Commissievergadering juli Geen wijkspreekuren in zomervakantie Het woord aan raadslid Hayati Akdag Kinderen kunnen meebeslissen over speeltoestellen Middelburg en Waterschap ondertekenen afvalwaterakkoord am De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 1 juli 2009 - Pagina 8 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 13 juli. Op woensdag 1 juli vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over Sportpark Vrijburg en de herinrichting van sportcomplex De Brigge. Maandag 6 juli komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat een notitie over de Pleinenvisie. Afhankelijk van de discussie kan het voorstel op een nader te bepalen tijd stip ter besluitvorming worden voor gelegd. Ook gaat de commissie het hebben over het rekenkameronder- zoek Mortiere en de herprioritering van de kadernotabijdrage Pottenbak kerssingel. Een dag later, dinsdag 7 juli, is het commissie Algemeen Bestuur. Aan de orde komt de eerste bestuurlijke tus senrapportage en de huisvesting van LétE. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agen dapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agen da. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluit vorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkor ten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep open staat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gele genheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeen te Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. In verband met de zomervakantie vervallen een aantal wijkspreeku ren van wethouder Frank Streng. Het wijkspreekuur Klarenbeek Veersepoort van 21 juli en 18 augustus gaat niet door. Daarna is het weer op dinsdag 15 sep tember van 17.00 tot 18.00 uur in De Capuchon, Jan van Hoof- kwartier 20. Het wijkspreekuur Griffioen vervalt in de maand augustus. Het eerstvolgen de spreekuur is dan weer op dinsdag 8 september van 16.30 tot 17.30 uur in De Olmenhof aan de Olmenlaan. Het reguliere spreekuur van de colle geleden gaat wel door in de zomer vakantie. Het spreekuur is iedere dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur op het stads kantoor. Daarvoor wel graag even een afspraak maken bij het secretari aat, tel. 67 54 31. Economische crisis Dagelijks worden wij geconfron teerd met de effecten van de cri sis. Voor het eerst sinds jaren was Zeeland tijdens de pinksterdagen bijna volgeboekt. De mensen wil len zo goedkoop mogelijk dichtbij huis vakantie vieren. De dure bui tenlandse vakanties zijn minder in trek. Bij de behandeling van de kadernota op 15 juni jl. stonden ook de econo mische crisis en de effecten voor Middelburg centraal. Wij moeten flink bezuinigen, waar en hoe weten wij nog niet. De komende maanden tot september zal het college met voorstellen komen waar wij eventueel zouden moeten bezuinigen. Daar blijft het helaas niet bij. Onze fractie is van mening dat gezien de verontrustende berichten met betrekking tot de meicirculaire als mede de huidige economische reces sie, en de nieuwe verdeelsystematiek van middelen, wij met meer tegen vallers geconfronteerd zullen worden. Volgens de deskundigen en het Centraal Bureau voor de Statistiek zal deze recessie in toenemende mate voortduren tot de jaren 2015. Onze fractie geeft de boodschap aan het college extra waakzaam te zijn op de uitgaven/de budgetten. Door de economische crisis wordt binnen drie jaar een verdubbeling van Foto: Jan Koole de werkloosheid verwacht. Dagelijks gaat een bedrijf failliet of moet flink inkrimpen. Kijk maar naar Vitrite. De toenemende werkloosheid heeft grote impact op de draagkracht van de burgers. Dit zal direct voelbaar zijn op de woningmarkt. Het is wenselijk en noodzakelijk het woningbouwpro gramma te herzien en meer sociale woningen te bouwen. Daarom heeft onze fractie tijdens de behandeling van de kadernota het col lege geadviseerd een crisisteam in het leven te roepen. Dat team krijgt de opdracht, bewegingen vanuit de Rijksoverheid, de Europese Unie, die nadelige financiële en sociale gevol gen hebben voor de lagere overhe den, op te sporen en zo snel moge lijk hierop in te springen. Zo'n team kan sneller maatregelen voorstellen aan het college en aan de raad. Zo'n team kan ook financiële, mogelijkheden aanboren. Wij zijn van mening dat wij de komen de jaren de lokale ondernemers en bedrijven zo veel mogelijk moeten ondersteunen. Wij moeten oppassen in deze moei lijke tijden om onze afspraken met de burgers niet te vergeten en/of op de lange baan te schuiven. Dan verliezen wij zeer snel onze geloofwaardigheid. Immers, in het coalitieprogramma 2006-2010 neemt de betrokkenheid van de burgers bij de besluitvorming een belangrijke plaats in. Als voorbeeld wil ik noemen: Dorpsvereniging Nieuwland, wijktafels enz. De samenwerking van de gemeente met de andere gemeenten op sociaal gebied, zorg en veiligheid is te prij zen. Het is nu de hoogste tijd om ook een gezamenlijke aanpak op econo misch gebied te bewerkstelligen. Immers, de economische crisis kun je niet alleen bestrijden. In ieder geval wens ik iedereen een gezonde en zonnige vakantie toe. Namens de PPM-Akdag Hayati Akdag hakdag@zeelandnet.nl Tel: 63 60 31 Aan de Boekweitstraat in Arne- muiden wordt een nieuw plant soen met speeltuin aangelegd. In het hart van het parkje, dat de gemeente deze zomer laat aan leggen, is ruimte voor een vijftal speeltoestellen. Variërend van een veertoestel en een schommel voor de kleintjes tot een klim- en klautercombinatie voor de oude re kinderen. Op vrijdag 3 juli van 15.30 tot 16.30 uur kunnen kinderen uit de buurt mee beslissen over de speeltoestellen. Samen met wethouder Albert de Vries kunnen ze stickers plakken op het speeltoestel dat zij graag in hun buurt willen hebben. De speeltoestel len met de meeste stickers worden na de zomer in het plantsoen geplaatst. Alle kinderen uit de buurt zijn welkom! Direct omwonenden krijgen deze week een uitnodiging in de bus. Het stickerplakfestijn vindt plaats op het grasveldje aan de Klaproosstraat. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Willem Reijnierse, tel. 67 52 15. Het braakliggend terreintje achter de starterswoningen aan de Boekweitstraat wordt een plantsoen met speelvoorzieningen. Foto: Aart van Belzen r leder jaar is er een bestuurlijk overleg tussen waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeen te Middelburg. Tijdens dit be stuurlijk overleg wordt de voort gang van projecten besproken en die van de lopende zaken. Tijdens het jaarlijks overleg van 23 juni hebben W.V.L. Ginjaar, lid van het dagelijks bestuur van het water schap, en wethouder H. van Klinken het afvalwaterakkoord ondertekend. In dit akkoord zijn naast de afstem ming van de investeringen in de afval waterketen ook afspraken opgeno men over de wijze waarop beide par tijen beheer, bedrijfsvoering en onder houd afstemmen. Verder zijn er afspraken gemaakt over gezamenlijk uit te werken onderwerpen. In het afvalwaterakkoord is als randvoor waarde genoemd het bereiken van een watersysteemkwaliteit waarin kan worden voldaan aan een goede ecologische en chemische toestand. Samen met gemeentelijke waterplan nen vormen afvalwaterakkoorden de belangrijkste afstemmingsinstrumen ten tussen het waterschap en de gemeenten voor het waterbeheer in bebouwd gebied. Het waterplan richt zich vooral op de oppervlaktewaterta- ken en het afvalwaterakkoord op de taakuitoefening in de afvalwaterke ten. De heren Van Klinken (gemeente Middelburg) en Ginjaar (waterschap) tekenen het afvalwaterakkoord. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8