Walcheren Voor aap met het WNF Runningtherapie Zeeland Nieuw op de weekmarkt Uit het Zakenhart van... Restaurant De Eetkamer 10 jaar De Boekenmolen dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL WNF zoekt kids die voor aap willen staan Seafarm wint de Emergo 2009 Oprichting Platform Beroepsopleiders Nieuwe directeur Stichting Het Loket deweekkrant.nl Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 35 Jan en Emma de Pree zijn de eigenaren. foto: pr MIDDELBURG - Restau rant De Eetkamer onder ging na vijftien jaar een me tamorfose. Jan de Pree, kok en eigenaar, en zijn vrouw Emma, gastvrouw van De Eetkamer, gaven het restau rant een intieme en warme uitstraling. "Wij staan voor service en kwaliteit. Onze specialiteiten zijn vlees en vis. Wij maken veel zelf, het meeste komt uit eigen keu ken. Men kan van de kaait bestellen of zich laten ver rassen met ons Surprise Menu." Het restaurant is ge vestigd aan de Wagenaar- straat 13-15 en reserveren voor een diner of lunch kan via 0118-635676. Op zondag en maandag is het gesloten. De winkel heeft haar eigen bestaansrecht bewezen. MELISKERKE - De Boeken molen in Meliskerke is 31 mei 1999 geopend. Dit 10- jarig bestaan wordt gevierd met leuke bijeenkomsten: 13 juni taxeerde Ton Bolland oude boeken en voorzag mensen van informatie over kunst én kitsch. 7 oktober is het jaarlijkse Kinderboeken feest, waarvan het program ma nog even geheim blijft. En drie dagen later, op 10 oktober, presenteert Frans van der Heijde zijn nieuwe Zeeuwse verhalenbundel tij dens een feestelijke bijeen komst. Naast allerlei boeken verkoopt De Boekenmolen ook cd's, dvd's, wenskaar ten, kantoorartikelen en is er een antiquariaat. Nieuw op de weekmarkten is KRAAM 913. foto:PR MIDDELBURG - Nieuw op de weekmarkten van Zee land is KRAAM 913. In haar pipowagen presenteert Vos de Wael klein interieur arti kelen voor binnen en buiten. Daarnaast levert de Middel burgse in haar trailer catering en plantaardige workshops op locatie. Met haar assorti ment aan producten wil ze laten zien dat het marktplein niet alleen voorbehouden is aan fruit, noten, vis en sok ken. Voor de natuurliefheb ber houdt ze samen met haar collega Sandra Vos speciale workshops plantaardige ob jecten. Hierbij komen alle technieken aan bod uit het vak van de bloemist. Meer in formatie: www.kraam913.nl. Bieb zet hoog MIDDELBURG - Het Wereld Natuur Fonds (WNF) doet op zaterdag 20 juni van 10 tot 17 uur met de speciale apenbus de braderie op de Markt in Middelburg aan. In de bus kunnen kinderen hun eigen Sta voor Aap!-tv-commercial voor het WNF opnemen en die later zelf op YouTube te rugzien. Met de Sta voor Aap!- campagne vraagt het WNF de komende maanden aandacht voor de bescherming van de mensapen. De apenbus is een oude Ame rikaanse schoolbus, die hele maal is omgebouwd tot rij dende tv-studio, helemaal in de stijl van de jungle. Kinde ren mogen er gratis hun eigen tv-spot opnemen. Na onge veer een week krijgen de kin deren via e-mail een link thuisgestuurd en kunnen ze hun eigen filmpje op YouTu be terugzien en downloaden. De afgelopen 50 jaar is het aantal mensapen gehalveerd. Als we zo doorgaan zijn we de mensapen straks misschien wel allemaal kwijt. En wie staat er dan voor aap? Het WNF gaat op 10 cruciale plek ken in Afrika en Azië alles op alles zetten om de mensaap niet te laten uitsterven. Dit heet het Aap in Nood-plan. Door dit Aap in Nood-plan te steunen helpt het Nederland se publiek het WNF om de mensaap voor uitsterven te behoeden. Met hun steun kan het WNF extra patrouilles in zetten om jacht en illegale houtkap tegen te gaan, ont heemde orang-oetans terug zetten in de vrije natuur en de lokale bevolking helpen om geld te verdienen aan het bos en mensapen, zonder dat die daar schade van ondervin den. door tara de vriend KAMPERLAND - De Zeeuw se innovatieprijs 2009, de Emergo, is gewonnen door tarbotkweker Seafarm in kamperland. Adri Bout, di recteur van Seafarm, ontving