Sporten is populair en duur Slaperige manager kost 500 miljoen dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Miljoenen om deelname te stimuleren Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 41 Vervolg van pagina 40 De vergunning en alle relevante stuk ken ligt gedurende zes weken, van 1 8 iuni tot en met 29 juli 2009, elke werkdag tijdens kantooruren ter inza ge bij ae vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 19 juni tot en met 30 juli 2009 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd besluit komt gedurende laatst genoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk riffiei verzoek is griffierecht verschuldigd. indiener, de dagtekening, omschrij ving van het toesluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gron den van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter TIJDELIJKE ONTHEFFING ARTIKEL 3.22 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening tijdelijk ontheffing te verle nen van net bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoeve van de aanleg van een aan tal (extra) parkeerplaatsen in het kader van de tijdelijke invulling van de locatie Molen waterpark met deels park en deels parkeren. Het gaat hierbij om de volgende werkzaamheden: - Het tijdelijk bestemmen tot openbare parkeergelegenheid en een geringe uitbreiding daarvan met circa 10 parkeerplaatsen van de voormalige parkeerplaats van Miniatuur Walcheren aan de Zuidsingel in de noordwestelijke hoek van het Molenwaterpark, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie L, nummer 3092 ged.; - De aanleg van een aantal tijdelijke parkeerplaatsen in de groenstrook tussen de huidige parkeerplaatsen aan het Molenwater (tegenover de Schouwburg) en het voormalige terrein van Miniatuur Walcheren, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie L, nummer 4581 ged. De werkzaamheden zijn aangege ven op de bij de aanvraag overge- EX legde tekeningen (bestaande- en nieuwe situatie) van 2 maart 2009. De aanleg van de (extra) parkeer plaatsen is in strijd met de voorschrif ten van genoemd bestemmingsplan, met name met de voorschriften 'Terreinen voor openbare- en bijzondere doeleinden' (Zuid singel) en 'Groenvoorzieningen' (Molenwater). Burgemeester en wethouders zijn voornemens de tijdelijke ontheffing te verlenen voor de wettelijk toegestane maximale periode van 5 jaar. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 19 juni tot en met 30 juli 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpontheffingsbesluit kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bii de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan wor den verweten dat zij tegen het ont werpontheffingsbesluit geen ziens wijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht voor verlenen van ont heffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening: - J. Brasserstraat 19: bouwen ter rasoverkapping. - Koninginnelaan 36: plaatsen dakopbouw. - Laan van Nieuwenhove 16: plaatsen kap op de garage. VERZOEK OM (BINNENPLAN- SE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van net plaatsen van een erfafscheiding op net perceel Jazzroute 39, 44 en 65. Het bouwplan voldoet niet (geheel) aan de voorschriften van het ter plaat se vigerende bestemmingsplan "Mortiere, uitwerkingsplan fase 3, 2e herziening". Het college is voornemens om onthef fing te verlenen van het bestemmings plan met gebruikmaking van de van de daartoe in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid. In verband hiermee ligt het bouwplan gedurende twee weken, van 1 8 juni tot en met 1 juli 2009, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze periode kan een ieder mondeling of schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent ae bouwaanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 41 Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekst pagina 830. Het kabinet geeft aan ge meenten jaarlijks 40 miljoen euro om de deelname van ar me kinderen aan sport, cul tuur en andere recreatieve activiteiten te bevorderen. Het aantal kinderen dat om financiële redenen niet mee doet, moet in twee jaar tijd halveren. De meeste kinderen vinden sporten geweldig. Driekwart doet aan sport en als dat niet zo is, zouden zij dat meestal wel graag willen. Dat is goed nieuws, want sport verbroedert en is gezond; goed voor de steeds dikker wordende mens. Maar sport is ook duur. Als kin deren niet sporten is dat vaak om financiële redenen. Het So ciaal Cultureel Planbureau heeft vastgesteld dat ruim de helft van kinderen uit een bij standsgezin niet sporten. Ons land telt 2,5 miljoen kinde ren tussen de 5 en 18 jaar; 350 duizend van hen is arm. Dat wil zeggen: ze wonen in een gezin dat van op bijstandsniveau moet rondkomen. Een half mil joen jongeren is sowieso maat schappelijk niet actief, niet bij een sportclub, op muziekles, bij scouting en dergelijke. Arme kinderen zijn in de niet-actleve groep dus oververtegenwoor digd. Het is gewoon te duur. Aan sportcontributie betalen ouders zo'n 300 euro per jaar per kind; voor materiaal (sport schoenen, -kleding, -attributen) komt daar nog eens gemiddeld 150 euro bij. Contributie of les geld voor culturele activiteiten (muziekles, koor, tekenclub etc.) loopt van 165 euro in de bijstandsgroep tot 366 euro in de niet-arme groep. De kosten voor scouting en jeugdactivitei- ten georganiseerd door kerk of moskee liggen, zowel voor de arme als niet-arme kinderen, veel lager. De deelname aan ac tiviteiten van een buurthuis, Managers hebben een zware baan en dat gaat ten koste van hun nachtrust. Bijna driekwart van de Nederlandse managers kampt met slaaptekort - ze sla pen net zes uur in plaats van de aanbevolen acht uur - en dat is er door de crisis niet beter op geworden. Slaapgebrek heeft ook nog eens een negatieve in vloed op hun werk. Dat alles blijkt uit een enquête van Philips in Engeland, Duits land, de Verenigde Staten, Ja pan en Nederland. Philips bere kent dat de slaperige manager de Nederlandse economie ze ker 500 miljoen euro kost; in En geland is dat al 4 miljard. Het onderzoek toont ook op merkelijke verschillen aan tus sen de onderzochte landen. Het onderzoek bevestigt het beeld van de nuchtere Nederlander; onze managers ervaren minder stress dan hun buitenlandse collega's en ze zijn minder be zorgd over de eigen persoonlijk financiële situatie. Ze slapen daardoor gemiddeld het langst en hebben aanzienlijk minder tijd nodig om in slaap te vallen. Het slaaptekort van de ma nagers is niet alleen schadelijk voor de economie, maar ook voor hun eigen gezondheid. "Men zou zijn nachtrust ge woon veel serieuzer moeten ne men. Chronisch slaaptekort pleegt roofbouw op je lichaam en je geest", zegt drs. Roy Ray- mann, slaapexpert bij Philips. buitenschoolse activiteiten en de buitenschoolse opvang (BSO) verschilt niet tussen arme en niet-arme kinderen. Aan jeugdactiviteiten van kerk of moskee wordt door 15 procent van de kinderen deelgenomen, iets vaker door arme dan door niet-arme kinderen en vaker door niet-westers allochtone dan autochtone kinderen. De meeste kinderen sporten graag. FOTO: ED DEWAERHEUT

de Faam | 2009 | | pagina 61