Walcheren Hebu in de fashion en sport Onderzoek diabetespatiënten Mooie nagels bij KIS ShiranSport geopend Lift voor de zwemschool Uit het Zakenhart van... Resultaten onderzoek naar tevredenheid deweekkrant.nl ALTIJD ACTUEEL: Christenunie houdt inloopavond Koken bij Westduin rrivffJiHHin De Faam kookstudio waaraan de gas ten kunnen lunchen of dine ren terwijl de chefkok-in structeur de diverse gangen bereidt. Als bedrijfsuitje of teambuildingsactiviteit ide aal te combineren met een training of vergadering. Culi Club Westduin is daarnaast ook een originele locatie voor familiebijeenkomsten. Er zijn verschillende kookw- orkshops en Chefs table menu's voor gezelschappen vanaf 4 personen. Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met Mo nique Groenenboom, Sales- afdeling Golden Tulip West duin, tel. 0118-555515 of sa- lesrep@goldentulipwest- duin.nl. je eigen wereld op Woensdag 24 juni 2009 - Pagina 30 ShiranSport heeft een vaste locatie aan de Dreesstraat VLISSINGEN - Vorige week vrijdag is op feestelijke wij ze de nieuwe vaste lokatie van ShiranSport aan de Dreesstraat 2-1 in Vlissin- gen officieel geopend. Dit gebeurde in het bijzijn van loco-burgemeester de heer F. Prins. ShiranSport biedt weerbaarheids- en zelfver dedigingstrainingen in de vorm van bewust handelen naar andere personen toe en het inschatten van situ aties. Conditie, souplesse en kracht zijn elementen waar aan gewerkt wordt in een passend tempo. De trainingen worden op maat gegeven door gediplomeer de instructeurs. Meer info via www.shiransport.nl. MIDDELBURG - Over iets minder dan drie maan den beginnen in Zeeland de Senior Games 2009. Van 7 tot en met 12 september is de eer ste Europese editie van dit internationale sport evenement voor 50-plus- sers, dat door verschillende partijen van het Zeeuwse be drijfsleven wordt gespon sord. Inmiddels hebben rond de 1500 deelnemers zich aange meld voor de 22 sporten uit het hoofdprogramma van de Senior Games 2009. De oud ste deelnemer die zich tot nu toe heeft aangemeld is de 100-jarige Amerikaan Roger Gentilhomme. In september strijdt hij om het Senior Games kampioenschap bij zowel ten nis als bowlen. Ook diverse (voormalige) Nationale, Europe se en Wereldkampioenen heb ben zich ingeschreven voor de Senior Games. Zo ook voormalig Olympisch deelnemer, Wereld kampioen en meervoudig Euro pees kampioen triathlon en du- athlon, Rob Barel. Dé 51-jarige triatleet heeft zich naast het on derdeel triathlon ook ingeschre ven voor de onderdelen moun tainbike, atletiek en zwemmen. Rob Barel: "Het lijkt me hartstik ke leuk om mee te doen en zo het Olympisch gevoel van Syd ney nog eens te benaderen." Be halve uit Nederland doen er Eu ropese sporters mee uit België, Duitsland, Groot-Brittannië, Rond de 1500 deelnemers hebben zich inmiddels aangemeld voor de Senior Games 2009. Zwitserland, Spanje, Oostenrijk, Italië, Noorwegen, Rusland, Tur kije, Zweden, Denemarken, Por tugal, Slovenië, Estland, Finland en Hongarije. Daarnaast komen er deelnemers uit de Verenigde Staten, Canada en Nieuw-Zee- land. Inschrijven voor de spor ten uit het hoofdprogramma is nog mogelijk. Wel zijn er per sport een beperkt aantal plaat sen en stopt de inschrijving op 1 augustus of zodra de sport vol is. Bij het recreatief sportprogram ma worden minimaal 1000 deel nemers veiwacht. De één tot vierdaagse fiets- en wandeltoch- F0T0 PR ten staan open voor deelnemers van alle leeftijden en speciaal voor 50-plussers worden er cur sussen duiken, nordic walking en line dance aangeboden. Voor deze sporten stopt de inschrij ving op 1 september. In Sportpunt Zeeland wordt een ontmoetingscentrum ingericht met diverse activiteiten waaron der lezingen, diverse sportclinics en een (sport) gezondheidsplein. Zowel in de voorbereiding als in de uitvoering van Senior Games zijn vrijwilligers van harte wel kom. Info op www.seniorga- mes2009.nl. pertise, communicatie en in formatie zijn de patiënten ge middeld iets meer tevreden over de praktijkondersteuner dan over de huisarts. Vanuit landelijke cijfers is ook de on derbouwingvoor deze conclu sie dat de praktijkondersteu ner over het algemeen meer tijd heeft dan een huisarts bij een consult. De vraag of de zorg verbeterd kan worden werd door de