GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN DE STENEN VERGADERING SERVICE TEAM SENIOR GAMES 2009: DOE OOK MEE! VLISSINGEN.NL/STRAND GEEN INTERNET? GEEN NOOD! GEMEENTE Een alinea uit mijn betoog in de raad van mei 2009... Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen erfafscheiding en berging Hunzestraat 1 2. aanbouwen woning Bouwen Ewoutstraat 29 3. bouwen berging en poort Lambrechtsenstraat 44 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. plaatsen luifelbeeindiging Papegaaienburg 2. verbouwen bovenwoning tot 2 appartementen Scheldestraat 7 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. herstellen voeg- en metselwerk en schilderen van ramen, deuren en kelderluiken Groenewoud 61 2. schilderen gevels Beursstraat 1 t/m 39 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergun ning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw- sloop- en gebruiksvergunnin gen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1plaatsen hekwerk langs spoor baan Europaweg-Noord, 11-06-2009 2. afsluiten brandgangen woningen Vincent van Goghlaan 12 t/m 16, Mesdaglaan 1 t/m 31 Jozef Israelslaan 9 t/m 15 en Jacob Marislaan 2 t/m 32, 11-06-2009 3. plaatsen dakkapel op achterdak- vlak woning Gerbrandystraat 178, 11-06-2009 4. verwijderen asbesthoudende materialen Edisonweg 4, 11-06-2009 De rondleidingen in Fort Ramme- kens zijn weer gestart. Het fort is een groene oase op Walcheren, waar historie, cultuur en natuur samenkomen. Fort Rammekens is het oudste zeefort van West-Europa (1547). Ooit speelde het fort een grote rol in de rijke Zeeuwse maritieme geschiedenis. Het nu gedeeltelijk vervallen fort vormt het hart van een uniek natuurgebied aan de oevers van de Westerschelde. Ook kinderen vinden het fort reuze spannend en gaan graag op ont dekkingstocht. Het is dan ook bij zonder ronddwalen over de wal len van fort Rammekens, met het unieke uitzicht" over de Wester schelde. Bezoek ook eens de don- 5. plaatsen muurkas Zuidwatering- straat 10, 17-06-2009 6. gedeeltelijk slopen verdiepings vloer Walstraat 62, 17-06-2009 7. plaatsen tuinkas Loodweg, 17-06-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van ver zending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Recht bank Middelburg. Daarvoor is grif fierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefoni sche afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 25 juni, 9 juli en 23 juli 2009. Wijzigingen Kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang Gemeente Vlissingen is gewijzigd per 16-06-2009. Het gewijzigde register is terug te vinden op www. vlissingen.nl/registerkinderopvang. Vlissingen, 24 juni 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN kere kazematten, waar ooit man schappen woonden en gewonden werden verzorgd. Rondleidingen U kunt van een vakkundige gids van het IVN een rondleiding krij gen door het historische fort en het naastgelegen unieke bos- en natuurgebied. In 2009 zijn er elke zondag rondleidingen (t/m 27 september). Ook op dinsdag avond zijn er rondleidingen, van 7 juli tot en met 25 augustus. Op de dinsdag beginnen de rondlei dingen om 19.30 uur, op de zon dag om 14.00 uur. In de herfstva kantie van dit jaar zijn er extra rondleidingen op 18 en 25 okto ber en op 1 november. Ook in de kerstvakantie zijn er rondleidin- "In een intervi het volgende, lijkt definitief genoeg vet óp volgens de wethouder door een c schuiven met bedragen. Van 7 tot en met 12 september 2009 worden in Zeeland de mondiale Senior Games georganiseerd. Zee land verwacht die week als gastpro- vincie ruim 3500 atleten vanaf 50 jaar uit de hele wereld. In vrijwel alle gemeenten van de provincie Zee land zullen de sportwedstrijden plaatsvinden. Zo ook in Vlissingen! Tennis en mountainbiken In Vlissingen staat op 12 september een beachrace mountainbiken op het programma. Op de Vlissingse stranden en de boulevard wordt die Sinds begin-mei 2009 houdt strand- wacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Kettingbotsing Boulevard Vrijdag 12 juni werden omstreeks 15.30 uur de badgasten opgeschrikt door een hels lawaai op de Boule vard. Aldaar bleek een automobilist ingereden te zijn op een 7 tal gepar keerde voertuigen waaronder die van twee dienstdoende strandwach- gen en wel op 26 en 27 december. Deze rondleidingen starten allen op zondag om 14.00 uur. Een rondleiding kost 2,50 (dit' is inclusief toegang tot het fort), de wethouder van financiën las ik dat Vlissingen financieel wankelde