Folkloristische dag op Abdijplein Werk aan Langevielesingel Campagnedag Gewoon 30 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De President Rooseveltlaan sluit straks rechtstreeks aan op de N57. De weg wordt daarom aan gepast, ook de kruising met de Noordweg. Het ontwerp voor deze kruising heeft de afgelopen weken ter inzage gele gen. Verschillende belanghebbenden hebben een zienswijze ingediend. Het ontwerp is naar aanleiding daarvan aangepast. Het college van burge meester en wethouders heeft in zijn vergadering van 23 juni het verslag van de ingediende zienswijzen, de reactie van de gemeente daarop en het aangepaste ontwerp goedge-' keurd. Het eindverslag en het ontwerp liggen nog tot en met 15 juli 2009 ter inza ge bij de vakbalie op het stadskan toor. Half juli start Rijkswaterstaat met de reconstructie van de Nieuw- landseweg tussen de Segeer- singel en de Torenweg. De Nieuw- landseweg wordt een stukje ver schoven, om aan te sluiten op de N57. Het westelijk fietspad langs de Nieuwlandseweg wordt defini tief afgesloten. De werkzaamheden beginnen 13 juli en eindigen op 8 augustus. Rijks waterstaat sluit de westelijke afrit van de Nieuwlandseweg naar de Toren- weg enkele nachten af voor alle ver keer. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Fietsers rijden tijdens de werkzaamheden over de Kruitmolen- laan. Zaterdag 20 juni is er vanuit een kraam op de braderie, campagne gevoerd voor het verkeersproject "Gewoon 30 daar kun je mee thuis komen". Een actie van ge meente Middelburg in samenwer king met Veilig Verkeer Nederland. Door een kennisquiz in te vullen over verkeersregels in 30km/uur-zones kon je een dinerbon winnen van 75 euro. Winnaar is L. Kesteloo uit Kouderkerke. Zaterdag 18 juli is er weer een cam pagnedag van Gewoon 30. Dan staat de kraam op het terrein van het Southparkfestival op het Meiveld. Ook dan is er weer een dinerbon te winnen. Wel even de kennisquiz invullen. Foto: Jan Koole Foto: Jan Koole Het ring- en sjezenrijden ter gele genheid van de eerste folkloristi sche dag op en rond het Abdij plein is een traditie. Het evene ment is dit jaar op donderdag 16 juli. Op het Abdijplein wordt op een ringrij- baan zonder sjees de ring gestoken. De paarden met sjezen rijden het rondje Abdijplein, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder den Toren, Koorkerkhof, Abdijplein. De genoem de straten worden voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat de volgende straten voor (door gaand) verkeer gestremd zijn: Balans, Bogardstraat, Bachten- steene, Walplein, Nieuwe Kerkgang, Koorkerkstraat, Reigerstraat en Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor eenrichtingsver keer vanaf de Zuidsingel. Parkeren is niet mogelijk langs de sje- zenroute vanaf woensdag 15 juli 18.00 uur tot donderdag 16 juli 19.00 uur. Op het Koorkerkplein en het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 16 juli tot 19.00- uur. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijwedstrijd op het Molen water, wordt op donderdag 20 augustus gehouden. Om ervoor te zorgen dat de Langevielesingel en de Seissingel voor de bouwvakvakantie weer voorzien zijn van asfalt, is de aan nemer vorige week gestart met het opbreken van het asfalt op de Seissingel. Dat gebeurt met een sloophamer aan de kraan. In circa twee weken wordt de riolering aan gelegd en de fundering vernieuwd. Vervolgens wordt het asfalt opgebro ken vanaf de brug over de Domburgse Watergang tot en met het kruispunt Seissingel/Park de Griffioen. In dit deel wordt, naast de aanleg van riolering en fundering, de grond gesa neerd. In de week voor de bouwvak vakantie wordt het gehele traject, van Griffioenpad tot en met het kruispunt met de Olmenlaan geasfalteerd. Het kruispunt Seissingel/Olmenlaan is daarom voor al het verkeer afgesloten tot en met 31 juli. Foto: Aart van Belzen Woensdag 1 juli 2009 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3.

de Faam | 2009 | | pagina 9