GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN IN VLISSINGEN STAAT DE VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN HOGESCHOOL ZEELAND VERGADERING PICKNICK IN HET PARK' OP 25 JULI: MELD U AAN! GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEKEN KLEDINGINZAMELING AMERIKAANSE ACTIVITEITEN IN BINNENSTAD NIEUWE TENTOONSTELLING MUZEEUM GEMEENTE Eén ding is zeker, de VVD gaat voor het behoud van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Niks wegtrekken naar het midden van Zeeland. Wij zet ten in op onze ambitie om van de Kenniswerf een ken voor de ontwikkeling van de Zeeuwse Kennis- ats voor alle Zeeuwen waarin onderwijs, overheden Jkaar ontmoeten in hun gezamenlijk streven naar gende verbindingen tussen theorie en praktijk. Zoek je kennis en informatie voor je werk, voor een project, voor het ontwikkelen van een idee? Dan kom je naar de Kenniswerf in Vlissin gen. The place to be voor studenten, starters, kennisintensieve en dienstverlenende bedrijven, gemakkelijk bereikbaar via de A58, water en per spoor. Uniek gelegen aan de Zeeuwse kust. De Hogeschool Zeeland in Vlissingen kan jongeren bedienen door hoogwaardig beroepsonderwijs dat opleidt voor wat de economie vraagt, jongeren willen goed wonen, willen interessante hobby's uitoefenen en een interessant leven. De Kenniswerf, waaronder ROC en Hogeschool Zeeland, is daarin het economisch vliegwiel. Een goede wisselwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven is daarbij onmisbaar. Prima de ondersteuning van Delta voor Technum, en ook de plannen voor een atoomkenniscentrum op de Kenniswerf omarmt de VVD. De kerncentrale Borssele, het opslagcentrum voor radioactief afval Covra, het Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut plus in de toe komst wellicht één of twee nieuwe kerncentrales en mogelijk ook een reactor voor onderzoek en productie van geneesmiddelen, ter ver vanging van de huidige in Petten, maken zo'n nucleair onderwijs- en studiecentrum logisch en wenselijk. Wat we nodig hebben zijn unieke opleidingen waarvoor studenten naar Zeeland willen komen. Bijvoor beeld voor de Wateracademie die uiteindelijk het hele veld van mid delbaar tot en met wetenschappelijk onderwijs - de master of sci- ence-opleiding Watermanagement - moet bestrijken. De VVD zet in op behoud van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Versnippering van studierichtingen over diverse locaties in de provin cie is het begin van het einde. Dat wil niemand toch? Raadslid Marianne Reinders-Stijnman, fractie VVD Telefoon: 461152, e-mail: marianne.stijnman@vvdvlissingen.nl www.vvdvlissingen.nl WOENSDAG 8 JULI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 9 juli 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststellen geactuali seerde beleidslijn Wet BIBOB (Bevordering Integriteits Beoordelin gen door het Openbaar Bestuur) 3.2 Invoering nieuwe klach tenprocedure 3.3 Jaarrekening 2008 Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen- Middelburg 3.4 Eerste wijziging begro ting 2009 Zeeland Seaports 3.5 Communicatienota van de gemeenteraad 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen hekwerk met nieuwe buitendeur Leeghwaterstraat 87 2. plaatsen glazen wand in over dekt terras Willem Klooslaan 15 3. vergroten entree Willem Kloos laan 15 B) Aanvraag monumentenver gunning: 1. versterken fundering Steenen Beer 9 en 11 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. geheel slopen bedrijfsgebouw Poortersweg 2, 4 en 6, 25-06- 2009 2. bouwen zeven mini-garage- boxen Zeewijksingel G76 22, 23, 24, 25, 26, 27 en 28, 25-06- 2009 3. bouwen woning met bedrijfs pand t.b.v. een kappersoplei ding K^belweg 20, 25-06-2009 De gemeente Vlissingen gaat over circa drie maanden op tien onder grondse locaties .kleding inzamelen. De inzamelpunten liggen verspreid over de stad, op makkelijk toeganke lijke plaatsen zoals bij de winkelcen tra. De containers zijn herkenbaar aan een groene sticker op de opbouw van de ondergrondse container en de naam van de inzamelaar ReShare. ReShare zamelt de kleding in voor het Leger des Heils. Dit jaar is het 400 jaar geleden dat Henry Hudson voet aan wal zette op de plek die wij nu kennen als New York. Sindsdien hebben de Nederlanders en de Zeeuwen een relatie met New York en Amerika. Daarom vindt op zaterdag 11 juli 2009 'The American Day' plaats. Er vinden dan allerlei Amerikaanse activiteiten plaats in de binnenstad van Vlissingen. Programma De dag begint om 11.00 uur en ein digt rond 19.00 uur. Het muZEEum is die dag gratis toegankelijk. In het muZEEum is de tentoonstelling 'Port of New York, Zeeland (her) ontdekt Amerika' te zien. In het muZEEum zijn ook een drietal lezingen. Hans Krabbendam van het Roosevelt Study Center vertelt over de geschiedenis en de relatie tussen Nederland en Amerika, kin derboekenschrijver Rob Ruggen- berg houdt een lezing voor kinde ren over zijn boek 'Manhatan' en PZC journaliste Lilian Dominicus geeft een persoonlijk verslag van 4. uitbreiden woning Pioenlaan 9, 30-06-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij bur gemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzie- ningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffie