Van 17 t/m 26 juli 2009 vindt de jaarlijkse kermis weer plaats in het bruisende stadshart van Vlissingen. Met zo'n 40 attracties behoort de kermis van Vlissingen tot één van de grootste kermissen van Zeeland. Niet voor niets komen er jaarlijks zo'n 100.000 bezoekers op af. De opening van de kermis vindt plaats op vrijdag 17 juli 2009 om 18.00 uur. Het allereerste uur van de ker mis, dus tot 19.00 uur, draaien alle vermaakzaken voor slechts 1,- per rit! Kermisgebied Dit jaar is de kermis groter dan ooit. De kermis staat namelijk niet alleen op het Arsenaalplein, de Zeilmarkt, het Bellamypark, het De Ruyterplein en de Nieuwendijk. Dit jaar behoren ook de Spuistraat én de Oude Markt tot het kermisge bied. Om de kermis veilig te laten verlopen voor de bezoekers, is het kermisgebied elke dag vanaf 12.00 uur voetgangersgebied. De horeca ondernemers wordt verzocht de bevoorrading af te stemmen op deze tijden. Houdt u hier ook reke ning mee als u in de binnenstad woont of werkt. Bijzondere activiteiten Om de kermis extra bijzonder te maken worden er elk jaar bij zondere activiteiten aan het pro gramma toegevoegd. Ook dit jaar staat de maandag, 20 juli 2009, weer in het teken van Hollandse muziek. Welke artiest dit jaar de kermis op stelten komt zetten, blijft nog een grote verrassing... De 'vuurwerkavond' is traditiegetrouw de drukste avond. Op donderdag 23 juli 2009 om 22.30 uur wordt vanaf een ponton op de Wester- schelde een vuurwerkspektakel afgestoken. Wie verzekerd wil zijn van een mooi plekje doet er dus goed aan om op tijd te komen. Na het vuurwerk nodigen de vele ter rassen u uit om de avond in sfeer af te sluiten. Op de laatste dag van de kermis, zondag 26 juli 2009, valt er van alles te beleven voor jong én oud tijdens de gezellige familiedag. Deze laatste dag wilt u niet missen! Openingstijden De kermis vindt plaats van 17 t/m 26 juli 2009. De attracties zijn iedere dag van 10.00 tot 24.00 uur geopend (de attracties op het Arsenaalplein, de Zeilmarkt, de Oude Markt en de Spuistraat sluiten om 23.00 uur). Op de vuurwerkavond zijn de kin derattracties op het Arsenaalplein, de Zeilmarkt, de Oude Markt en de Spuistraat tot 24.00 uur geopend. Op de zondagen begint de kermis om 13.00 uur. De gemeente Vlissingen wenst u en uw kinderen heel veel plezier op de gezelligste kermis van Zeeland! www.vlissingen.nl/kermis In december 2007 is drs. W.J.A. Dijkstra benoemd door Commis saris van de Koningin, mevrouw Peijs, als waarnemend burgemees ter van Vlissingen voor de periode van ongeveer twee jaar. De fractie voorzitters van de gemeenteraad hebben unaniem aan de Commis saris van de Koningin verzocht het waarnemend burgemeester schap te laten voortduren tot na de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart 2010, zodat benoeming van de nieuwe burgemeester aan de nieuwe raad wordt overgelaten. De Commissaris heeft ingestemd met het openstellen van de vacature na de verkiezingen. Het aanblijven van Wim Dijkstra als burgemeester tot na de verkie zingen brengt rust en stabiliteit in de gemeente. Het geeft hem extra tijd en gelegenheid om zijn werk af te maken. Kort na de gemeenteraadsverkie zingen van maart 2010 worden de voorbereidingen voor de openstel ling van de vacature gestart. Hier door kan de nieuwe gemeenteraad in het voorjaar een besluit nemen over de profielschets voor de nieuwe burgemeester, waarna de vacature opengesteld kan worden. www.vlissingen.nl/ burgemeester Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg, daar kunt u VJissingen.nl gratis bekijken. Morgen, donderdag 9 juli 2009, ver gadert in het stadhuis de commis sie Financiën algemene zaken om 19.30 uur. De vergadering is open baar en er is spreekrecht