Informatiebijeenkomst IJsselstraat en Rijnstraat A Van vuilniszak tot ondergrondse container Straatspeeldag De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.ni of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u 'terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Omdat het voorlopige ontwerp van nieuwe appartementen aan de Usselstraat en de Rijnstraat gereed is, wordt er op 23 juni om 19.30 uur in brede school t Getij een informa tiebijeenkomst gehouden. Het ontwerp wordt toegelicht door wet houder Albert de Vries, architect Fierloos en Paul van Oorschot van Woongoed. In het voorlopig ontwerp zijn twee - appartementencomplexen met in totaal 22 zorgwoningen ingetekend. Het nieuwe complex komt achter Tabadila te liggen. In deze woningen kunnen bewoners op afroep intensieve thuiszorg krijgen. Maar de woningen zijn ook beschikbaar voor mensen zon der een zorgindicatie. In het ontwerp is rekening gehouden met voldoende par keerplaatsen voor de nieuwe bewo ners. Het huidige trapveldje blijft bestaan en wordt in samenspraak met omwonenden opgeknapt. De afgelopen maanden heeft de gemeente gecontroleerd of de Middelburgse horeca aan de wet ten en voorschriften voor cafés en restaurants voldoet. Hiermee wil de gemeente bereiken dat overlast afneemt en veiligheid toeneemt. Er zijn 16 cafés en 24 restaurants gecontroleerd. Algemene indruk is dat het naleefgedrag goed is. Er is slechts een aantal kleine overtredin gen geconstateerd. Ook buiten op straat zijn controles uit gevoerd op het gebied van geluid en terrassen en binnen bij de bedrijven op het gebied van het rookbeleid. Hierbij is een aantal overtredingen geconstateerd waarvoor procesver baal is opgemaakt. Op straatspeeldag namen collegeleden een kijkje in de deelnemende straten. Wethouder Frank Streng ging langs in de Willem Arondeusstraat. Foto: Jacqueline Pruijsers "Vroeger werd al het afval ongescheiden in zakken opgehaald", vertelt Frans Dingemanse. "Er zat gewoon glas en blik tussen maar veiligheids handschoenen waren er nog niet. Het was zwaar werk. Veel van mijn oude collega's hebben hierdoor last van hun rug, ik gelukkig niet", voegt hij toe. Frans werkt al 32 jaar bij de gemeentelijke reinigingsdienst en is inmiddels de laatst overgebleven vijftiger in dienst. Sinds die tijd is er veel veranderd. Haalden ze toen nog 35 ton restafval per dag op, door het scheiden van afval is dat nu teruggebracht tot slechts 18 ton. Ook is het werk minder zwaar geworden dankzij het gebruik van de grijze bakken en het feit dat iedereen tegenwoordig ook chauffeur is. "Elke dag rijden we met drie man de wijken in"', vertelt Frans. Een nieuwe manier van inzamelen Sinds begin dit jaar is de ouderwetse vuilniszak voorgoed verdwenen uit het Middelburgse straatbeeld. Na een proeftraject in de binnenstad zijn in februari 2009 de ondergrondse contai ners in gebruik genomen. Deze zijn te vinden bij hoogbouw en in de binnen stad. Het vèreiste weer een geheel nieuwe manier van werken voor de mannen en vrouwen van de reinigings dienst. Voor het legen van deze containers zijn namelijk nieuwe ophaalwagens nodig. "Het rijdt heel anders, deze wagens zijn zo'n tien meter lang, de oude maar acht meter. Het zwenkt dus behoorlijk uit", vertelt Peter Duine. Samen met enkele collega's heeft hij een cursus gevolgd om de ondergrondse contai ners te leren legen. Zij kregen na afloop een certificaat om de wagens met kraan te mogen bedienen. Hoe gebruik ik de ondergrondse container? Met de invoering van het nieuwe inza melsysteem worden soms fouten gemaakt. Daarom heeft de gemeente stickers op de containers geplakt. Hier leggen we het juiste proces voor het aanbieden van uw afval stap voor stap uit. Daarnaast gelden de volgende regels: Vuilniszakken horen in de container, niet ernaast. Wanneer uw zak ernaast staat kunt u een proces verbaal krijgen. Alles wat niet in een 60 liter zak past, boort niet thuis in de ondergrondse container. Gebruik de container alleen tussen 22.00 uur en 07.00 uur, dit voorkomt