Jeugdorkest doet rondje Zeeland Drie Leonardoklassen starten dit schooljaar SÜPER,^ WEEKEND bordeel 2\ 50 Craag gedaan dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Markante Veerse winkelier stopt na veertig jaar De Zeeuwse Muzikanten treden op in Zoutelande Vogelspeurtocht De Mikke Feest in Dauwendaele Kerk Nieuwland open Wijkfeest Scheldebuurt Musical Jacob in Souburg Bruidspaa nee Deze week vanaf donderdag t® 3^ MIDDELBURG - Deze maand verzorgt het Zeeuws Jeugdor kest (ZJO) onder leiding van di rigent Carlo Nabbe, een aantal concerten op verschillende lo caties in Zeeland. Het ZJO be staat uit 50 Zeeuwse jongeren tussen de twaalf en twintig jaar, die een instrument bespelen dat past in de reguliere symfoni sche bezetting (strijkers, hout blazers, koper en slagwerk). De reeks begint op vrijdag 3 juli om 20.00 uur met een benefietcon cert in de St. Jacobskerk in Vlis- singen. De opbrengst van dit bijzondere concert gaat dit jaar naar Dé Zeeuwse Muzikanten. De entree is voor volwassenen 10 euro en voor de jeugd 5 euro. Hierna volgen er nog drie optre dens onder de noemer Rondje Zeeland: zondag 5 juli 2009 Jeugdorkest Zeeland doet in juli verschillende optredens, foto pr 15.30 uur De Hoogte Goes, za terdag 11 juli 2009 20.00 uur Pontes Pieter Zeeman Zierikzee en zondag 12 juli 2009 15.30 uur Zeeuwse Concertzaal Middel burg. Info via www.zjo.nl. Jubileumshow bij de Fuchsi door marcel van der voort SINT LAURENS - De Zeeuwse Fuchsia Vereniging bestaat vijf entwintig jaar en viert dat van woensdag 8 tot en met zon-^ dag 12 juli met een jubi leumshow in 't Hof Pop- kensburg, aan de Kasteel straat 8 in Sint Laurens. "Het is een hele prestatie dat wij nog bestaan", be kent voorzitter Johan Bruijnooge. "Landelijk loopt het terug, vooral omdat fuchsia's erg j bewerkelijk zijn", aldus Johan. Hoe is zijn liefde voor de plant ontstaan? "Dat is in mijn familie begonnen. Die hadden fuch sia's en ik nam een stekje mee naar huis. En zo ging het uit groeien. Ik hou van grote vere delde fuchsia's. Ik haal ze bij collega's en kwekers en hou ze 's winters over", zegt hij. Al pra tende wordt duidelijk dat de fuchsia natuurlijke vijanden heeft. "De planten zijn gevoelig voor luis en de witte vlieg. Daar om moeten ze goede verzorging hebben. Het is onsmakelijk om naar een fuchsia vol witte vlieg te kijken", verklaart Johan. Bur gemeester Koos Schouwenaar van Middelburg opent de jubi leumshow volgende week woensdag om 10.00 uur. Ook stadsomroeper Willem de Smit is aanwezig. Woensdag is de Tijdens de jubileumshow zijn enkele honderden verschillende fuchsia's te bewonderen. fuchsiashow van 13.00 tot 17.00 uur, donderdag tot en met za terdag tussen 10.00 en 17.00 uur en zondag zijn de bewonde raars welkom van 13.00 tot 17.00 uur. Er zijn zo'n driehon- VLISSINGEN - Vanaf september 2009 starten er drie Leonardo klassen op Walcheren. Twee klassen op Archipelschool De Uilenburch in Middelburg en één groep op Archipelschool De Tweemaster-Kameleon, locatie Kameleon in Oost-Souburg. Op Archipelschool Ruim negentig kinderen zijn in beginsel aange meld voor het Leonardo-onder- wijs op Walcheren. Na een in tensieve en best spannende pe riode van testen, selecteren, ob serveren en toelaten, kunnen 48 kinderen vanaf september be ginnen in een klas met gelijken. Het Leonardo-onderwijs is be doeld voor kinderen met een hoog leervermogen. In een voor hen uitdagende leeromgeving kunnen zij zich daar zonder be lemmeringen en in een eigen tempo ontwikkelen. De metho diek en pedagogische aanpak binnen het Leonardo-onderwijs zijn specifiek gericht op hoog begaafde kinderen. Ook in Zee land zijn er kinderen voor wie het reguliere (basis) onderwijs niet voldoende mogelijkheden biedt. Archipel Scholen onder kent dit. Ondanks dat zij hard werkt aan een doorlopende leerlijn voor (hoog)begaafde kinderen binnen de eigen klas, erkent Archipel Scholen dat het voor sommige hoogbegaafde kinderen beter is om met gelij ken onderwijs te volgen. derd verschillende fuchsia's bij een gebracht door de leden