Zeeuwse Uitjes Boottocht Zonnebloem met de Eureka wederom een groot succes landwinkel E0EM3303I De Faam She Keeps Bees in Zeeland ÓtietUai fiancCm OPEN ÖA6 ZEEUWSE KERSEN Orkest doet rondje Zeeland Hoogtepunt bij Onderstroom 12,50 [Stavmka ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Onbeperkt Wokken Hans Verhagen Festival Vlissingen Spetterende meidendag in Dombuig Elenbaas Donderdag 2 juli Vrijdag 3 juli Zaterdag 4 juli Zondag 5 juli Sprookjesachtig feest in Kasteel Westhove Woensdag 1 juli 2009 - Pagina 38 Schuttcstraat 10-12 Koudckerkc (centrum) tel.(01 18) 551 122 - wyvw.orientalgardcn.nl VLISSINGEN - De boottocht die de afdeling Vlissin- gen/Souburg van de Zonnebloem jaarlijks organi seert was wederom een groot succes. Ongeveer 200 gasten waren op zaterdagmorgen 20 juni in de bin nenhaven van Vlissingen ingescheept op het mo torpassagiersschip Eureka. Na een heerlijke warme maaltijd en de vele drankjes en hapjes kwam aan het eind van de vaartocht nog een extra leuke ver rassing. In het Vaarwater langs Hoofdplaat lagen bij het natuurgebied De Bol op de Hooge Platen een stuk of vijftien zeehonden lekker bij afgaand tij op de droogvallende zandbank van het zonnetje te ge nieten. De gasten van de Zonnebloem konden zo met hun eigen ogen zien dat het leefklimaat op de Westerschelde de laatste jaren sterk in positieve zin is toegenomen. Na een mooie toch werd die mid dag omstreeks vijf uur afgemeerd op de ligplaats en /ê$iati&cA 7>Vo&- e*t *pmdae fëeü&utruwt 'KoueU&en^e inclusief Lopend Buffet Dinsdag, Woensdag en Donderdag kinderen van 4 t/m 11 jaar 50% korting Vrijdag, Zaterdag en Zondag 17,50 inclusief buffet met specialiteiten uit China. Thailand en Indonesië Catering voor particulieren en bedrijven,van 15 tot 500 personen Afhaalcentrum en bezorgen van maaltijden bezorging op camping en strand nu ook afhalen en bezorgen van Wokgerechten konden de gasten met een fijn gevoel naar huis. Eén gast was speciaal uit Dirksland afgereisd om de vaartocht mee te kunnen maken en bij het van boord gaan gaf zij zich al op voor de vaartocht van 2010. VLISSINGEN - P.C.Hooft-prijs winnaar Hans Verha gen (1939) wordt in zijn geboorteplaats Vlissingen geëerd met een festival over zijn werk als dichter, schilder en journalist-televisiemaker. Het festival is van donderdag 2 tot en met zaterdag 4 juli 2009 tij dens het jaarlijkse zomerfestival Onderstroom. Van zaterdag3 tot en met vrijdag 17 juli is aan Oude Markt 39 te Vlissingen Galerie Verhagen ingericht met een tentoonstelling van beeldend werk. Sinds enkele maanden is hij weer aan het schilderen en op deze expositie is een keuze uit zijn nieuwe werk te zien. Ex- voetballer, schrijver en columnist jan Mulder opent Galerie Verhagen op donderdag 2 juli om 20.00 uur. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 12 tot 17 uur. Vrijdag 3 juli is er in de Spiegeltent een avond over het televisiewerk van Hans Verhagen en om 22.30 uur wordt op het Naereboutplein aan de Boulevard Bankert de film Trap naar Zee, verslag van een verdwijning' vertoond. Zaterdag 4 juli volgt om 20.00 uur een poëzielezing in de Spiegeltent. DOMBURG - De Stichting Welzijn Veere houdt in sa menwerking met Sportshop Domburg op 11 juli een spetterende meidendag voor meiden ih de leeftijd van 11 tot 16 jaar uit de kernen van de gemeente Vee- re. Onder leiding van Jan Sanstra van Sportshop Domburg en deskundige instructeurs kun je op deze dag kennis maken met diverse sportieve activiteiten zoals branding surfen, skimboarden, bodyboarden, branding kanoles, branding raften en volleyballen. Deze dag begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur en kost 5 euro per persoon (inclusief een maaltijd) en vindt plaats bij de overgang van Strandpaviljoen Noordduine. Opgeven bij c.stempher@welzijnvee- re.nl. MIDDELBURG - De Ameri kaanse band She Keeps Bees staat vrijdag 3 juli om 16.00 uur bij CD LP Speciaalzaak Spin en om 23.00 uur in Kaffee 't Hof beiden in Middelburg. De soul- blues band uit Brooklyn, New York toert deze zomer door Eu ropa, omdat ze geboekt zijn door enkele grote Britse festi vals. "Een buitenkansje dus om een band van dergelijk formaat naar Middelburg te halen", zegt Bart Gabriëlse van De Spin. She Keeps Bees is de band van Jessi ca Larrabee die verantwoorde lijk is voor alle liedjes en het ka rakteristieke geluid van de band. Veel invloeden van haar muziek zijn geleend