mi 'En het is allemaal al zo duur!' LITI E Open Tuinennoufe De Faam IÉÉkI Donderdag 25 juni MANTELZORG HOGE KOSTEN Jan (67 jaar) zorgt alweer heel wat jaren voor zijn Marie: "Je zult me niet snel horen klagen, want dat lost toch ook niets op." "Zelfs de zorg voor Marie valt me niet zwaar, ik doe het met liefde. Wat echter bijna niemand ziet is dat het leven voor mensen als ons toch al zo duur is, en dat het door de zorg nog steeds duurder wordt ook. Ik heb AOW en een klein pensioentje, we komen dus bijna nergens voor in aanmerking. We hebben altijd gewerkt en zeifin ons onderhoud voorzien. Met hard werken hebben we het gered én onze kinderen netjes opgevoed. Ik ga nu niet mijn hand ophouden bij de gemeente". "3 KLAVERBLAD ZEELAND Politieberichten Medicijnen verloren Verdachte van auto inbraak aangehouden Opgepakt wegens ernstige bedreiging Vernieling en diefstal Winkeldiefstal Agressieve dief sloopt ruiten politiebureau Wildwest-rit eindigt in het ziekenhuis Deelnemers Publiciteit: Wegener huis-aan-huis Media Woensdag 24 juni 2009 - Pagina 26 Veel mensen kennen deze situatie. Bijna 72% van de mantelzorgers heeft extra uitgaven. Gemiddeld 650,- per jaar. Is hier iets aan te doen? Soms wel, u kunt denken aan de volgende mogelijkheden: sommige kosten kunnen als buiten gewone uitgaven opgevoerd worden bij de aangifte inkomstenbelasting. Kijk op www.belastingdienst.nl of bel naar 0800-0543 met een PersoonsGebonden Budget (PGB) kan de zorggebruiker zelf hulp inkopen. Kijk op www.persaldo.nl lees op www.minvws.nl meer informatie over de mantelzorguitkering onder het dossier 'mantelzorg' op www.berekenuwrecht.nl kunt u berekenen of u eventueel in aanmerking komt voor bepaalde regelingen die u wellicht nog niet kende. Meer informatie? Bel naar het Zeeuws Steunpunt Mantel zorg voor een mantelzorg steunpunt bij u in de buurt: 0113-397171 (di t/m do van 09.00-17.00 uur). Hier kunt u terecht met al uw vragen omtrent mantelzorg. Voor overige vragen, klachten of het delen van uw ervaringen op het gebied van mantelzorg, bel naar Zorglnfo Klaverblad Zeeland: 0113-212 783 (ma t/m vrij van 09.00-13.00 uur) of stuur-een e-mail naar zorginfo@klaverbladzeeland.nl Klaverblad Zeeland is hèt samenwerkingsverband van Zeeuwse patiënten- en cliënten organisaties. We zetten ons in voor gebruikers van zorg- en voorzieningen én voor mantelzorgers. Wij willen de stem van de mantelzorger laten horen. We bundelen ervaringen van mantelzorgers en gaan in gesprek met zorgaan bieders en gemeenten om de positie van mantel-zorgers te verbeteren. Daarnaast wijzen we u de weg in het web van regels en voorzieningen. www.klaverbladzeeland.nl De politieberichten van afgelo pen week van Walcheren DOOR KARIN 0CKÉ VLISSINGEN - Op Boulevard Evertsen in Vlissingen is zon dagmiddag een roze toilettasje met daarin nitrospray verloren. Dit Medicijn wordt gebruikt bij hartklachten. Bij onjuist gebruik kan het gezondheidsklachten geven. De vinder kan de spray afgeven bij een politiebureau of apotheek. VLISSINGEN - Politie Zeeland heeft zaterdag een 41-jarige man uit Goes aangehouden op verdenking van diefstal. Hij werd om 15.00 uur aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen door de politie opgepakt, die eerder een melding van een au to-inbraak in de Kenau-Hasse laarstraat had ontvangen. De man was in het bezit van een gestolen navigatiesysteem. VLISSINGEN - De politie heeft zaterdag rond 18.30 uur op de Zeilmarkt in Vlissingen een 17- jarige jongen uit die plaats aan gehouden vanwege een bedrei ging twee uur eerder. De Vlis- singer had op de parkeerplaats van winkelcentrum Papegaai enburg een 25-jarige man be dreigd met een voorwerp dat op een vuurwapen leek. Ook bleek de jongen in het bezit te zijn van een boksbeugel. