Zeeuwse Uitjes speelt Dvorak Zeeuws Orkest Openingsfeestje 3V00R12 JESSES».^ Kaarten 12,50 verkrijgbaar via Het Zeeuws Orkest 0118 - 62 82 04 - www.zeeuwsorkest.nl w Kapers aan Vlissingse kust Surinaamse Slavenopera Zondag28 »uni dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 24 juni 2009 - Pagina 28 Donderdag 25 juni Vrijdag 26 juni Zaterdag 27 juni op het terrein van Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder, Meestoofweg 6, Wilhelminadorp. ZATERDAG 4 JULI 2009 - AANVANG 20.15 UUR Van donderdag 25 tot en met woensdag 1 juli Muziekfestival Middelburg, EnAccord strijkkwartet en Bart Schneemann, Zeeuwse Con certzaal Middelburg, 20.00 uur bliek, De Spot Middelburg, 20.00 uur Concert at Sea, Racoon, Van Velzen, Marco Borsato, Brouwerdam, 19.00 uur Theatersport, improvisatiewedstrijd Apard te gen Zonder Zijwieltjes, De Piek Vlissingen, 20.00 uur Openingsfeest VPRO's 3VOOR12, met Diesel Disko, Brown Feat her Sparrow, Infinite Mind en DJ Dierlijk, De Spot Middel burg, 21.00 uur Concert at Sea, Ilse de Lange, Golden Earring, Ed Kowalczyk, Blof e.v.a., Brou werdam, 12.00 uur Hoofdsponsors: Puur Smaak Ntdjto NiDATO WtoHZPC MN IN Crowing with our potatoes s >y '|ÈL' •gr» 'w - 200 kmwp.nl Stichting RAS MIDDELBURG - Ook Zeeland is vanaf vrijdag 26 juni aange sloten bij VPRO's 3VOOR12. De Zeeuwse website wordt dan of ficieel gekoppeld aan de lande lijke. Dit wordt gevierd met een openingsfeest in De Spot in Middelburg met optredens van Diesel Disko, Brown Feather Sparrow, Infinite Mind en DJ Dierlijk. De 3VOOR12 Zeeland website staat in het teken van popmuziek op lokaal niveau. Alles over de lokale popmuziek vind je op de site in de vorm VLISSINGEN - Het hiphopfeest Kapers op de Kust vindt zater dag 27 juni plaats in De Piek in Vlissingen. De line-up bestaat uit Grijze Massa, Rascle MP en Fotosynthese. Laatstge noemde jeugdige Meester van de Ceremonie is nieuwbakken en vroegtijdig uit zijn schulp losgebarsten, maar heeft toch al geen ongerepte naam meer in de rapscène. DJ MP en Rascle werken sinds enige tijd samen en brachten het album De Re cessie uit. De Grijze Massa MC's Knowledge, Raska en Dvonz hebben hun jaren aan muzikale ervaring gecombineerd en brengen volwassen hiphop. Grijze Massa combineert de unieke achtergronden en sma ken van drie totaal verschillen de MC's tot een geheel nieuw geluid. Grijze Massa staat voor afwisselende beats en inhoude lijke nummers. Al met al een avond met hiphop van eigen bodem. Zaal open: 21.00 uur. www.depiek.nl foto rapper fotosynthese - n0mar fats Hanzefeest, muziekspektakel met dweil bands, binnenstad Goes, 13.00 uur Muziekfestival Middelburg, jong klassiek talent op diverse locaties in de binnenstad Mid delburg, 13.30 uur Zeeuws Mannenkoor, concert, De Rozentuin Kats, 14.00 uur Inloopconcert Vocaal Ensemble Elancore, St.Jacobskerk Vlissingen, 15.00 uur Slotconcert Open tuin en kerkdagen, zomeravondconcert met aan sluitend diner, Nederlands Her vormde kerk/Kleine Toren van Baarland, 18.00 uur Muziekfeest Middelburg, It Takes 2 met o.a. flamenco zangeres Curra Suarez, Zeeuwse Concertzaal Middel burg, 20.00 uur Kapers op de kust, I hiphopavond met diverse live p acts, De Piek Vlissingen, 21.00 uur Drum 'n Bass party, line-up vier verschillende dj's, De Spot Middelburg, 21.00 urn- van fotoverslagen en recensies. In 1998 besloot een groep radio makers van de VPRO de inter netsite 3VOOR12 te lanceren. Doordat de commercie bij de radiozenders toesloeg, bleef er weinig ruimte over voor alter natieve muziek. Deze doelgroep kon vanaf toen terecht bij de website van 3VOOR12. In okto ber 2003 startte 3VOOR12 met lokale edities. Aanvang: 21.00 uur. www.despotmiddelburg.nl Op de foto: Diesel Disko. foto andrej00sse GOES - De Surinaamse volks- opera/slavenspel Na Bigi Du van schrijfster en theatermaakster Thea Doelwijt is zondag 28 juni te zien in Theater De Mythe in Goes. In het kader van 146 jaar afschaffing van de Surinaamse slavernij, brengen de Surinaam se zangeres Denise Jannah en fluitiste Francine van Dam tradi tionele liederen gemengd met blues, pop en kawinamelodieën gearrangeerd door Ruben Mu- ringen. Wat gebeurde er na de afschaffing van de slavernij? Dat tracht de schrijfster te vertalen in deze opera, geinspireerd door haar overgrootmoeder, Misi Bet- hania, gespeeld door Marianne Comet. Om een zo breed moge lijk publiek aan te spreken wor den de liederen in zowel het Sra- nan als in het Nederlands en En gels gezongen. De cast bestaat uit nieuwe en oude talenten, on der leiding van regisseurs Wilgo Baam en Tolin Alexander. Aan vang: 15.00 uur. Kaarten: theaterverkoopzeeland.nl en 0900-3300033. foto pr Concert Blaasorkest Oefening en Uitspanning en De Echo, Manhuistuin Goes, 13.00 uur Na Bigi Du, volksopera/slavenspel met o.a. Surinaamse zangeres Denise Jannah, Theater De Mythe Goes, 15.00 uur Bemadette ter Heyne, klassiek concert mezzosopraan, Grote Kerk Veere, 15.30 uur Cd-presentatie Grandpa Nick Sessieband,

de Faam | 2009 | | pagina 28