f Herdenkingsconcert op begraafplaats Wijktafels Klarenbeek/Veersepoort, Arnemuiden en Dauwendaele/Mortiere Het woord aan raadslid Jo Kodde Spitsuur in vogelland dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 8 Jaarlijks is er op de begraaf plaats aan de Westelijke Oude Havendijk Middelburg een 'Concerto in Memoriam'. Dit openluchtconcert geeft nabe staanden de gelegenheid hun overleden dierbaren te herden ken door middel van muziek. Dit jaar vindt het concert plaats op vrijdag 19 juni. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. In de loop der jaren is er nog altijd een groeiende belangstelling voor dit concert, leder jaar wordt er mede werking verleend door het Middelburgs Muziekkorps. Tevens wordt geprobeerd op de wensen van belangstellenden in te spelen door elke keer een andere toevoeging aan het concert te geven. Zo hebben er in de afgelopen jaren verschillende koren opgetreden, een kunstenares met een funeraire dans en een klas sieke zangeres. Dit jaar werken naast het Middelburgs Muziekkorps, pianist Wouter Izeboud, doedelzakspeler Mariëlla van Rijsewijk van Inter Scaldis Pipes Drums en zangeres Pamela Bart mee aan het concert. Het repertoire bestaat uit muziek stukken die regelmatig bij plechtighe den te horen zijn, zoals het klassieke Adagio uit het Klarinetconcert van Wolfgang Amadeus Mozart. Naast klassieke muziek wordt er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere The Rose van Bette Midler. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de openingstoe spraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden. Na het concert kunnen belangstellen den hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aan steken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het con cert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nage praat. Een programma van het her denkingsconcert is verkrijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Het concert vindt onder alle weer somstandigheden plaats, dus het is raadzaam een paraplu mee te nemen. Foto: Mieke Wijnen Groen is In Groen is in, dat geldt niet voor het CDA want deze partij is sinds haar oprichting al de groene partij in de praktijk en in alle logo's. Bij de verkiezingscampagne voor het Europees parlement viel het op; meerdere partijen kiezen voor groen. Voor Groen Links logisch, maar ook D66 heeft die kleur opgepakt. Het is dus in. Er gaat bijna geen wijktafel voorbij of de roep om meer groen in de stad wordt ter sprake gebracht. Heel begrijpelijk en aantrekkelijk, rood steeds afgewisseld met groen schept een aangenaam woonklimaat. Veel groen gaat ook meestal gepaard met veel mogelijkheden voor speelter reinen. Die begrijpelijke en deels terechte vraag om meer groen roept soms een spanningsveld op voor de bestuurders van onze gemeente. De gemeente moet bij nieuwe woning bouw 50% inbreiden in de stadskern en 50% daarbuiten. Dus de gemeente ontkomt er soms niet aan bepaalde open gedeelten rood te maken. Dat is voor ons (het CDA) des te meer reden om vooral het bestaande groen te koesteren, zoals het bolwerk, Park Foto: Jan Koole Toorenvliedt, Meiveld, Molenwaterpark, park in wording van BurgGolf enzovoort en extra aandacht te geven aan de ran den van de stad. Open gebieden bewaren (groene lob ben] tussen enerzijds Middelburg en Vlissingen en anderzijds Middelburg en de dorpen, lijkt ons zeer gewenst. Het creëren van wandelpaden, zoals de Rede van Middelburg en de Veerse watergang, voorziet in een groeiende behoefte en is aan te bevelen. Daarom juichen we het initiatief van een wandel pad langs de Domburgse watergang van harte toe. Terughoudendheid bij grondeigenaren is niet nodig, ik spreek uit ervaring, wandelaars zijn natuurliefhebbers en dus zuinig op de natuur. Ze vernielen niks en laten geen rommel achter. Ook het doortrekken van het Jaagpad richting Veere moet er maar eens snel van komen. Wij als CDA gaan waarmaken wat de nieuwe kwaliteitsatlas zegt; Net als bijvoorbeeld huisvesting heb ben ook natuur en landschap een niet te onderschatten invloed op het welzijn van mensen. Middelburg wil ook op dit gebied kwa liteit uitstralen en haar inwoners tot in lengte van dagen een natuurrijke groen- struktuur bieden! Daarom: Groene lobben tussen de dorpen en de stad. Meer wandelpaden aan de randen van de stad. Van de ruim 5000 ha. die Middelburg groot is, meer dan 2500 ha. behouden als blijvend groen landbouw/land schap. Jo Kodde CDA fractievoorzitter kodde-melis@planet.nl De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkver- enigingen. