P< ?LI T I E Sinds mama ziek is lukt het me bijna niet om me te concentreren op mijn schoolwerk.' Politieberichten Walcheren magazine Je doet huishoudelijk werk, zorgt voor de andere kinderen in het gezin of regelt zaken buitenshuis zoals geld halen of naar de apotheek gaan. Misschien vind je het heel gewoon, of wordt het je soms wel eens te veel om op school en thuis alles te doen? En hoe zorgt u er als ouder voor dat het leven van uw kinderen zo gewoon mogelijk blijft? Ook al is het thuis in veel opzichten anders dan bij andere kinderen? Bij jouw thuis is iemand langdurig ziek; je vader, moeder, broer of zus. Je helpt mee om de boel draaiende te houden interieur mobiliteit wewness Voor tourt wekelijks door de provincie op zoek naar allerhande zaken die het leven veraangenamen Lijfstijl Magazine gaat over in de breedste zin van het woord. De items die door Sanne belicht worden zijn zeer en altijd Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 34 Lees meer over de jonge mantelzorger! Er bestaan verschillende websites met informatie, handige tips en ervaringen van andere jonge mantelzorgers en/of ouders. Kijk eens op: www.mezzo.nl en kies als thema 'jonge mantelzorgers'. www.maxjijook.nl, een leuke site met ervaringen van andere jonge mantelzorgers www.brusjes.nl voor kinderen met een langdurige zieke, gehandicapte broer of zus www.kinderenzorgen.nl voor jonge kinderen met een langdurig ziek familielid www.jongerenzorgen.nl voor jongeren met een langdurig ziek familielid Geen internet en toch meer weten over jonge mantelzorgers? Bel de Mantelzorglijn: 0900-20 20496 (ma t/m vrij van 09.00-16.00 uur. 0,10 per minuut). Meer informatie? Bel naar het Zeeuws Steunpunt Mantel zorg voor een mantelzorg steunpunt bij u in de buurt: telefoon 0113-397 171 (di t/m do van 09.00-17.00 uur). Hier kunt u terecht met al uw vragen omtrent mantelzorg. Voor overige vragen, klachten of het delen van uw ervaringen op het gebied van mantelzorg, bel naar Zorglnfo Klaverblad Zeeland: telefoon 0113-212 783 (ma t/m vrij van 09.00-13.00 uur) of stuur een e-mail naar zorginfo@klaverbladzeeland.nl len coniferenbranden in Mid delburg. DOOR KARIN OCKÉ Meisje beroofd van mobiel VLISSINGEN - De politie heeft zondag rond 17.15 uur in de Pre sident Rooseveltlaan in Vlissin- gen een 23-jarige man uit die plaats aangehouden. Hij was vanaf de Scheldestraat een 17- jarig meisje uit Vlissingen ach terna gefietst en reed haar in het verlengde van de Rembrandt- laan van haar fiets. Ze viel en liet daarbij haar mobieltje vallen. De man ging er met het mobieltje van door. Inbraak zorgcentrum VEERE - In een zorginstelling in de gemeente Veere is zaterdag tussen 2.30 en 3.00 uur ingebro ken. De inbreker is binnen geko men door een raam. te forceren. Hij zag kans om uit een kantoor enkele honderden euro's weg te nemen. Daarna ging hij er via een ander raam vandoor. Schutting vernield MIDDELBURG - De politie heeft zaterdagavond een 17-ja- rige Middelburger aangehou den, omdat hij bij een woning aan de Buitenhove in Middel burg een schutting had ver nield. De jongen bekende en werd overgebracht naar Toren- tijd. Hij bleek bereid de schade te betalen en is zondagochtend weer vrij gelaten. Hersenschudding voor slachtoffer van een roof VLISSINGEN - Een 52-jarige vrouw uit Vlissingen is zondag rond 1.3*0 uur in haar woon plaats van haar tas beroofd. Ze liep in de Korenbloemlaan toen twee mannen op één fiets naast haar kwamen rijden. Eén van hen stapte van de bagagedrager en rukte de tas uit haar handen. Het slachtoffer verzette zich, viel daarbij en liep een hersen schudding op. In de tas zaten enkele tientallen euro's, een gsm en rookwaar. Rijbewijs ingevorderd VLISSINGEN - Een 30-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag na een dronkemansrit aangehouden door de politie. Hij had bijna drie keer te veel gedronken. Op de Prins Hendrikweg in Vlissin gen was hij met zijn auto in de berm beland, reed vervolgens een verkeersbord uit de grond, klapte op een vluchtheuvel en schampte een lantaarnpaal. De auto kwam uiteindelijk tot stil stand tegen betonblokken in de berm. Zijn rijbewijs werd inge vorderd. Weer coniferenbranden MIDDELBURG - In de nacht van zondag op maandag zijn er weer drie coniferenbrandjes ge weest in Middelburg. De vuur tjes waren snel geblust. De eer ste coniferenbrand was aan de Oostperkweg, ruim een uur la ter ook in een haag in Het Zand- dorp. Kort na 2.30 uur was er brand in coniferen aan de Noordweg. De brandweer ver moedt brandstichting. Sinds begin dit jaar waren er al tiental Gewapende overval VLISSINGEN - In de Schelde straat in Vlissingen hebben vrij dagavond onbekenden met een wapen een winkel overvallen. Het winkelpersoneel is be dreigd met een wapen. Wat voor een soort wapen het was, wil de politie vanwege het on derzoek niet vertellen. De over vallers namen spullen mee uit de winkel. De politie is op zoek naar getuigen. Te veel gedronken WESTKAPELLE - Een auto raakte vorige week woensdag rond 20.00 uur van de weg in Westkapelle. De bestuurder van de auto reed over de Prelaatweg en ging vermoedelijk te hard door een bocht. Hij maakte een te forse stuurcorrectie en kwam in de berm terecht. Hierna is de bestuurder opgehaald door een maat. Door een getuige is de Zeeuwse politie in kennis ge steld van het ongeval. Toen agenten ter plaatse kwamen bleek de bestuurder vertrokken. Via zijn maat hebben de agen ten de bestuurder kunnen traceren en hij is naar het poli tiebureau gekomen. Taxichauffeuse mishandeld MIDDELBURG - Een 58-jarige taxichauffeuse is mishandeld tussen rond 16.00 uur door een automobilist waarmee zij one nigheid kreeg. Toen zij stond te wachten voor het verkeerslicht op het Seisplein stapte de man uit zijn auto en trok het portier van de taxi open. Hierop stompte de onbekende man de vrouw in haar gezicht en maag streek en vertrok weer. KLAVERBLAD ZEELAND Klaverblad Zeeland is hèt samenwerkingsverband van Zeeuwse patiënten- en cliënten organisaties. We zetten ons in voor gebruikers van zorg- en voorzieningen én voor mantelzorgers. Wij willen de stem van de mantelzorger laten horen. We bundelen ervaringen van mantelzorgers en gaan in gesprek met zorgaan bieders en gemeenten om de positie van mantel-zorgers te verbeteren. Daarnaast wijzen we u de weg in het web van regels en voorzieningen. www.klaverbladzeeland.nl Lijf Stijl Magazine wordt iedere zaterdag en dinsdag uitgezonden en ieder uur herhaald,

de Faam | 2009 | | pagina 54