Zorgstroom X-tra Nieuws Dagverzorging voor Indische en Molukse ouderen Veel nieuwe aanbieders in het Zorgstroom X-tra pakket 2009! Cursus "Omgaan met een dementerende' Verhuizing voor bewoners van Zorgcentrum Roggeveen aanstaande! INFORMATIE De vakantietijd is weer aangebroken. Tijd om er op uit te gaan, alleen, of samen met de (klein)kinderen. Ook dan kunt u met de Zorgstroom X-tra pas veel voordeel behalen. In ons pakket zitten veel aanbiedingen waarmee zowel jong als oud een leuk dagje uit kunnen beleven mét korting. Wat dacht u van een dagje sportief kanoën op het Veerse Meer, een nostalgisch ritje met de stoomtrein of een maritieme trip terug in de tijd in het MuZEEum? En er is nog veel meer: kijkt u nog eens in onze folder of op onze website, www.zorgstroom.nl. Hieronder een greep uit onze nieuwe aanbieders: Kanoa buitensport en recreatie Middenweg 175, Wolphaartsdijk T: 0113-58 16 09, www.kanoa.nl Aan het natuur- en recreatiegebied het Veerse Meer bevindt zich Kanohaven de Piet, de ideaal gelegen uitvalsbasis van Kanoa voor kanovaren en andere vor men van buitensport en recreatie. De kano is het vervoermiddel bij uitstek om de vele mogelijkheden van het Veerse Meer. te ontdekken. Vanuit de kanoha ven probeert u de eerste peddelslagen en vaart u een 'prachtig krekengebied in. Bij Kanoa kunt u rekenen op een eersteklas uitrusting; een zwemvest en waterdichte ton zijn bij de prijs inbegre pen. Op een prettige manier brengen instructeurs u de nodige kennis en vaardigheden bij. Standaard wordt een korte, duidelijke basisinstructie gegeven, een route-advies en tips betreffende natuurvriendelijk en veilig recreëren. Uw voordeel met de X-tra pas: Kano huren voor de hele dag voor het tarief van de halve dag. Stoomtrein Goes-Borsele Stephensonweg 9, Goes (Parkeerterrein aan A. Plesmanweg) T: 0113-270705, www.destoomtrein.nl In de stoomtrein van de SGB doorkruist u op een originele manier de fraaie "Zak van Zuid-Beveland". Gezeten op de houten banken in de 3e klasse of op het pluche van de le en de 2e klasse geniet u van een ontspannen treinreis in een nostalgische sfeer. Combineer uw treinreis met de verschillende leuke attracties langs de lijn! Zie de website voor de dienstregeling. Na de zomer start de cursus "Omgaan met een dementerende". De cursus is speciaal bestemd voor part ners en familieleden die betrokken zijn bij de verzorging van een demen terende. De cursus wordt geleid door Patrick Verhoeven, Klinisch Geriatrisch verpleegkundige. In vier bijeenkomsten wordt het omgaan met en de verzorging van een dementerende behandeld. U krijgt informatie over verschijnselen van dementie, over mogelijke oorzaken en over de omgang met een dementeren de. Hoe wordt bijvoorbeeld omge gaan met angst of agressie bij een dementerende, wat zeg je als een dementerende over mensen uit het verleden praat of zich niets meer her innert uit het heden. Ook krijgt u informatie over mogelijkheden voor (dag)opvang en verzorging van een dementerende. De cursus wordt gehouden op 14, 21 en 28 september en 5 oktober 2009 in zorgcentrum Swerf-Rust, Laurens Stommesweg 1 in Middelburg van 19.00-21.00 uur. De kosten voor deze vier bijeenkom sten bedragen 65,00 voor donateurs van Zorgstroom X-tra en 80,00 voor niet-donateurs. Donateur worden van Zorgstroom X-tra kan voor 9,50 per jaar. Voor meer informatie en aanmelding belt u met Zorgstroom, telefoon 0118- 684000, afdeling secretariaat. Zorgstroom biedt binnen woonzorg centrum Tabadila aan de Rijnstraat 20 in Middelburg dagverzorging aan, specifiek voor Indische en Molukse ouderen. De dagverzorging