fabiu Kranten: op papier én digitaal MAGERE RUNDERLAPPEN BUIKSPEKLAPPEN KUIKENDRUMSTICKS mum/mmEiMT DANKERS LEDER OUTLET De grootste ledergigan 2 halen 1 betalen S ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL VKJJQj fabius opleidingen Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerk(st)er (9 mnd) Secretaresse (12 mnd) www.FabiusOpleidingen.nl 'IVID EgBöznn De Faam Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 47 Woningen blijven bouwen. De orderportefeuilles van bouwbedrijven zijn nage noeg leeg; de bouw dreigt dit najaar daardoor volle dig stil te vallen. Met als gevolg een enorm banen verlies. De overheid kan en wil daar wat aan doen. Grote overheidsprojecten worden al versneld in uit voer genomen en nu komt het kabinet met plannen om de woning bouw op gang te houden. Het kabinet werkt samen met banken, corporaties en gemeenten aan een pakket maatregelen om de woningbouw op gang te houden, werkgelegen heid te behouden, de duurzaamheid te vergro ten en de schade te beper ken voor eigenaar -bewo ners die door de crisis en buiten hun schuld in bet alingsproblemen komen. Er is bijna 400 miljoen eu ro uitgetrokken om dit en volgend jaar gemeenten, projectontwikkelaars, (so ciale) verhuurders en bouwers in staat gesteld om zoveel mogelijk door te blijven bouwen. Het kabinet wil dit crisisbud get gebruiken voor bin nenstedelijke projecten en nieuwbouwlocaties. Nog voor het zomerreces FOTO: ED DEWAERHEUT zal de regeling zijn uitge werkt en kunnen ge meenten de aanvragen voor de eerste ronde pro jecten indienen. Daarnaast wil de regering met een energiebespa ringkrediet particulieren stimuleren om te investe ren in energiebesparende maatregelen. Huiseigena ren kunnen, doordat het rijk een garantie geeft, een goedkopere lening afslui ten voor investeringen in hun huis, zoals zonnep anelen, zonnecollectoren, warmtepompen, maar ook woningisolatie en zuinige cv-ketels. Winkels en supermarkten hebben veel zomerballen. Vorig jaar stonden uit zendbureaus nog op het schoolplein om on der de scholieren va kantiekrachten te wer ven. De recessie heeft de druk wel van de ke tel gehaald, maar er zijn voor actieve jonge mensen nog genoegzo- merbanen beschik baar. In eigen land of in een zonnig buitenland. Werken in de horeca blijft het meesfin trek, gevolgd door het werken in een winkel of als recreatiebe geleider op een camping of vakantiepark. Ongeveer de helft van de jongeren zoekt een zomerbaantje. Ze doen dat door bij vrien den en bekenden te infor meren of zij wat weten, door bedrijven of winkels rechtstreeks te benaderen of via uitzendbureaus. Daarbij vinden ze leuk werk belangrijker dan de verdienste. Meisjes kiezen ook vaak voor de thuis zorg en jongens voor wer ken in de land- en tuin bouw. Asperges steken of tomaten plukken blijven in trek. Dan blijkt er ook nog verschil in belangstel ling tussen autochtonen en allochtone jongeren: de laatste.groep kiest va ker voor het werken in een callcenter. Het voorheen FOTO: ED DEWAERHEUT royale aanbod van vakan tiewerk bij productiebe drijven is als gevolg van de crisis wel grotendeels weggevallen. Dat is niet het geval bij de vele zorg instellingen in het land. Daar is onverminderd werk - de zorgbehoeven de mensen zijn niet op eens verdwenen -, maar het aanbod van tijdelijke krachten is nu beter dan in voorgaande jaren. Ook buiten de geijkte zomer- banen is er genoeg aan bod. Of het nu gaat om het bezorgen van pakjes, kranten of post, wie wil werken, kan in de zomer maanden echt wel aan de slag. 25 -O co Ai J overige reclames zie in de winkels www.maros.nl GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames .Wl 85 DE 50 duizend banen Het UWV heeft in 2008 in totaal 51.700 klanten aan het werk geholpen. Dit is meer dan de 45 duizend die het UWV als doel had. Malafide uitzendbureaus De Sociale Inlichtingen en Opsporingsdienst is in 2008 in 17 onderzoeken op 48 verdachte uitzendbu reaus gestuit. Ook heeft de dienst 70 fraudeonderzoe ken uitgevoerd, waarvan er 33 direct betrekking heb ben op de opsporing van georganiseerde illegale te werkstelling. Minder wijntjes De wijnconsumptie is vo rig jaar voor het eerst in ja ren niet gestegen, maar ge lijk gebleven. Volgens het productschap is dat niet alleen in Nederland, maar in heel Europa de trend. Meer iDeal Het aantal iDEAL -betalin gen is de afgelopen jaren explosief gestegen: van 0,1 miljoen in 2005 naar 28 miljoen in 2008. Vorig jaar is iDEAL aangepast aan Europese standaarden en dus gereed vooi; gebruik in andere landen. Consument voorzichtiger Onder invloed van de eco nomische crisis past de helft van de Nederlanders zijn uitgavenpatroon aan, terwijl de koopkracht gelijk is gebleven. Een op de drie is voorzichtiger geworden met grote uitgaven en een op de vier doet dat al bij de dagelijkse boodschappen. Uitzendsector gaat slecht Het gaat nog steeds slecht met de uitzendsector. Het aantal uitzenduren daalde in maart met bijna een kwart en de omzet met een vijfde ten opzichte van de zelfde periode vorig jaar. v.a. 69,- z.a. super voordelig OP=OP Leder/suede jacks, broeken, rokken, jassen, i motorkleding. Gespecialiseerd in grote maten. 1 BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 52, naast Manfielcl tel. (06) 22 03 87 24 WWW.LINDAMODE.NL start na de zomer weer met de volgende dag- en avondopleidingen: Geen speciale vooropleiding nodig Landelijke IVIO-erkende diploma's Slechts 1 lesochtend of -avond per week Zeer geschikt voor herintreedsters, omscholing, reïntegratie en schoolverlaters Uitbreiding met boekhouden mogelijk opleidir linger» Erkend Examenbureau 1 Brochure? bel gratis j 0800-4464464 Lesplaatsen: o.a. Breda, Oosterhout, Roosendaal, Goes, Bergen op Zoom, Middelburg, Terneuzen Er is wél toekomst voor papieren kranten, maar ze zullen andere media, zoals internetkranten, naast zich moeten dulden. Neder landers zijn echter niet erg bereid om voor een online-krant te beta len. Dat is de conclusie uit een on derzoek van accountants- en ad viesorganisatie Pricewaterhouse- Coopers. De onderzoekers ver wachten dat de oplagen van de pa pieren kranten verder dalen en ge renommeerde titels uit het kran tenlandschap verdwijnen. Uitge vers denken dat hun advertentie inkomsten door de wereldwijde recessie verder teruglopen en pas in 2011 weer herstellen.

de Faam | 2009 | | pagina 67