en er zijn stekken en tuinattributen te koop. De entree is gratis. In formatie: www.dezeeuwsefuch- siavereniging.nl VEERE - Winkelier Leonard de Beer van Portugaal sluit woens dag definitief zijn winkel in Vee- re. Hij heeft veertig jaar lang zijn boeken-, kaarten- en kranten zaak aan de Markt gerund. Van af 11.40 uur zullen burgemees ter Rob van der Zwaag en ande re aanwezigen afscheid van hem nemen. Dan wordt door Leonard symbolisch de sleutel overhandigd aan de Hendrik de Keyser Stichting. Leonard gaat op kleine schaal verder in de ou de pastorie elders in het stadje. "Hij is een markant figuur in Veere", aldus Frits Koopman. Het pand is van de Hendrik de Keyser Stichting en die ver bouwt het tot appartement. ZOUTELANDE - Combo De Zeeuwse Muzikanten, geven zaterdag 4 juli sa men met leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool, een tweetal concerten in Zoutelande in de Langstraat (tegen over eetcafé de Babbel). Het orkest De Zeeuwse Muzikanten telt veertig zeer enthousiaste leden met een verstan delijke beperking en wordt begeleid door een pianiste. Het geheel staat on der leiding van René Koelemaij. Het repertoire van De Zeeuwse Muzikan ten is veelzijdig. Ook wordt bij een aantal nummers gezongen. Om 16.30 speelt het Combo en om 19.30 uur het gehele orkest met leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. MIDDELBURG - In het kader van het project Stadsvogels Middelburg houdt MICMEC Walcheren samen met Vogel- en Egelopvang De Mikke op woensdagmiddag 8 juli een Vogel speurtocht voor kinderen van 6-12 jaar. Met een vogelgids gaan de kin deren op zoek naar wat er zoal rond vliegt en -zwemt in Park Tooren- vliedt. Verrekijker meenemen dus als het kan! Het thema van deze middag is 'Elk vogeltje eet zoals het gebekt is'. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en is gratis. Verzamelen om 14.00 uur bij De Mikke in Park Tooren- vliedt, volg de gele stippen. Info en opgave bij MICMEC, tel. 0118- 417039, ofmicmec@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - In de wijk Dauwen daele is zaterdag 4 juli van 13.00 tot 16.00 uur een wijkfeest in de omge» ving Grootmede-Breedmede. Bezoe kers kunnen meedoen aan diverse workshops en er is een loterij. De op brengst is voor de herinrichting van het speeltuintje. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dorpskerk van Nieuwland is in de maanden juli en augustus op za- 'terdagen te bezichtigen van 12 tot 16 uur. Tijdens de openstelling is er altijd iemand aanwezig voor uitleg. 1VLISSINGEN - Op het Van Nispen- plein in Vlissingen wordt zaterdag 4 r juli van 14.00 tot 17.00 uur een buurt feest gehouden. Er zijn verschillende activiteiten zoals streetdance, jongle ren en diverse workshops. OOST-SOUBURG - Op zaterdag 4 om 20.00 uur en op zondag 5 juli om 11.00 uur voeren leden van de Protestantse gemeente in Oost-Souburg de musi cal Jakob op in de Open Haven, de kerk aan het Oranjeplein. Deze musi cal is geschreven door Gerard van Midden (tekst) en Gerard van Amstel (muziek) en is gebaseerd op het bij belse verhaal van de aartsvader Jakob. Gezien het beperkt aantal zitplaatsen, wordt er gewerkt met toegangskaar ten die gratis af te halen zijn. bij Aam oud van der Deijl, tel. 0118-785702. Bij veel belangstelling komt er mogelijk een derde opvoering. VLISSINGEN - Corry Sinke en Jaap Vos - inmiddels dus meneer en me vrouw Vos - van boerderij/camping De Lange Pacht doken na het ja woord spontaan de zee in. §F- jj^KATSIAMAKAS 0 45 2 Hele Kippen op schaal ill 'Sr. PANNENKOEK MIX MEERGRANEN Pannenkoekmix naturel of meergranen, 3 pakken a H00 gram naar keuze zxmxs JPChenet Vin de Pays d'Oc* blanc sec, blanc moelleux, cinsault rosé of cabernet syrah, fles 750 ml maximaal 6 flessen per klant •Wij verkopen geen alcohol aan klanten longer dan 16. Nog geen 20 |aar? Laat Je legitimatie zien! De aanbiedingen zijn geldig van donderdag2 juli t/m zondag S Juli 2009. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbieding geldt OP=OP, www.superdeboer.nl

de Faam | 2009 | | pagina 13