is een voorziening die aan zelfstandig wonende en zorg behoevende ouderen op een breed gebied hulp biedt. Het gaat hierbij om het bieden van structuur en het geven van begeleiding, zodat de oudere zich langer kan handhaven in de eigen woonsituatie. Door deze voorziening kan ook de mantelzorger worden ontlast. De dagverzorging Tabadila maakt zich sterk om voor deze ouderen een zo goed mogelijke zorg te bieden die is gebaseerd op de eigen cultuur en achtergronden. In de activiteiten die worden aangeboden is continu de cul tuur verweven. Hierbij kunt u denken aan zowel groeps- als individuele acti viteiten zoals een kookaetiviteit, bewe gingsactiviteit, geheugentraining, cre atieve activiteit, muziek beluisteren, samen eten, maar ook het met elkaar praten over "vroeger"; tempo doeloe etc. Het uitgangspunt is het creëren van een veilige en vertrouwde huis kamersfeer, waarin deze oudere zjch thuis voelt. Wanneer u de ruimte van de dagverzorging binnenkomt, voelt u al dat de sfeer warm en gezellig is; senang. Als u belangstelling heeft voor deze dagverzorging, loop dan gerust eens binnen om een kijkje te nemen. De dagverzorging is op woensdag en vrijdag telefonisch bereikbaar tussen 8.30-10.00 uur en van 16.00-17.00 uur op telefoonnummer: 0118- 634200. Zij is op deze dagen open van 10.00-16.00 uur. Tijdens kantoor uren kunt u maandag tot en met vrij dag ook telefonisch contact opnemen met Tabadila op telefoonnummer 0118-628832. Uw voordeel met de X-tra pas: 2,00 korting per volwassene en €1,00 korting per kind 4-12 jaar) op een retour Goes-Hoedekenskerke 3e klasse. Maximaal 2 volwassenen en 2 kinderen per pas. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Float Centrum Zeeland te Vrouwenpolder Dorpsdijk 1 IA, Vrouwenpolder, T: 0118-310121, www. floatcentrumzeelandnl Floaten is drijven op zeer zout (eps- omzout) water in een speciaal daar voor ontworpen cabine. Deze wordt verwarmd tot 35,5°C. U heeft de beschikking over licht, muziek en intercom. U bevindt zich in een privé- ruimte voorzien van alle gemakken en ervaart de sensatie van gewicht loosheid. Het is vergelijkbaar met drijven in de Dode Zee. In combinatie met een heerlijke massage ervaart u al snel een diepe ontspanning; 1 uur floaten staat gelijk aan 4 tot 6. uur slapen. Floaten is goed tegen stress, reumati sche klachten, huidklachten, enz. Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op een floatsessie van 45 of 60 minuten (korting geldt niet voor massages en niet in combinatie met andere acties). Ons pedicure aanbod is uitgebreid met twee gediplomeerd pedicures. Beiden zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en aangesloten bij de brancheorganisatie Provoet. Pedicure Annemarieke Hamel te Vlissingen is in het bezit van de specialistische aantekening "diabetische voet". Haar werkgebied is Vlissingen. Uw voordeel met de X-tra pas: Amiemarieke Hamel levert een basisbe handeling voor 15,00 en een uitgebreide beliandelhig voor 20,00 aan klanten met de X-tra pas. Mevrouw A.C.F. Hamel, Kasteelstraat 54, VLISSINGEN, T: 0118-58 37 95 Ambulant Pedicure Lisa Groesdonk te Lewedorp is in het bezit van de certifi caten voor de Diabetische en Reumatische Voet. Bij risicovoeten geven de extra scholingen verdieping in de verzorging van deze voeten (anamnese, voet- en beenonderzoek, advies). Haar werkgebied is Goes en omstreken. Uw voordeel met de X-tra pas: Mevrouw Groesdonk geeft €1,00 kor ting op alle behandelingen Lisa Groesdonk, T: 0113-614224 of M: 06-36369000 E: pedicure.lisa.groesdonk@gmail.com Klussendienst Ted van den Aarssen Arnelaan 