j. Voorlopig heeft de gemeente en, er is 3,5 miljoen over. Dat komt itie van geld niet uitgeven en het dag een 7,5 km lang parcours uitge zet, dat de renners meerdere malen moeten afleggen. Op het tennispark Koopmansvoetpad in Oost- Souburg vindt de gehele week het tennistoer nooi plaats. Tennissers strijden hier in alle disciplines om de hoogste eer. Deelnemen? Iedereen die ouder dan 50 jaar is kan deelnemen aan de Senior Games. Je hoeft dus geen topsporter te zijn! Inschrijven is nog steeds mogelijk. Kijk voor meer informatie op www. seniorgames2009.com. ten. Vanwege de veroorzaakte ravage hebben we de Boulevard afgesloten en een ambulance gevraagd om de betrokken bestuurder te onderzoe ken. De Politie heeft het ongeval afgehandeld, enkele voertuigen wer den door bergingsbedrijf Kuzee weg gesleept. Omstreeks 17.10 uur, na het opmimen van glas, bumpers en andere losliggende voorwerpen op de weg, is de Boulevard weer vrijge geven voor het verkeer. www.vlissingen.nl/strand kinderen onder de 6 jaar kunnen gratis meewandelen. Kaarten kunt u ter plaatse kopen. U vindt het fort aan de Ramme- kensweg bij Ritthem, ten oosten WOENSDAG 24 JUNI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 25 juni 2009 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 van de openbare ver gadering van 19 en 28 mei 2009 óA.Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6B.Afhandeling moties (mon deling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Opheffen van gemeen schappelijke regeling Regionale Commis sie Verslavingszorg Zeeland en oprichten van nieuwe Zeeuwse samenwerkingsstruc tuur maatschappelijke opvang en vrouwenop- vang. 8.2 Strategisch Masterplan Zeeland Seaports 2009- 2020 8.3 Jaarrekening 2008, begroting 2010 en meerjarenraming 2010- 2013 Zeeland Seaports. 8.4 Vaststellen Algemene Plaatselijke verordening Vlissingen (APV 2009) 8.5 Jaarrekening 2008 Gemeente Vlissingen 8.6 Splitsingsplan Delta N.V. 8.7 Jaarrekening 2008 van de Zeeuwse Muziek school 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbak ken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomge ving. De medewerkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via mel- dingen@vlissingen.nl of op de website het meldingenformu lier invullen. www.vlissingen.nl/ formulieren van Vlissingen. Fort Rammekens is van maart tot en met o'ktober dagelijks geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur, met uitzondering van de maandag. Voor meer informatie kunt u bellen met het Zeeuws maritiem muZEEum, tele foon 0118 - 41 24 98. www.fortrammekens.nl Geld niet uitgeven en schuiven met geld het klinkt simpel! Net een spelletje dammen, het schuiven van de stenen. Winnen, verliezen. Wij hopen dat het schuiven van de wethouder op winnen uit zal komen? Graag geven wij het college de ruimte om hun plannen uit te voeren. Drukken hen wel op het hart zaken concreet te maken. Beloftes na te komen (o.a. Brede school) enz. Misschien moet er nog wat meer geschoven worden. Machinefabriek, er is hoop? Zijn er plannen? Niet slopen? Aanvalsplan voor de binnenstad. Laten we snel beginnen en het geld in de juiste projecten besteden. Het Bellamypark gaat op de schop, hoe gaat het met de ondernemers? Laten we opletten dat we geen tweede Fonteynestory laten ontstaan. Laten we onze dorpen in de gemeente niet vergeten. Eerlijk verdelen, samen optrekken voor een gezonde economische en sociale gemeente. De kenniswerf wel... Hogeschool of...? Ziekenhuis waar staan we? Hotel Britannia? Zeeuws kompas? De Spuikom? Sportvelden Vrijburg? Westduin... Iguana ja of nee? Scheldekwartier: nu al vertraging in de woningbouw en dat heeft nog niets met de crisis te maken. Die gevolgen komen nog? Zijn we als gemeente voorbereid op de economische gevolgen voor de stad (binnenstad winkelcentrum). Wat betekent het voor de grote plannen van woningbouw op het Scheldekwartier? En wat betekent de bouwvertraging voor de schuld en de rente van Vlissingen? Wat betekent het voor de mensen die het niet breed hebben en leven van een minimum inkomen? De tijd is kort, het is zo volgend jaar maart en dan weten we of het schuiven met de damstenen begrepen is door de kiezers. Raadslid Coen van Dalen, fractie ChristenUnie Telefoon: 462444, e-mail: coenvandalen@zeelandnet.nl www.vlissingen.christenunie.nl Heeft u thuis geen Internet maar wilt u wei Vlissingen, n! bekijken? Ga dan naar het Stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u VHssingen.nl gratis

de Faam | 2009 | | pagina 10