recht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dins dag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 9 en 23 juli en 13 augustus 2009. Vlissingen, 8 juli 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Daarnaast kunt u nog steeds kleding wegbrengen naar de Milieustraat. De opbrengst van deze kleding komt ten goede aan stichting KICI. Totdat alle ondergrondse containers gerealiseerd zijn, wordt de kleding- container die voorheen in de Dokter Stavermanstraat stond, tijdelijk ge plaatst op de hoek van de Singel/ Paul Krugerstraat. haar reis naar Amerika. Tijdens deze reis bracht zij de relatie tussen Zeeland en Amerika in kaart. Ver der is er een fototentoonstelling te zien die op dit moment in samen werking met de PZC wordt georga niseerd. Iedereen die een mooie foto van Zeeland heeft, kan die stu ren naar de PZC. De mooiste foto's winnen een prijs en zijn de komende periode te zien in het muZEEum. Rondom de jachthaven in het monumentale centrum van Vlissin gen is nog veel meer te doen. Zo is het Arsenaal die dag met 50% kor ting te bezoeken, kinderen kunnen geschminkt worden, er is een bal lonnenclown, kinderen kunnen in een klein bootje de jachthaven overvaren en er zijn Amerikaanse auto's. Het is zelfs mogelijk om met een prachtige Amerikaanse school bus over de boulevard te rijden. Er komt een Amerikaanse kunstenaar met Zeeuwse roots én er is muziek. www.zeelandherontdektamerika.nl broedplaats te rr economie. Een p en ondernemers innovatie en uitd Een picknicktafel van honderden meters lang, muziekoptredens, watershows, springkussens... dat zijn de ingrediënten van het grote openingsfeest van het stadspark op het Scheldeterrein op zaterdag 25 juli 2009. Reserveer nu alvast een plekje voor uzelf, familie of vrien den en schuif aan bij de eerste 'Pick nick in het Park'! Programma 12.00 - 13.00 uur: picknicklunch met broodjes, drinken, fruit en een verrassing voor de kinderen (van tevoren aanmelden) 13.00 - 17.00 uur: muziekoptredens van Giovanca, Tuxedo Bandido en El Creme Glacé Ques, shows, spring kussens (voor iedereen toegankelijk) Van 11 juli t/m 27 september 2009 kunt u de tentoonstelling 'Belgi sche Schonen' bewonderen in het muZEEum in Vlissingen. In deze tentoonstelling zijn bijzondere schilderijen te zien van onder andere Hendrik Willem Mesdag, James Ensor en Constant Permeke. Het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten in Antwerpen heeft prachtige schilderijen in haar collectie. Het muZEEum heeft de ruimte gekregen om zon der restricties hieruit een keuze te maken. Het resultaat hiervan kunt u bekijken in de tentoonstelling Belgische Schonen. Zee inspiratie Water heeft al eeuwenlang een aantrekkingskracht op de mens. De zee en de rivier de Schelde zijn al tijden bronnen van inspiratie voor kunstenaars. Dit gegeven was de leidraad van het muZEEum bij De kosten voor de lunch zijn 5,- per volwassene en 3,- per kind. Het programma van de rest van de middag is voor iedereen gratis. Meld u nu aan voor de picknick! Dat kan op verschillende manieren: Maak gebruik van de lezersactie in deze Faam. De eerste 100 inzen ders krijgen een gratis lunch. Vul het aanmeldformulier in op de website van het Scheldekwar- tier. Stuur een e-mail naar schelde- kwartier@vlissingen.nl o.v.v. uw naam, adresgegevens, e-mailadres en het aantal volwassenen en kin deren dat deelneemt aan de lunch. www.scheldekwartier.nl het samenstellen van de tentoon stelling. Het resultaat mag er zijn. Bijzon dere werken van onder andere Hendrik Willem Mesdag, James Ensor, Andreas Achenbach, Jean Brusselmans, Constant Permeke en Périclès Pantazis zijn te zien in de prachtige 'Pakhuizen' van het muZEEum. Zee identiteit De zee vormt de mensen die er vlakbij wonen. Het bepaalt hun identiteit. Voor hen is de zee al eeuwen het toneel van strijd, avontuur, ontspanning, verbroe dering, blijdschap, verdriet, vrij heid en gevaar. Dat hebben de Bel gen met de Zeeuwen gemeen, vooral de bewoners van de Schelde Delta. Zee divers In de tentoonstelling is vooral Bibliotheek 't Spui en Biblio theek Souburg hebben in de zomer op zaterdagen aange paste openingstijden. Bibliotheek 't Spui Op de volgende zaterdagen is Bibliotheek 't Spui geopend van 10.00 - 13.00 uur: 25 juli en 1, 8, 15, 22 en 29 augustus 2009. Vanaf zaterdag 5 septem ber 2009 is de bibliotheek weer geopend volgens de reguliere openingstijden: van 10.00 17.00 uur. Bibliotheek Souburg Op de volgende zaterdagen is Bibliotheek Souburg geslo ten: 18 en 25 juli en 1, 8 en 15 augustus 2009. Vanaf zaterdag 22 augustus 2009 is de biblio theek weer geopend volgens de reguliere openingstijden: van 10.00-12.30 uur. www.vlissingen.nl/ bibliotheek werk uit de 19e en 20e eeuw te zien. Diverse stromingen zijn ver tegenwoordigd, van het abstracte werk van Van Saene tot de Haagse school van Mesdag. Of het nu om bekend of onbekend werk gaat, om impressionisme of expressio nisme, de zee spat overal van het doek. Waar je ook maar kijkt. De tentoonstelling wordt op vrij dag 10 juli 2009 geopend door de heer Filip D'havé, Diplomatiek Vertegenwoordiger van de Vlaamse Regering in Nederland. Burgemeester Wim Dijkstra zal daarbij aanwezig zijn. www.muzeeum.nl

de Faam | 2009 | | pagina 10