voor bezoe kers. Op de agenda staan onder andere de communicatienota van de gemeenteraad en het vaststellen van de geactualiseerde beleidslijn Wet BIBOB (Bevordering Integriteits Beoordelingen door het Openbaar Bestuur). De volledige agenda kunt u lezen op de zwart/wit informatie pagina van de gemeente Vlissingen elders in dit blad. www.vlissingen.nl/ commissie \v. i t Speeltuin de Souburgt van Speeltuinvereniging Oost-Souburg is vol ledig vernieuwd. Samen met de eigen middelen en een flinke bij drage van de gemeente Vlissingen en sponsoren heeft de vereniging de oude speeltoestellen vervangen door nieuwe. Op vrijdag 3 juli 2009 heeft wethouder Jacques Suurmond speeltuin de Souburgt feestelijk heropend. De gemeenteraad van Vlissingen heeft besloten een gemeentelijke cultuurnota op te laten stellen. Hiervoor is een uitgangsnotitie vastgesteld door het college van B&W. De uitgangsnotitie vormt de leidraad voor de definitieve Cultuurnota 2010-2014 Vlissingen. In deze uitgangsnotitie zijn vijf speerpunten gekozen die dicht bij het karakter en de huidige staat van Vlissingen liggen. Speerpun ten die het karakter van de stad versterken en die in zich de poten tie dragen om het profiel van Vlissingen sterker en aantrekkelijker te maken. Deze speerpunten zijn: pop- en beeldcultuur, kunstedu catie, versterking cultureel erfgoed, lokale culturele diversiteit en cultuur als vliegwiel. www.vlissingen.nl/college Sinds begin mei 2009 houdt strand- wacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Loos alarm Vrijdag 26 juni 2009 omstreeks 14.00 uur kregen we een oproep van de Regionale Alarm Centrale in verband met een melding dat een zwemmer in nood zou zijn ter hoogte van het strandje bij de Oranjemolen. Ook de KNRM red dingsboot Zeemanshoop uit Bres- kens zou zijn gealarmeerd door - het kustwachtcentrum Den Helder. Onze reddingsboot en 4 x 4 terrein voertuig zijn ter plaatse gegaan. Daar aangekomen werd niemand aangetroffen die in problemen zou verkeren. Na enkele zoekslagen door de KNRM reddingsboot en na vraag bij eventuele ooggetuigen op het strand is de zoekactie in overleg met de kustwacht en politie na on geveer 1/2 uur beëindigd. www.vlissingen.nl/strand Werkzaamheden Hendrik Avercamplaan Woensdag 1 juli 2009 is een aan vang gemaakt met het aanbren gen van extra parkeervakken in de Hendrik Avercamplaan. Het doorgaande verkeer ondervindt geen hinder van de werkzaamhe den. De werkzaamheden duren naar verwachting drie weken. Werkzaamheden Koudekerkseweg Maandag 29 juni 2009 is een aan vang gemaakt met herstelwerk zaamheden van de rijwiel- en voetpaden aan de Koudekerkse weg (tussen de Badhuisstraat en President Rooseveltlaan). Fietsers worden omgeleid. Ook gemoto riseerd verkeer kan op beide rij stroken hinder ondervinden van de werkzaamheden. De werk zaamheden duren naar verwach ting tot en met 24 juli 2009. Werkzaamheden President Rooseveltlaan In de Blauw Geruite Kiel van woensdag 24 juni 2009 heeft de gemeente Vlissingen bekendge maakt dat de nieuwe, verkeers veilige kruispunten op de Pre sident Rooseveltlaan ongeveer half juni 2009 klaar zouden zijn. De werkzaamheden worden ech ter half juli 2009 afgerond. www.vllssingen.nl/ werkinuitvoering Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Een scheef paal tje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De medewerkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@vlissingen. nl of op de website het meldin genformulier invullen. www.vlissingen.nl/ serviceteam urn Vrijdag 10 juli 2009 21.00 uur Beef Nederlandse reggaeband De Piek Zaterdag 11 juli 2009 20.15 uur Sweet Dreams Musical Arsenaaltheater www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 11