van de blues en soul uit de jaren zestig, maar gespeeld met het rauwe geluid en de energie van de gi taarbands uit de jaren negentig. De band heeft geen verdere op tredens in Nederland gepland. Entree gratis. Op zoek naar een betaalbare en sfeervolle feestlocatie? Stayokay Oomburg verzorgt recepties, diners, feesten en overnachtingen tot in de puntjes! Meer informatie? Bel 0118 581 254 of kijk op www.stayokay.com/dombürg ontmoeten, delen, beleven Kom naar onze open dag op zaterdag 4 juli van 10.00 tot 16.00 uur en ervaar het 'pure' landleven. - Regelmatige rondleidingen in de boomgaard - Proeverij met landwinkeIproducten - Imkerij aanwezig. - Kersenpitspuwwedstrijd. - Koffie met ambachtelijke koek - En nog veel meer. Landwinkel Elenbaas Langeweg 34,4341 RE Arnemuiden Tel. 0118-603337, zeeuwsekers@kpnplanet.nl www.elenbaas.landwinkel.nl Openingstijden: Ma. t/m vr. 9.00-18.00 uur. Za. 9.00-17.00 uur Zondags gesloten ZEELAND - Jaarlijks doen de jonge talenten van Het Zeeuws Jeugdorkest een Rondje Zee land. Dit jaar is dat vrijdag 3 juli om 20.00 uur in de St.Jacobs- kerk in Vlissingen, zondag 5 juli om 15.30 uur in De Hoogte in Goes, zaterdag 11 juli om 20.00 uur in Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee en zondag 12 juli om 15.30 uur in de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg. Onder leiding van Carlo Nabbe brengt het orkest onder meer Ballet muziek nr.2 uit Rosamunde van F.Schubert, concert voor hoom en orkest nr. 4, KV 495 van W A Mozart en Concerto grosso nr. 9 van A. Oorelli. Solisten zijn Wendy Lorier op hoom en Marten Noorduin op piano. Het jeugdorkest bestaat uit een kleine vijftig leden van 11 tot 21 jaar en staat onder lei ding van dirigent Carlo Nabbe. FOTO PR Van donderdag 2 tot en met woensdag 8 juli Wekelijks Pauzeconcert, orgelconcert door Bram Beek man in de Oostkerk Middel burg, 12.30 uur Onderstroom Festival, straattheater, muziek, dans, centrum en Boulevard Vlissin gen, 20.00 uur Nachtstroom, afterparty Onderstroom met dj's, acts en meet Greet, De Piek Vlissingen, 23.00 uur She Keeps Bees, Amerikaanse band, soul, blues, Indie, Spin Cd LP, Damplein Middelburg, 16.00 uur Groove to chill summerses- sions 1, diverse dj's op het strand, Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, 16.00 uur Onderstroom Festival, straattheater, muziek, dans, centrum en Boulevard Vlissin gen, 20.00 uur Het Zeeuws jeugdorkest, benefietconcert voor de Muzi kanten, St.Jacobskerk Vlissin gen, 20.00 uur Keti-Koti Afschaffing Slavernij, lezing en diverse optredens met dans en muziek, Wijkgebouw De Spinne Goes, 20.30 uur She Keeps Bees, Amerikaanse band, soul, blues, indie, Kaffee 't Hof, Middelburg, 22.00 uur Nachtstroom, afterparty Onderstroom met dj's, acts en meet Greet, De Piek Vlissingen, 23.00 uur De Nostalgische Dag, met dans, muziek, ambachten en klederdracht, centrum Goes, 11.00 uur Onderstroom Festival, straattheater, muziek, dans, centrum en Boulevard Vlissin gen, 14.00 uur Feestdag Apollo, met talentenjacht, galaconcert en braderie, Molendreef Wis- senkerke, 14.00 uur Inloopconcert Con Grazia, a-capella vrouwenkoor, St. Ja- cobskerk Vlissingen, 15.00 uur Try-out Wereldmuziek con cours Brassbands, met Excelsior uit Kloetinge en twee Belgische bands, De Vroone Kapelle, 19.30 uur Nachtstroom, afterparty Onderstroom met dj's, acts en meet Greet, De Piek Vlissingen, 23.00 urn- Dansavond, De Vriendschap, met medewer king van een DJ in Buurthuis De Pit in Goes. Aanvang 20.00 uur Kunst- en Cultuurroute Mid delburg, VLISSINGEN - Tijdens het festi val Onderstroom woensdag 1 tot en met zondag 5 juli in Vliss ingen, zijn er diverse jeugd- en familievoorstellingen te zien. Een van de hoogtepunten is de voorstelling Le Jardin. Dit hilarische circustheater be staande uit het Franse circus-, mime- en acrobatengezelschap Atelier Lefeuvre André is da gelijks te zien op de Comman- doweg. De zwijgzame mannen jongleren met kruiwagens en tuinslangen, brengen mime, fij nzinnige humor, gedaantever wisselingen en kleine muzikale intermezzo's. Het duo knipoogt naar de humor van het beroem de duo Laurel Hardy en Bus ter Keaton. "Le Jardin is een groot succes in binnen- en bui tenland en maakt dat jong en oud er stil en blij van wordt. Een absolute aanrader", aldus Lindy Huijbregts, PR medewerker De Cultuurwerk Aanvang: 20.00 uur. Leeftijd 6+. FOTO MATTHIEU HAGENE

de Faam | 2009 | | pagina 54