39, Middelburg, T: 06-513 315 23, E: tedvanden@zeelandnet.nl Hebt u een kraanleertje te vervangen, een lamp te monteren, kozijn te schil deren, lijstje op te hangen of de heg te- snoeien? Voor diverse werkzaam heden in en om het huis kunt u terecht bij Ted van den Aarssen. Hij is werkzaam in de regio Middelburg, Oost-Souburg en Vlissingen. Informeert u naar de mogelijkheden. ,op 06-513 315 23. Uw voordeel met de X-tra pas: -10% korting op het arbeidsloon van 20,00 per uur, excl. BTW - geen voorrijkosten ShiranSport voor weerbaarheidtrai ningen en zelfverdedigingcursussen Dreesstraat 2-1, Vlissingen T: 0118- 474793, M: 06-15891872, I: www.shiraRsport.nl ShiranSport is een gespecialiseerde dienstverlenende onderneming in het geven van cursussen op het gebied van weerbaarheid, zelfverdediging, karate en- omgaan met geweld en voorkomen van (zinloos) geweld. Dit in de vorm van bewust handelen naar andere personen toe, het inschatten van situaties en obser veren van de directe omgeving. ShiranSport verzorgt vele cursussen en trainingen zoals: weerbaarheidtrainingen voor kinderen, voor (minderheids)groepen, voor kinde ren met eën stoornis in het autistische spectrum, voor ouderen, voor vrouwen weerbaarheidtrainingen en zelfverdedi ging voor instellingen en bedrijven zelfverdediging voor groepen die te maken hebben met agressie en geweld, zelfverdediging voor kinderen, voor ouderen, voor vrouwen karate voor kinderen vanaf 5 jaar tot 14 jaar, voor jeugd vanaf 14 tot 18 jaar, voor senioren vanaf 18 jaar karate-jitsu voor leden vanaf 14 jaar ch 'i kata voor een ieder vanaf 14 jaar ShiranSport werkt vanuit de sportschool aan de Dreesstraat 2-1 in Vlissingen, maar ook op diverse andere locaties in Zeeland. Kijkt u voor meer informatie op www.shiransport.nl Uw voordeel met de X-tra pas: eenmalig 10% korting op alle cursus sen/trainingen, met uitzondering van de weerbaarheidtraining autistische kinderen. Counseling- en massagebureau Nicole Vos, voor pijnbestrijding (Aps therapie) en massages Benoordenhoutseweg 12 te Westkapelle T: 0118-572552/M: 06-13634467 www.nicolevos.nl. Aps therapie maakt gebruik van de nieuwste ontwikkelingen in de medische wetenschap en richt zich op de pijnbestrij ding, de mobilisatie van stijve gewrichten en de vermindering van ontstekingen en zwellingen. Kijk voor meer informatie op de website www.nicolevos.nl Nicole komt ook bij u aan huis als u dal wenst tegen een kilometervergoeding (na 5 kilometer buiten Westkapelle) van 0,15 per kilometer. Massages Massage is van oudsher een bekende en eenvoudige wijze om de gezondheid te bevorderen. In een drukke en stressvolle maatschappij raak je gemakkelijk het contact nietje lichaam kwijt.. Het doel van de massage is: aanraking (je lijf voelen), heling, herstel, balans en innerlijke rust. De massages die zij geeft (bij haar thuis) zijn o.a.: relaxmassage, scrubmassage, kruidenstempel-massage (met Europese en Indische kruiden) enz. (behandeling alleen op afspraak) Uw voordeel met de X-tra pas: 10% kor ting op alle behandelingen Ambulant kapster Marleen van de Waeter T: 0118-415670 of M: 06- 57185984 Marleen komt bij u aan huis voor knippen, watergolven, permanent, verven, een kleurspoeling enz. Haar werkgebied is bij voorkeur in Vlissingen, Oost- en West Souburg, Koudekerke en Middelburg. Informeert u naar de mogelijkheden. Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op alle behandelingen Intersport Erik Nieuwe Burg 22-28, Middelburg T: (0118) 6117 41, www.intersporterik.nl Intersport Erik is als Fit-for-Feet schoen en voetadviespunt uniek. Fit-for-Feet is een digitale voetenscanner en een unieke 3D inlegzolenlechniek. Fit-for-Feet geeft optimaal schoenadvies en maakt indivi duele inlegzolen naar de eisen van uw voeten. Uw schoen en Fit-for-Feet wer ken als een twee-eenheid, bieden opti maal loopcomfort en kunnen looponge makken uitstellen of voorkomen. Loop eens binnen bij Intersport Erik en laat u deskundig adviseren. Uw voordeel met de X-tra pas: U ont vangt. 10% korting op ons gehele assorti ment (niet geldig op acties en afgeprijsde artikelen). Vierentwintig bewoners van Zorgcentrum Roggeveen maken zich op voor een verhui zing. Vanuit hun tijdelyke huisvesting aan de Koudekerkseweg in Middelburg verhui zen zij binnenkort (terug) naar de noord kant van Middelburg. Na 5 jaar van onze kerheid, wachten en bouwen is op de hoek van de Gerbrandylaan en de Noordweg een gloednieuw appartementencomplex met zesenvijftig huurappartementen gereali seerd door 'Woonzorg Nederland'. Het complex staat op het terrein naast het voormalige Roggeveenhuis aan de Noordsingel waar sinds 2005 studenten van de Rooseveltacademie wonen. Vierentwintig van deze appartementen zijn bestemd voor bewoning door ouderen met een intensieve zorgvraag. Dat betekent dat zij zelfstandig wonen in een volwaardig appartement met een oppervlakte van maar liefst 75 m2, maar dezelfde zorg krijgen als in een verzorgingshuis. Die zorg wordt betaald via het zogenoemde Volledig Pakket Thuis (VPT), een nieuwe financieringsvorm binnen de AWBZ. Hiermee is het vanaf dit jaar mogelijk om mensen, die zelfstandig willen blijven wonen, maar waarvoor thuis zorg niet meer toereikend is, aan huis inten sieve zorg te bieden. Wel moet aan een aantal voorwaarden wor den voldaan. Zo moet er sprake zijn van geclusterd wonen. Ook moet er een mini mum aantal ouderen dicht bij elkaar wonen om verantwoord met de kosten om te kun nen gaan. In het complex aan de Gerbrandylaan/Noordweg wordt aan deze voorwaarden voldaan. Volgens de planning zal de verhuizing plaats vinden in juli. Voor een zestal bewoners is die verhuizing extra bijzonder. Zij hebben in 2004 de verhuizing meegemaakt van de Noordsingel naar de Koudekerkseweg en keren terug op het 'oude' honk. De leeftijd van de meesten van hen ligt inmiddels ruim boven de negentig jaar. De voorziening is tot stand gekomen op ini tiatief van zorgaanbieder Zorgstroom en de cliëntenraad van Zorgcentrum Roggeveen. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. Door het verdwijnen in 2004 van een groot deel van de verzorgingshuisplaat sen, was er in Middelburg Noord een drin gende behoefte ontstaan aan een alterna tief. Veel van de alleroudsten hebben behoefte aan zelfstandig wonen met de zekerheid van 24-uursverzorging dichtbij en de nabijheid van welzijnsactiviteifen. Zorgstroom biedt de zorg vanuit een appar tement in het complex. Voor de bewoners van de tijdelijke huis vesting van Roggeveen die niet mee kunnen of willen verhuizen naar de Gerbrandylaan wordt, in goed onderling overleg, aan een oplossing gewerkt. Contactpersonen: Annet Tramper, divisiemanager Zorgstroom, 0118-68 40 00 Trade de Reij, cliëntenraad Roggeveen, 0118-62 47 95/06 23 11 6012 Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorg- en Ver centra; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatie bureau en het Thuiszorg centrum Zeeland voor de uit leen, verkoop en verhuur van artikelen voor verpleging, verzorging, comfort en gemak thuis. Breestraat 15 Postbus.323, 4330 AH Middelburg telefoon: 0118-684000 fax:0118-684204 internet: www.zorgstroom.nl e-mail: info@zorgstroom.nl

de Faam | 2009 | | pagina 33