500 kilometer Wandelnetwerk over Provinciewerk Maatjes op stap Oproep Carta Schönknecht-Vermeulen O Provincie maakt mogelijk Stuur uw idee in voor de Innovatieprijs Toerisme Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Om van het mooie Zeeuwse landschap, de natuur en de cultuurhistorie te genieten is het Wandelnetwerk Zeeland opgezet. 'De Provincie Zeeland ontwik kelt samen met Routebureau Zeeland, Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) en enkele andere partijen een wandelnet werk in Zeeland. Tot en met 2013 leggen we ruim 500 kilo meter wandelnetwerk aan en daarmee realiseren we naar verwachting zeven wandelnet werken. Waar mogelijk verbin den we deze met elkaar,' atdus Marion Struik, beleidsmede werker natuur en landschap van de Provincie Zeeland. Uitbreiding Een van de eerste wandelnet werken die gereed kwam, is het Kiekendiefpad. Een wandeling van vijfenzeventig kilometer over boerenland, binnendijken en stille weggetjes in de omge ving van Wolphaartsdijk - Schenge en Wilhelminapolder. Op dit moment wordt gewerkt aan een wandelnetwerk in het Nationaal Landschap De Zak van Zuid-Beveland: "Sporen in de Zak". Hiervan is al 75 km klaar. Arjan de Hulster, project leider Wandelnetwerk Zeeland vanuit SLZ: 'Het kost veel tijd om alle partijen op één lijn te krijgen, maar als er een stuk wandelnetwerk officieel in gebruik wordt genomen, dan spat de trots en het enthousi asme van de gezichten af.' In Oost Zeeuws-Vlaanderen komt ook een netwerk en dit jaar wordt op Walcheren gestart met de eerste kilometers. Joke de Witte, recreatieondernemer en eigenaar van een Zeeuws wandelvakantiereisbureautje, DeWitteWandelingen, vindt het Wandelnetwerk een geweldig goed initiatief. 'Ik was een van de initiatiefnemers van het Kiekendiefpad en zet me graag in voor Zeeland als wandelpro vincie, want daar staan we nog veel te weinig om bekend.' Geachte lezer, Heeft u de Provincie een beetje gemist in uw huis-aan-huis- krant de afgelopen jaren? Vanaf 1980 hadden wij hier een wekelijkse rubriek: AbdijNieuws. In die rubriek las u het laatste nieuws vanuit de Abdij, het gebouwencomplex waarin het provinciebestuur is gevestigd. De rubriek is een tijdje wegge weest vanwege een verplichte Europese aanbesteding, maar vanaf vandaag kunt u weer iedere twee weken lezen over mensen, wonen, werken en leven in Zeeland. Kortom, dat gene waar wij werk van maken. De rubriek is in een nieuw jasje gestoken en kreeg een nieuwe naam: Provinciewerk. We ver tellen over ons beleid en de politiek en in wisselende rubrieken komen ook anderen aan het woord over wat zij daar van vinden. Uw reacties of suggesties voor Provinciewerk zijn van harte welkom. Via de e-mail: infocentrumOzeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Veel leesplezier en tot ziens in Zeeland! Karla Peijs Provinciale Staten Profiel: Statenlid WD, liefhebster van strand wandelingen en fietstochten. Maakt zich sterk voor economische ontwikke ling, recreatie en toerisme. Onze kiezers 1 'Ik vind het idee van Provinciewerk erg goed. Het is belangrijk ook buiten de verkie- zingstijd om de communicatie met inwoners van Zeeland te onderhouden. De besluiten die Provinciale Staten nemen, gaan ze direct aan. Op deze manier weten mensen wat er gebeurt in de eigen provincie en blijven ze op de hoogte van wat het provinciebestuur doet'. Politieke verschillen 'Het is belangrijk en interessant om politieke verschillen duidelijk te maken. Dit kun je doen door bij belangrijke onderwerpen, zoals de Westerschelde Container Terminal (WCT), twee tegenpolen