geluidsoverlast. "Verder moeten mensen de fiets niet aan de containers vastmaken, dan kun nen wij ze niet meer legen", voegt Peter toe. Hij geeft nog een laatste tip: "Breng het afval weg zodra de zak vol is en spaar het niet op", op deze manier staat u bijna nooit meer bij een volle container. Tips voor het gebruik van de grijze rolcontainer Doe de container niet te vol zodat u deze goed gesloten aan kunt bieden. Bij verkeerd aanbieden kunt u een pro ces verbaal krijgen. U kunt gratis uw 140 liter container omruilen bij de gemeentelijke buiten dienst aan de Waldammeweg voor een exemplaar van 240 liter. Wanneer u een tweede 240 liter container wilt zijn hier kosten aan verbonden. Biedt uw afval aan op de dag dat het opgehaald wordt en haal uw container na lediging zo spoedig mogelijk weg van de openbare weg. Wat mag er in de restcontainers Zowel de grijze container als de onder grondse container zijn bestemd voor al uw huisafval. Wat apart ingezameld moet worden staat vermeld op de afvalkalender. Voorbeelden zijn puin, grof vuil, dode huisdieren en chemisch afval zoals medicijnen en batterijen. Dit mag u gratis naar de milieustraat, of in het laatste geval, naar de winkel brengen. Vragen? Bel de servicetelefoon van de gemeen te Middelburg, (0118)67 53 22. Onder grote belangstelling is Porthos, loket voor welzijn, zorg en opgroeien, vorige week woensdag feestelijk geopend. Onder de strakke regie van 'Zeeuwse Sien' werd het gevel doek onthuld. Hiermee was de officiële opening een feit. Porthos begeleidt u kosteloos naar antwoorden, advies en concrete hulp op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien. In Porthos kan iedereen, tijdens kantooruren, gratis en zonder afspraak terecht voor vragen en infor matie. Bijvoorbeeld over opgroeiende kinde ren, hulp bij financiële problemen of het aanvragen van een voorziening zoals een traplift. Gegevens worden vertrouwelijk behandeld. Zo bestaat onder meer de mogelijkheid om in een aparte spreekkamer de vraag of het probleem te bespreken. Aarzel niet om Porthos in te schakelen voor de leuke en minder leuke zaken die zich in uw leven voordoen. Jong, ouder(s) of oud: welkom zonder afspraak! Samenwerkende organisaties Porthos is een gecombineerd loket van de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo) en het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). De Portho- spartners Maatschappelijk Werk Walcheren (MWW) en Stichting Welzijn Middelburg (SWM) zijn in het pand gehuisvest. De overige partners in het samen werkingsverband zijn Jeugdgezond heidszorg (0-19 jaar, Zorgstroom/ GGD Zeeland), MEE Zeeland, Indigo en Bureau Jeugdzorg. Bij specifieke problemen breidt de samenwerking zich verder uit naar bijvoorbeeld Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ), Emergis, huisartsen, kinderartsen, de Raad voor de Spelletjes, touwtje springen en een ren al spelende aandacht voor een kleurwedstrijd. Op woensdag 10 juni kindvriendelijke inrichting van buurten was 's middags de straat van de kinde- en straten in de wijk. Omdat met de ren. Op straatspeeldag vragen kinde- komst van de N57 in veel Middelburgse Kinderbescherming, bureau Halt of Jeugdpolitie. Unieke combinatie De Middelburgse combinatie van Wmo en CJG is uniek in Nederland. Er is gekozen voor een gecombineerd loket, omdat de taken overlappen en de samenwerkende organisaties gro tendeels dezelfde zijn. Gemeenten moeten per 2011 tenminste één CJG hebben waar ouders en kinderen terecht kunnen voor informatie en advies. Momenteel lopen er in Zeeland drie CJG-pilots. De Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) is per 1 januari 2007 ingevoerd. Middelburg was een van de pilotge- meenten in Nederland. Porthos Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg Tel (0118) 751400 info@porthosmiddelburg.nl www.porthosmiddelburg.nl Foto: Jacqueline Pruijsers wijken en dorpen de verkeerssituatie verandert, gaf de gemeente informatie over de voorbereidingen op de N57 en deelde ballonnen uit.

de Faam | 2009 | | pagina 9