uit handen van gedeputeer de Wiersma de prijs. De Zeeuwse Innovatieprijs Emergo is een prijs van de Provincie Zeeland en Syn- tens voor een Zeeuwse on derneming die een succes volle innovatie heeft gereali seerd. MIDDELBURG - Aan de Sta tionsstraat 15 in Middelburg is donderdag 18 juni een op richtingsbijeenkomst voor het Zeeuws Platform Parti culiere Beroepsopleiders. Doel van deze nieuwe orga nisatie is meer bekendheid te geven aan de grote ver scheidenheid aan opleidin gen en trainingen ctie wor den verzorgd door deze op leiders. Bij de particuliere opleiders zijn rond de vier honderd trainers en docen ten werkzaam in Zeeland. De bijeenkomst is vanaf 16.00 uur. Meer informatie via: 0118-637090. MIDDELBURG - De Stich ting Het Loket in Middelburg heeft een nieuwe directeur: André Romijn. Vorige maand is de directeur van Het Loket en tevens mede oprichter, Mare Cardon, ver trokken omdat hij een func tie heeft aanvaard binnen ROC Zeeland. Het Loket wil Zeeuwse bedrijven helpen met het vinden van de juiste opleidingen en de juiste op leiders. Meer informatie: www.hetloket.info door ellen de vriend VUSSINGEN - De mediat heken in de Vlissingse ba sisscholen 't Mozaïek en De Wissel zijn een succes. Ze werken leesbevorderend en hebben een gunstige in vloed op de informatievaar digheden van leerlingen. In mei vorig jaar openden de mediatheken in 't Mozaïek en De Wissel hun deuren. Deze mediatheken kunnen het best worden omschreven als profes sioneel bemenste minifïlialen van de Bibliotheek Vlissingen. De schoolmediatheken zijn specifiek gericht op kinderen in de basisschoolleeftijd. Monitor VUSSINGEN - Verantwoord en ontspannen hardlopen, onder begeleiding van een ervaren runningtherapeut. Dat is wat gecertificeerd runningtherapeut Anthony van den Berg biedt in foto: wieny de brabander foto duna StadsMonitor Vlissingen, de on derzoeksafdeling van de Biblio theek Vlissingen, evalueerde na bijna een jaar de (meer)waarde van de mediatheken en consta teerde dat leerlingen, ouders van leerlingen en leerkrachten in hoge mate tevreden zijn. Het merendeel van de kinderen is door de komst van de media theek lezen leuker gaan vinden en ze pakken ook vaker naar een boek. Het is nog steeds een feit dat lezen goed is voor de woordenschat en de taalont wikkeling, en een kind daar dus zijn voordeel mee doet. Souburg 's avonds dicht Deze pluspunten bevestigen de meerwaarde van een media theek op de basisschool. Dit on dersteunt het beleid van de Bi- Bibliobus verdwijnt uit Vlissingen. bliotheek Vlissingen om een mediatheekvoorziening in elke basisschool in Vlissingen te kunnen realiseren. Om de nieuwe mediatheken te kunnen bekostigen worden minder succesvolle diensten van de bibliotheek afgebouwd. Zo is na onderzoek gebleken dat de uitleencijfers van de avon den in Bibliotheek Oost-Sou burg steeds verder terugliepen. In navolging hiervan is besloten om de avondopenstelling van Bibliotheek Souburg te beëindi gen. Er rijden geen biebbussen meer in Vlissingen Ook zullen per 1 juli de biblio bussen niet meer in Vlissingen stoppen. Het grootste deel van de gebruikers van deze diensten hebben alternatieven in bezoek aan de hoofdlocatie in 't Spui, mediatheken, vestigingen in Ter Reede of Paaywenburg of door boekbezorging aan huis. In Ritthem blijft de bus wel in gezet worden. O je eigen wereld op "Mensen kunnen zich, door verantwoord te bewegen, beter gaan voelen. Lichaamsbewe ging en in het bijzonder hardlo pen is een medicijn tegen veel geestelijke- en lichamelijke klachten." De therapie bestaat uit een cursus van twaalf weken met een rustige, op maat ge maakte, opbouw en een inten sieve begeleiding in groepen van maximaal tien mensen. De therapie is geschikt voor ieder- mensen thuis. Meer informatie: een. Een intakegesprek kan bij www.runningtherapiezee- een fysiotherapeut of bij de land.nl of 06-53154519. Hardlopen is een medicijn tegen veel klachten. foto: pr

de Faam | 2009 | | pagina 55