te laten vertellen waarom zij verschillend denken. Iets is nooit zwart/wit. Op deze manier kunnen Statenleden de verschillende politieke standpunten uitleggen en toelichten. Het is altijd interes sant te horen, waarom mensen totaal anders denken; die argu menten zijn ook valide'. Meer informatie over Provinciale Staten vindt u op: http://ps.zeeland.nl/ Meer weten? Kijk dan op www.routebureauzeeland.nl, www.zeeland.nl/toerisme_recreatie/wan delen/ en www.landschapsbeheer.nl/zeeland. De provinciale beleidsnota Wandelnet werk Zeeland kunt u aanvragen via tele foon 0118-631 400 of e-mail: infocentrumfazeeland.nl. igggji Bewegwijzering Wandelnetwerk Zeeland. In de rubriek 'Provincie maakt mogelijk' vertellen we over organisa- ties en projecten die (mede) subsidie ontvangen van de Provincie Zeeland. Dit keer spraken we met twee maatjes, Lydia en Joyce over de Vriendendienst van Emergis. Leuke dingen doen is vaak gezelliger met z'n tweeën. Maar soms kan het lastig zijn om' een maatje te vinden, bijvoorbeeld als je psy chische klachten hebt en daardoor moeilijker contacten kunt leg gen. Emergis heeft daar een oplossing voor bedacht als 'makelaar in maatjes'. In het project Vriendendienst worden cliënten gekop peld aan vrijwilligers zodat ze samen iets leuks kunnen onderne men. Twee maatjes waartussen het goed klikt zijn Lydia (27) en Joyce (19) uit Vlissingen. Sinds vorig jaar oktober zijn ze maatjes en zien ze elkaar iedere week. Ze gaan dan een film kijken, winkelen, schil deren, Joyce's hond uitlaten of naar de paarden kijken. Joyce: 'Ik zou iedereen willen aanraden om vrijwilliger te worden. Iedere keer als Lydia de deur voor me open doet komt er een grote glimlach op haar gezicht, daar word ik heel blij van.' Waarom heeft de Provincie Zeeland subsidie gegeven? Beleidsmedewerker welzijn Martin van den Bovenkamp: 'Het unie ke van dit project is dat het laagdrempelig is. Mensen met psychi sche problematiek worden'door vrijwilligers op een goede manier gestimuleerd om mee te doen in de samenleving. Daardoor ont staan leuke en waardevolle contacten die anders zijn dan professio nele contacten. Dit concept blijkt aan te slaan. Daarom was het voor de Provincie ook reden om dit project van een aanjaagsubsidie te voorzien (voor 2009 60.000,-). We hopen dat het project nu lokaal verder wordt ingevuld, zodat het kan worden voortgezet.' Interesse? Belangstelling voor een boeiend maatjescontact? Neem dan con tact op met Emergis via 0113- 217331 of via e-mail: vriendendienstf9emergis.nl. Kijk voor meer informatie op www.vriendendienstemergis.nl en www.zeeland.nl/bsz. Wandelnetwerk Wandei Zeeland De Provincie Zeeland zoekt naar vernieuwende en verfrissende initiatieven voor de Zeeuwse vrijetijdssector. Hiervoor kunnen tot 15 september 2009 projecten worden ingediend. Bent u enthousiast bezig met het ontwikkelen van een innovatief project op het gebied van recreatie, toerisme, horeca of watersport? Stuur uw ideeën dan in en maak kans op de Innovatieprijs Toerisme 2009. Voor meer achtergrondinformatie kijkt u op http://loket.zeeland.nl/innovatiepnjs_toerisme/. Provincie Zeeland Lydia (links) en Joyce bespreken hun plannen voor de komende week. r Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie provincie Zeeland. Opmaak Prepress, Provincie Zeeland. Fotografie Mechteld Jansen, Marion Struik. Ilona Vette. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumf9zeeland.nl of per telefoon op 0118- 631 6 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 15 juli 2009.

de Faam | 2009 | | pagina 21