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk. Op donderdag 18 juni komt wijktafel Klarenbeek/Veersepoort bij elkaar. Deze vindt plaats in Grandcafé Willem, Oranjelaan 19. Op de agenda staan onder andere: stand van zaken Middelburgse onderdelen N57, stand van zaken diverse bouwprojecten en kunst in de wijk. Maandag 22 juni vergadert wijktafel Dauwendaele/Mortiere in het Ont moetingscentrum Dauwendaele. Tijdens de bijeenkomst is er een pre- Gek, maar afgelopen week klonk de ochtendstond bijna herfst achtig. Het had geregend, het was diezig en overal waren van die typische najaarsroepjes te horen, niet van de trekmezen maar van de broedmezen. Meesjes Overal waar maar wat struiken zijn, hangen nu clubjes mezen rond. Families: vader, moeder en het uit gevlogen grut, soms wel tien-elf mees sterk. De jongen in hun jeugd- kleed, dat wat donkerder oogt. De voor volwassen koolmezen zo type rende witte wang is nog mooi geel. En de zwartblauwe band van keel tot onderbuik ontbreekt of is nog maar in aanzet te zien. Ook bij jonge pim pelmezen ontbreekt het wit nog en ze zijn wat fletser van kleur dan pa en ma. Overigens is er een goede kans, dat volwassen mezen nog een poging wagen een nest groot te brengen. Of dat lukt, hangt sterk van de voedsel situatie af, er moet wel genoeg pro viand te vinden zijn om het kroost te voorzien. Zomergasten Voor een aantal soorten vogels, de echte zomergasten, is het broedsei- zoen nog maar net begonnen. Zo zijn spotvogel en bosrietzanger nog maar een paar weken geleden gear riveerd. De mannetjes zingen hun hart uit hun lijf om vrouwtjes te ver sieren, die hun nest vooral in ietwat jonge aanplant bouwen. Het zijn typi sche vogels van B-wegen en boerde rijen, maar hier en daar ook wel in de stad. Zo zit er al een poosje een spotvogel te zingen op de hoek van de Rooseveltlaan-Sandberglaan. En tegenover het stadskantoor - bij de spoorweg - twinkeliert een bosriet zanger een tomeloze serie van wat krakerige, dan weer vloeiende klan ken met heel wat imitaties van mus sen, mezen en kwikstaarten. sentatie project laaggeletterdheid en vertelt Eric Mostert over de stand van zaken N57. Dinsdag 23 juni houdt Arnemuiden haar wijktafel in verenigingsgebouw De Arne. In de wijktafel stelt de Commissie Alcohol- en Drugspreven tie zich voor en zijn er presentaties van Stichting Voor Regionale Zorg verlening en Woongoed Middelburg over de nieuwbouw aan de Dokstraat en de Clasinastraat en een presenta tie plan van aanpak doorgaande route door Arnemuiden. Ook gaan zij het hebben over de Kwaliteitsimpuls winkelstraten. De wijktafels beginnen om 20.00 uur en zijn vrij toegankelijk. Agenda's en verslagen van. eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl via 'wij ken en dorpen'. Wist u trouwens, dat op het dak van het gerechtsgebouw een scholek- sterpaar broedt? Nu maar hopen, dat de kuikens in hun jeugdige over moed niet over de dakrand kieperen. Klein grut Overigens, mocht u jonge vogels ergens alleen zien zitten, ontfermt u zich dan niet te snel. Ze verkennen immers hun omgeving. Dat gaat, zoals het hoort, met vallen en opstaan en hoewel ze alleen op de wereld lijken is er goede kans, dat de ouders in de buurt zijn. En u heeft vast geen tijd elke dag weer honder den wormpjes, vliegjes en ander klein spul aan te voeren! O ja, ook de dodaarsjes hebben jon gen. U kent ze vast wel, het zijn die kleine fuutjes in de vesten, die bij het minste of geringste onderduiken. En bij de Koepoort zit een boomholtë vol jonge spechten. Nou ja, zo kun nen we nog wel even doorgaan, 't is immers spitsuur in vogelland. Inventarisatie gebruik nest kasten Houdt u uw nestkasten van de actie Stadsvogels in de gaten? Willen graag weten óf en door welke vogelsoort ze dit seizoen gebruikt zijn. Dit om uit te zoeken wat het effect is van het ophangen van nest kasten. U ontvangt hier t.z.t. een speciaal formulier voor. Vogelspeurtochten Om kinderen wat meer over de vogelwereld te leren, staan er twee vogelspeurtochten op het program ma. Op woensdagmiddag 24 juni in Park Molenwater (info en opgave bij Petroesjka Sterk, telefoon (0118) 21 77 20, sterkwerk@zeelandnet. nl), en op woensdagmiddag 8 juli in en om Vogelopvangcentrum De Mikke in Park Toorenvliedt (info en opgave bij MICMEC, telefoon (0118) 41 70 39, email micmec@ zeeland- net.nl).

de Faam | 2009 | | pagina 8