Bogaers Jaguar Goes levert de eerste XF 3.0 V6 Diesel Els SEAT Importeur zet twee vestigingen in het zonnetje Midzomer Event groot succes op vliegveld Midden-Zeeland IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Het mooie roofdier scherpt zijn klauwen met de volkomen nieu we motorengeneratie, zowel de direct ingespoten V6's ,V8's als de spectaculaire commonrail- diesels. SEAT Importeur Pon Car heeft onlangs twee SEAT-vestigingen in het zonnetje gezet: SEAT- dealers Blankestijn en Melse zijn onderscheiden met de Fast Forward Award. Afgelopen zaterdag werd voor de tweede keer met groot suc ces het Midzomer Event geor ganiseerd op het vliegveld Mid den-Zeeland. Autobedrijf Melse uit Goes en Vlissingen was één van de hoofdsponsors. ProTech Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 13 Door Rob Strating guar zelf de V6 volledig nieuw opge bouwd en aan de laatste eisen aan gepast. Met een grotere cilinderin houd, sequentiële bi-turbo's en de allernieuwste commonrailtechnolo- gie (met inspuitingsdruk tot 2000 bar!) ontwikkelt deze V6 krachtbron nu 240 pk tot 275 pk. De laatste waarde hoort bij de S-uitovering. Modernste techniek Zijn trekkracht wordt met name be paald door dat geweldige koppel van500 Nm bij de auto waar ik in rijd, tot wel 600 Nm voor de S en dat allemaal al bij 2000 omwentelin gen van de krukas! Dit zijn waarden waar de ware autoliefhebber rillingen van over zijn rug krijgt! De blauwe XF is nog maagdelijk en ik waag het niet om hem op zijn staart te trap pen. De ingehouden power van het roofdier is echter in al zijn genen te voelen. Als hij straks ingereden is, is hij in staat om in nauwelijks 6 se conden naar de honderd te flitsen en dan hebben we het over een auto mobiel dat leeg 1820 kilogram weegt... Die dubbele turbotechniek zorgt voor sensatie, want trek je door, wordt boven de 2800 toeren binnen 300 milliseconden de tweede turbo geactiveerd. Dat gebeurt nauwelijks voelbaar en smooth. De machine is gekoppeld aan een heerlijk schakelende zestraps auto maat van de Duitse versnellingsbak- fabriek ZF. Al dit geweld veroorzaakt toch maar een C02-uitstoot van 179 g/km en daarmee voldoet deze Jagu ar aan de Euro 5 norm. Comfort en sportiviteit vormen een uitgebalanceerde synthese en belo ven een meer dan aangenaam rei zen. Ambiance Ik word, rijdend door de Zak van Zuid-Beveland, verwend door aange naam riekend leder, uitgekiende houtsoorten en prachtige alumini um/chroom accenten. Ik stuur vervolgens de dikke neus door het openzwaaiende hek van het kasteel. De kat mag zelfs het gazon betreden en dat levert een fotosessie op waar zelfs een Engelse Lord ja loers op zou zijn. De zon laat zich wat omsluierd zien en de lucht is, net voordat de zware buien losbarsten, zwaar van het vocht. De ambiance in de kasteeltuin past echter naadloos bij de ingehou den schoonheid van de blauwe Ja guar. Ik mag achter het stuur van de glim mende blauwe Jaguar XF 3.0 V6 Diesel plaatsnemen. We brengen de prachtige auto naar zijn nieuwe eige naar, de bezitter van het kasteel Baarland. Sales manager Lennaert de Meijer zit naast me en knikt in stemmend op mijn reactie: "Super diesel, ongelooflijk stil, een immense trekkracht en zó zuinig!" We hebben het over de nieuwe driel iter dieselgeneratie van Jaguar. De vorige versie die Jaguar samen met Peugeot/Citroën ontwikkelde, was al niet mis. Op basis daarvan heeft Ja- Uit handen van de directie van SEAT Importeur Pon Car kregen Taco Blankestijn en Saco Melse de award onlangs uitgereikt in respectievelijk Goes en Vlissingen. Met deze award worden zij beloond voor de prestatie die zij hebben geleverd op zowel commercieel gebied als op klanten tevredenheid. Voor het bepalen van de Fast Forward winnaars wordt de SEAT-dealerorganisatie gedurende twaalf maanden op basis van strenge criteria beoordeeld. Commerciële prestaties en klantentevredenheid zijn daarin de belangrijkste criteria, maar ook op criteria als manage ment van het dealerbedrijf, de mar- keting- en PR-activiteiten, klantge richtheid en uitstraling van het dealerbedrijf kan gescoord worden. Beide directieleden zijn ontzettend blij met de onderscheiding. "Het is een erkenning voor het dagelijkse werk van alle medewerkers in onze bedrijven. Zonder hun betrokkenheid en inzet was het niet gelukt", aldus beide heren. Het bijzondere zat hem in de combi natie: het komt tenslotte niet iedere dag voor dat onder meer vliegtuigen, bijzondere automobielen, Italiaanse keukens, boten, spabaden, paarden trailers en slipdemonstraties op een luchtvaartterrein worden samenge bracht om te proeven van lifestyle op niveau. Het idee voor het Midzomer Event is al een paar jaar geleden geboren bij de initiatiefnemers Rudy Jacobse van RJ Keukens uit Arnemuiden en Patrick Kaijser van Autobedrijf Melse uit Goes: "We slaan met een aantal premiumbedrijven de handen ineen, we nodigen onze clientèle uit om eens een vliegtochtje te maken bo ven onze mooie provincie en we la ten op het terrein het mooiste zien wat we in huis hebben..!" Op die stralende zaterdag was het inderdaad een drukte van jewelste op het vliegveld. De auto's van de bezoekers stonden langs de gehele Calandweg geparkeerd. Voor de vliegtocht was geweldig veel belang stelling, getuige de enorme rij wach tenden. Dankzij het prachtige weer werd hun geduld beloond. Patrick Kaijser: "We hebben elf vliegtuigen ingezet en uiteindelijk 535 mensen gelukkig gemaakt!" Sipdemonstratie Melse, Protech, Trimline, Zuidwest Lease en Autofit waren de vijf spon sors van de spectaculaire slipde monstratie met Seats en Saabs. De speciaal ingehuurde coureur bezorg de zijn passagiers koude rillingen op hun rug met zijn capriolen op een relatief smal stuk weg. Op de grote stand van Melse waren uiteraard alle nieuwe Seats en Saabs te bewonde ren, maar ook een oude Saab 96 uit 1963 en een aantal knalrode Ferra ri's. Wat een geweldig geslaagde dag! ZuldWest fji&m

de Faam | 2009 | | pagina 39