meerderheid met 'nee' beantwoord. Van de patiënten die wel mogelijkhe den voor verbetering zagen, gaf de grootste groep aan deze met name te zien op het ge bied van informatieverstrek king. MIDDELBURG - Op don derdag 25 juni houdt de Christenunie Middelburg een inloopavond voor leden, sympathisanten en andere belangstellenden. Het doel van de avond is het uitwisse len van ideeën die ter inspi ratie dienen voor het verkie zingsprogramma van de ge meenteraadsverkiezingen in 2010. Inleider Leon Kaag man, beleidsmedewerker ruimtelijke ordening en on der meer betrokken bij het traject NieuwlZeeland van de provincie Zeeland zal spreken over de demografi sche ontwikkelingen in de gemeente Middelburg. Daarna wordt er gediscus sieerd aan de hand van een aantal prikkelende stellin gen. De avond begint om 19.30 in woonzorgcentrum Willem, Oranjelaan 17 te* Middelburg. Zie voor meer info www.middelburg.chris- tenunie.nl. KOUDEKERKE - Culi Club Westduin verzorgt vanaf juni kookworkshops en een Chefs table. De kookstudio bevindt zich in Hotel Golden Tulip Westduin op slechts 50 stappen van de zee in Kou- dekerke/Vlissingen. De Chefs table is een tafel in de TEKST&F0T0 MARJOLEIN VAN DER HORST Hebu Sport is te vinden aan het vrijetijdspark ZEP woordigen. Beiden met de no- Damesmode. Hebu Sport Ca- dige ervaring vanuit respectie- sual is een aanwinst voor Mid- velijk Aktiesport en Peter Christ delburg. Tel: 0118-606733. In Studio Kis kunnen nu ook de nagels verzorgd worden Bij Zwemschool Zeeland is vorige week een lift geplaatst VLISSINGEN - Bij Zwem school Zeeland is vorige week een plafondlift geïn stalleerd. Deze lift maakt het mogelijk om voor men sen die moeilijk ter been zijn ook gebruik te kunnen maken van het warme wa ter. De lift was al langere tijd een wens en is in samen werking met SVRZ tot ui ting gekomen. Bewoners van verzorghuizen van de ze stichting kunnen vanaf nu ook komen zwemmen bij Zwemschool Zeeland. Ook kunnen mensen die aaneen rolstoel gebonden zijn nu ook bij Zwemschool Zeeland komen zwemmen. Info via 0118-627733 ofin- fo@zwemschoolzeeland.nl. MIDDELBURG - Een gloed nieuw pand, een strakke inrich ting, een moderne industriële uitstraling en allervriendelijkst personeel. Dat is het nieuwe fili aal van Hebu Sport Casual. Gevestigd aan het nieuwe vrij etijdspark ZEP, naast Toys XL. Frans van Wezel, eigenaar, zegt een nieuwe weg te bewandelen met Hebu. We richten ons met dit filiaal meer op casual, fas hion en sport. Zo kun je terecht voor spijkerbroeken, sneakers, truitjes, benodigdheden voor hardlopen, fitness, spinning, voetbal. Kortom een zeer com plete zaak voor het hele gezin met advies op maat van Leen en Marije die de winkel vertegen- DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - In Studio KIS aan de Badhuisstraat 54 in Vlissingen is nu ook een nailsalon gevestigd. Naast een nieuwe haarcoupe kunnen nu ook de nagels verzorgd worden. "Mensen kunnen bij ons terecht voor gelnagels, acrylnagels, nail- art, teennagels en Stiletto nagels", vertelt manicure en nagelstyliste Nathalie. "Ook kun je terecht met probleemnagels." In juli is er een leuke maandaanbie- ding bij de nailstudio van KIS. De klanten krijgen dan op alles twintig procent korting. Prijzen zijn te vin den opwww.studiokis.nl. VLISSINGEN - Vanuit de Wal- cherse Huisartsen Coöperatie (WHC) is in april een patiëntte- vredenheidsonderzoek uitge voerd met betrekking tot de diabeteszorg geleverd door de huisartsen en praktijkonder steuners van de bij de WHC aangesloten praktijken. De re sultaten hiervan zijn inmiddels bekend. Het onderzoek is in samen werking met de Roosevelt Aca demy te Middelburg uitge voerd. Ten behoeve van het onderzoek zijn 600 vragenlijs ten uitgestuurd naar diabete spatiënten uit de aangesloten praktijken. Er was een hoge re spons: 41,6 van de vragen lijsten is op tijd terug ontvan gen. De resultaten van het on derzoek laten zien dat de pa tiënten over het algemeen (meer dan gemiddeld) tevre- den zijn over de verleende dia beteszorg, zowel door de huis arts als de praktijkondersteu ner. Uitgedrukt in een rapport cijfer wordt de zorg gemiddeld met een 7,6 gewaardeerd. Met dit resultaat is de WHC zeer te vreden. Op het gebied van ex-

de Faam | 2009 | | pagina 30