Het woord aan raadslid Saskia Szarafinski Kinderen kunnen meebeslissen over speeltoestellen Sloop gebouwen Molenwaterpark Commissievergaderingen juli ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 24 juni 2009 - Pagina 8 De nuance De PvdA is tegen werkloosheid. De PvdA is tegen hufters die met 60 km per uur door een woonwijk scheuren. Wij zijn ook tegen kindermishandeling. Wat ons betreft mag iedereen die zijn kinderen mishandelt het land uit.... Daarmee opende ik de algemene beschouwingen anderhalve week gele den in de gemeenteraad. Bij de Europese verkiezingen was onze partij de grote verliezer, dat doet pijn. We legden het af tegen de partijen die fel vóór of juist tegen Europa zijn. De PvdA zocht de nuance, omdat zaken nu eenmaal niet zwart of wit zijn. Dat zou overigens wel eens prettig zijn, gewoon lekker tegen zijn, zonder je druk te maken over wat er dan wél moet gebeuren. Maar de PvdA is al heel lang een partij die bestuursverantwoordelijk- heid durft-te nemen, en dan weet je, samen besturen betekent compromis- sen sluiten. Dan heb je de ervaring dat de wereld niet zo eenvoudig in elkaar steekt. Dat er meestal geen simpele oplossingen zijn voor complexe proble Foto: Jan Koole men. Want dat is waar politiek zich mee bezighoudt: het afwegen van allerlei belangen en komen tot aanvaardbare oplossingen. Dat klinkt genuanceerd en daar maak je geen vrienden mee tegenwoordig. In Middelburg heeft de PvdA een wet houder in het college. Hij werkt nauw samen met het CDA, de WD en de SGP. Het mag geen verrassing zijn dat deze samenwerking soms ook offers vraagt. Of liever gezegd: tot uitdagin gen leidt over hoe tot een voor ieder een bevredigende oplossing te komen. Maar hoe dan ook, het zorgt wel voor een stabiel bestuur in onze gemeente, dat met hart en ziel werkt voor onze inwoners. U zult van deze bestuurders niet veel stoere taal horen, het zijn geen populisten. Ze werken heel een voudig aan maatregelen om de werk loosheid aan te pakken, het verkeer in de wijken veiliger te maken en om kin deren, die te maken hebben met huise lijk geweld, te helpen. Voor vragen en opmerkingen kunt u mij en de andere raadsleden van de PvdA uiteraard bellen of mailen. Mijn e-mail adres is saskia@szarafinski.nl en mijn telefoonnummer: 613838. Zie ook onze website www.middelburg.pvda.nl Saskia Szarafinski Fractievoorzitter Foto: Jan Koole Aan de Boekweitstraat in Arnemuiden wordt een nieuw plantsoen met speeltuin aangelegd. In het hart van het parkje, dat de gemeente deze zomer laat aanleggen, is ruimte voor een vijftal speeltoestellen. Variërend van een veertoestel en een schommel voor de kleintjes tot een klim- en klautercombinatie voor de oudere kinderen. Op vrijdag 3 juli van 15.30 tot 16.30 uur kunnen kinderen uit de buurt meebeslissen over de speeltoestel len. Samen met wethouder Albert de Vries kunnen ze stickers plakken op het speeltoestel dat zij graag in hun buurt willen hebben. De speeltoestel len met de meeste stickers worden na de zomer in het plantsoen geplaatst. Alle kinderen uit de buurt zijn welkom! Direct omwonenden krijgen deze week een uitnodiging in de bus. Het stickerplakfestijn vindt plaats op het grasveldje aan de Klaproosstraat. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Willem Reijnierse, tel. 0118-67 52 15. Het braakliggend terreintje achter de starterswoningen aan de Boekweitstraat wordt een plantsoen met speelvoorzie- ningen. Foto: Aart van Belzen Op 10 juni 2009 is er een sloopvergun- het voormalige terrein van Miniatuur sloop begint, conform de afspraken ning verleend voor de nog aanwezige Walcheren. met de klankbordgroep, de aanleg panden - met uitzondering van het kas- In de Faam van 17 juni werd hier al van groenvoorzieningen en een speel- sagebouwtje en het toiletgebouw - op officieel melding van gemaakt. Na de veld. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebe handeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vast gesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 13 juli. Op woensdag 1 juli vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over Sportpark Vrijburg en herinrichting sportcomplex De Brigge. Maandag 6 juli komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat: Pleinenvisie: Notitie ter opininiërend bespreking. Dit voorstel is be-doeld om een discussie te voeren. Af-hankelijk van het resultaat kan het voorstel op een nader te bepalen tijdstip ter besluit vorming worden voorgelegd. Ook gaan ze het hebben over het oriënterend rekenkameronderzoek Mor-tiere en her- prioritering kademotabijdrage Potten bakkerssingel. Een dag later, dinsdag 7 juli, is het commissie Algemeen Bestuur. Aan de orde komen de Eerste bestuurlijke Tus senrapportage en huisvesting LétE. Inspraak Het eerste deel van een commissiever gadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onder werp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaar ten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minu ten de tijd. Als het druk is met inspre kers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waar tegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stadskan toor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeen komsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, tele foon 67 54 82 en Ans de Nooijer, tele foon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commissie vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscommis sies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Alle stoelen zijn bezet tijdens het Concerto in Memoriam, afgelopen vrij dag op de Middelburgse begraafplaats. Dit openluchtconcert geeft nabe staanden gelegenheid hun overleden dierbaren te herdenken met muziek. Het repertoire bestond uit muziekstukken die regelmatig bij plechtigheden te horen zijn, zoals het klassieke Adagio uit het klarinetconcert van Mozart. Naast klassieke muziek werd er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere The Rose van Bette Midler.

de Faam | 2009 | | pagina 8