Maatschappelijk en ac spot ajobnl Verborgen levens PZC Persoonlijk PEIMIÏÏffll De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Word vakantiebezorger voor dagblad PZC! JA Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 49 Oog&Oor Vaak krijgen de grote pro ducties op dvd een opval lender plaatsje in de winkel. High Art Soms loont het echter de moeite even verder te kij ken. Bijvoorbeeld voor de nieuwe dvd's Boy A of High Art. wordt afgewisseld met frag menten uit Jacks verleden en gaandeweg wordt steeds duide lijker wat de reden is van zijn identiteitswisseling. Gebaseerd op de gelijknamige roman van Jonathan Trigell. In Boy A van regisseur John Crowley is het voor Jack, na ja ren in de gevangenis, noodza kelijk een nieuwe identiteit aan te nemen. Zolang zijn vorige niet aan het licht komt, ziet de toekomst er hoopvol uit. Ten minste, als het aan Jacks bege leider Terry ligt. Hij is zo over tuigd van Jacks recht op een nieuw leven dat Jack hem wel moet geloven. Jacks nieuwe baan bevalt goed en hij leert via zijn wérk zijn nieuwe vriendin kennen. Begeleider Terry kan niets anders dan trots zijn op zijn, want alles verloopt zoals gepland. Jacks nieuwe leven High Art is het regiedebuut van Lisa Choloden- ko. De 24- jarige Syd heeft een droomjob bij het glossy fotomaga zine Frame. Of zo lijkt het toch, want ondanks haar nieuwe promotie haalt ze nog altijd koffie voor haar baas. Dat verandert wan neer ze aanklopt bij haar bovenburen. Daar woont Lucy Berli ner samen met haar vriendin Greta. Lucy was eind jaren '80 bekend als één van de meest gevierde fotogra fen van New York maai- is in middels gestopt. Tussen Syd en Lucy groeit stilaan een nauwe band, zeer tegen de zin van Greta en Syds vriend. Alles komt in een stroomver snelling, wanneer Syd Lucy voorstelt op nieuw een reportage te publiceren in Fra me. Lucy aanvaardt, maar vindt geen in spiratie, terwijl de deadline nadert. De oplossing ligt bin nen handbereik, wanneer Syds ge voelens voor Lucy sterker en sterker worden. Maar de vraag is of ze ook het lef heeft zelf op de cover van het magazine te staan? Heel Frankrijk was in de zomer van 2004 in rep en roer toen een jonge Franse vrouw be weerde dat ze in een trein was aangerand door een groepje antisemitische allochtonen. Haar verhaal was flinterdun, maar toch groeide de affaire uit tot een mediacircus en veroor zaakte het een storm in de Franse media en de politiek. Regisseur André Teechiné (Les témoins, Les temps qui chan- gent), destijds geschokt door de deining, reconstrueert en becommentarieert in La fille FOTO: MOUNE JAMET/BENELUX FILM DISTRIBUTORS du RER de gebeurtenissen. Téchiné's film is echter veel meer dan een reconstructie. De prachtige vertolkingen van Émilie Dequenne als Jeanne en Téchiné's muze Deneuve als haar moeder zuigen je het leven van Jeanne in. De laatste blijkt geen liegend monster maar een frisse meid van vlees en bloed. Een jonge vrouw met een bezorgde moeder en een normale baan bij een intellec tuele en kibbelende joodse ad- vocatenfamilie. Jeanne woont samen met haar moeder Loui se (Catherine in een huis in een buitenwijk van Parijs. De twee vrouwen hebben een hechte band. Louise werkt als oppas- moeder. Jeanne is, zonder veel overtuiging, op zoek naar een baan. Wanneer Ia)uise op in ternet op een personeelsadver tentie stuit, gelooft ze dat ze de ideale baan voor haar dochter heeft gevonden; bij het geren ommeerde advocatenkantoor van Samuel Bleistein (Michel Blanc), een jeugdvriend van haar. Maar niet alles loopt zo als verwacht. Ook krantenbezorgers gaan op vakantie. En daarom zoeken wij voor deze periode vakantiebezorgers! WAT STAAT ER TEGENOVER: - Een prima vergoeding - Gratis dagblad PZC - Een leuke zomerbaan - Rest van de dag vrij AANMELDEN EN MEER INFORMATIE: Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Aanmelden? Selecteer op www.bezorgers.nl het dagblad dat je wilt bezorgen en vul het aanmeld formulier in. Of neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. Je kunt ook gebruik maken van de invulbon. Vul deze bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: Dagblad PZC Afdeling Distributie Buitendienst Antwoordnummer 246' 4330 VB Middelburg JMj ik wil dagbladen bezorgen Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel.: Geboorte datum (min. 15 jr.) DichtbijMedia. Wegener spot en.. verdien Spot A Job werkt samen mot I^JobTrack.ni Echt jammer dat er blijkbaar geen tijd genomen is voor een extra correctieronde. De Nederland se vertaling Onderkoeldvan het boek van Amal- dur Indriöason heeft helaas hier en daar wat on volkomenheden. Extra zonde omdat juist dit boek een inkijkje geeft in de persoonlijke ge schiedenis en de belevingswereld van inspec teur Erlendur. Erlendur bijt zich vast in een zaak die op het eerste gezicht helemaal geen politieaangelegen- heid is. Want gaat het niet overduidelijk om zelfmoord? Ondertussen achtervolgd door zijn persoonlijke huwelijksverleden en de verdwij ningvan zijn eigen broer, gelooft hij steeds min der dat Maria zelf een eind aan haar leven heeft gemaakt. Een onofficieel onderzoek brengt voor de lezer duidelijkheid maar dat zegt nog niets over eventuele gerechtigheid. En passant doet Erlendur een ultieme poging klaarheid te krij gen in een tweetal heel oude verdwijningsza ken. AmaldurlndriÖason, Onderkoeld,Q, 19,95euro.

de Faam | 2009 | | pagina 69