'Kia Soul, misschien even durven maar dit wordt echt de trend' Zeeuwse autodealers doen mee aan RaboSter vWsAUTO Toyota Urban Cruiser Go against the flow EIIN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Woensdag 17 juiïi 2009 - Pagina 8 Op de foto staat Kia-Melse ver koopadviseur Ruud Mesu trots tussen twee Kia Souls, vóór de fraaie, nieuwe Kia showroom in Vlissingen. Hij zegt: "De Soul heeft een exclusief uiterlijk. Het is misschien even durven, maar dit wordt toch écht dé trend!" De RaboSter Zeeuwse Eilanden wordt voor de vijfde keer ge houden op 18,19 en 20 juni. Tussen de zware regenbuien door hebben we vorige week de Urban Cruiser toch nog met fraai weer kunnen testen. Niet dat het voor de auto iets uit maakt want één van de extra's van deze fraaie kleine SUV is het Vehicle Stability Control (VSC). Dit berekent automa tisch de remkracht en het mo torvermogen om een eventuele slippartij te voorkomen bij een glad wegdek. Maar voor de fo to is een zonnetje natuurlijk wel zo prettig. "Steeds meer mensen zullen volgen met dit concept, daar hoeft u niet bang voor te zijn", stelt Mesu. "Qua binnenruimte ideaal voor gezinnen en vanwege de hoge zit/instap ideaal voor de oudere doelgroep. Echt ge schikt ontworpen door zijn vele ge bruikersdoeleinden". Vijf jaar volledige fabrieksgarantie "Dus eindelijk eens een auto waar je alles mee kunt, zonder dat hij veel weegt en een onzuinige 2.0 motor. De combinatie hoge zit en trekge wicht brengt dit meestal wel met zich mee!" Vergeet ook niet de kwa liteit. De Kia fabriek staat 100 pro cent achter zijn Soul en geeft maar liefst vijf jaar garantie, zonder kilo meterbeperking! Elke Kia krijgt bo vendien gratis levenslang Internatio nale Wegenhulpgarantie in heel Eu ropa. De inruilwaarde van de Kia's is tegenwoordig op hetzelfde niveau als vergelijkbare auto's in zijn klasse. Ruud Mesu en autobedrijf Melse Bijna tien jaar is Ruud Mesu ver koopadviseur bij Autobedrijf Melse in Vlissingen, dat niet alleen dealer is van Kia (sinds 2006), maar ook van Seat. De vestiging van Autobe drijf Melse in Goes is dealer van Alfa Romeo en Saab. Autobedrijf Melse is een sterk bedrijf met meer dan dertig jaar ervaring in serviceverle ning, met eigen schadeafdeling en kredietverlening. "De merken Kia en Seat vullen elkaar mooi aan", vindt Ruud Mesu. "Wat de een niet heeft, heeft de ander wel. Zo heeft Seat fraai gelijnde automobielen met sportieve rijeigenschappen en heeft Kia SUV's, kleinere familieauto's en budget geprijsde middenklassers." Als u wilt ervaren of de Kia Soul ook uw soulmate kan worden, kom dan eens langs om deze speciale crossover van dichtbij te bekijken. Prijs: vanaf ongeveer 16.000 euro. Foto: André van der Velde. riaal, communicatieapparatuur, maar ook accommodatie en verzorging voor de deelnemers. Kortom bijdra gen en ondersteuning in natura, fi nancieel of door middel van dienst verlening. De Zeeuwse autobedrijven kunnen natuurlijk niet achterblijven. Integen deel. Maarliefst zeventien merken- dealers van Walcheren en Goes doen ook deze keer weer enthousiast mee met het gratis beschikbaar stellen van hun mooiste en nieuwste auto mobielen, uiteraard inclusief de brandstof. De wedstrijdleiding en de andere etappebegeleiders zijn daar heel erg blij mee. Tekst: André van der Velde Deze internationale wielercompetitie voor damesteams vindt op Walche ren plaats. Er zijn etappes in Vlissin gen (donderdag 18 juni, de eerste etappe), Middelburg-Vlissingen (vrij dag 19 juni, de tweede etappe) en in Westkapelle (zaterdag 20 juni, de derde etappe). Het RaboSter evenement wordt on dersteund door vele bedrijven en overheden. Er is natuurlijk van alles nodig: ver gunningen, beveiliging, politiemede- werking, parcours- en podiummate- gekozen worden. De achterbank is in delen neerklapbaar en bovendien verschuifbaar, zodat er gekozen kan worden voor lekker ruime zitplaatsen achterin of een flinke laadruimte. De bagageruimte varieert hierdoor van 314 tot 388 liter en met neergeklap te achterbank zelfs tot 750 liter. Ver der beschikt de auto standaard over airco, een zeer uitgebreid audiosys- teem met bluetooth, MP3-aanslui- ting en zes speakers, zeven airbags en voor de hooikoortspatiënten zelfs een pollenfilter. Ook wat de vormge ving betreft is de Urban Cruiser standaard zeer compleet uitgevoerd. Zo zijn er elektrisch bedienbare, ver warmde buitenspiegels, richtingaan wijzers in de buitenspiegels en zon werend groengetint glas. Deze Toyo ta is verkrijgbaar in hippe kleuren met bijzondere namen zoals Pacific Blue, Night Sky Black en Barcelona Red. Het type dat wij deze middag mochten lenen was de 1.3 VVT-i As piration en is verkrijgbaar vanaf 19.990 euro. De 1.3 VVT-i Dynamic met als extra's ondermeer hoog glans velgen en climate control, is verkrijgbaar vanaf 21.350 euro. Meer informatie bij Autobedrijf De Jonge in Vlissingen en in Goes. Tot de volgende keer, Marina lend lage C02-uitstoot. Toyota heeft met deze stoere auto ook weer een bijzonder zuinige wagen op de markt gebracht. Zodra je voor een ver keerslicht staat en de versnellings bak in vrij zet, slaat de motor af. Niet omdat de boel in de soep draait of de benzine op is (of omdat je niet zo'n handige chauffeur bent...), maar omdat de Urban Cruiser een zogenaamd Stop Start-systeem heeft. Dit intelligente systeem zorgt ervoor dat de motor automatisch stopt wanneer de auto stilstaat en de handgeschakelde transmissie in vrij staat. Dit bespaart natuurlijk veel brandstof. Door het intrappen van de koppeling start de motor vanzelf. Het interieur van de auto ziet er net jes en strak uit. De sportief gevorm de stoelen en de ruime achterbank zijn met hoogwaardige stof bekleed. Als optie kan ook voor flitsende le deren bekleding in diverse kleuren foto puck cieraad De Urban Cruiser staat al klaar voor de showroom van Autobedrijf De Jonge in Vlissin gen. Deze auto ziet er stoer en onverschrokken uit en heeft de uit straling van een robuuste alleskun- ner. Toch is de Urban Cruiser uiter mate geschikt voor het stadsverkeer. Met deze auto hoef je de stad hele maal niet uit om het avontuur te vin den. De Urban Cruiser maakt indruk met zijn superieure handelbaarheid en soepele handgeschakelde trans missie met zes versnellingen. Krachtig en zuinig De even krachtige als zuinige WT-i benzinemotor zorgt voor een opval-

de Faam | 2009 | | pagina 34