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Souburg is vrijdagnacht in Middelburg aangehouden omdat hij een marktkraam ver nielde. Toen agenten hem aan hielden, probeerden een paar omstanders de Souburger los te maken en mee te nemen. Pas na inzet van een politiehond trok de groep zich terug. Intus sen was een 17-jarige Middel burger er met de fiets van een agent vandoor gegaan. Na een korte achtervolging werd hij aangehouden, waarbij een tweede marktkraam sneuvelde. MIDDELBURG - Bij Applewin- kel iZone aan de Markt in Mid delbrug is vrijdag rond 12.30 uur in een onbewaakt ogenblik voor enkele tienduizenden eu ro's aan computerapparatuur gestolen. Vorige maand werd rond hetzelfde tijdstip op een woensdag al een soortgelijke diefstal gepleegd in deze winkel. Ook van die dader of daders ontbreekt nog elk spoor. MIDDELBURG - Een agressie ve man heeft in de nacht van za terdag op zondag op het politie bureau in Middelburg een ruit van draadglas vernield. Hij was eerder op de Markt aangehou den, nadat agenten hadden ge zien dat hij met terrasstoelen en een tafel had gegooid. De 21-ja rige Middelburger gaf op het bureau een kopstoot tegen de ruit, waardoor deze werd ver nield. MIDDELBURG - Een 39-jarige automobilist uit Vlissingen is vorige week in de nacht van woensdag op donderdag in het ziekenhuis in Vlissingen aange houden. De politie wilde de man, in de omgeving van de To rentrans in Middelburg, con troleren en gaf hem een stopte ken. De Vlissinger negeerde het stopteken en ging er vandoor. Na een achtervolging, waarbij meerdere politievoertuigen be trokken waren, verloor de auto mobilist op de Roozenburglaan in Middelburg de macht over het stuur. De auto botste hierop tegen een geparkeerd staande auto en kwam op de stoep tot stilstand. Door de aanrijding vloog het motorblok uit de auto en belandde in een tuin. Het tuinhek en de tuin raakten hier door beschadigd. De bestuur der werd voor onderzoek, per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen waai- hij vervolgens is aange houden. Hij is overgebracht naar Torentijd. Omdat de auto mobilist weigerde mee te wer ken aan een blaasproef is een bloedproef gedaan. Uit onder zoek bleek dat de rrtan niet in het bezit is van een rijbewijs. KAMPERLAND/KORTGENE - De NBvPA/rouwen van Nu houdt op donderdag 25 juni (morgen) een open tuinenroute. Deze tuinenroute gaat langs verschillende tuinen in Kamperland en Kortgene. In totaal zijn er tussen 10.00 en 17.00 uur zes tuinen te bezoeken. De bezoeker betaalt in de eerste tuin 5 euro entree voor een toegangskaart. Met deze kaart zijn vervolgens alle overige tuinen van de tuinenroute gratis te bezoeken. De opbrengst van deze dag is voor Stichting Sawasdee/Don Bosco Kinder Fonds. In de verschillende tuinen is er koffie, frisdrank en iets lekkers te koop. Verder worden er bloemstukjes, curiosa en andere snuisterijen aangeboden. De deelnemers in Kortgene zijn: Nel Verburg, Kaaioprit 14484 CV; Nel Timmerman, Prinsendijk 114484 NL en Hannie de Jong, Trintellaan 5,4484 RH. In Kamperland zijn de tuinen te bewonderen van: Ellen van Pelt, 's Heer Janszdorp 32,4493 EA; Truus de Regt, 's Heer Janszdorp 23,4493 EA en Dientje Harinck, 's Heer Janszdorp 17,4493 EA. Meer info via Nel Timmerman 0113-302607 of Ellen van Pelt 0113-372640 en via de website www.nbvpvrouwenvannuzld.nl. www. cam bodja-sawasdeen I

de Faam | 2009 | | pagina 26