Volvo plug-in Lekker groen racen met Volvo auto'smotoren Ruimte nodig? Peugeot 5008 Insignia Sports Tourer wint Auto Bild Award Ruim uitgeruste Focus X Road Maximale score voor Kia Soul luxe bij BMW Kopers krijgen www.zquwsautojourivaal.nl Showroom Van grote patsers tot kleine mini's 1 m1 TjÊÊK0Bma^^ WmÈmÊÊÊSÈÈm.g*s Groen is tegenwoordig het sleutelwoord in de autobranche. Het spelen van een racespei op internet is uiteraard 'groen rijden' in het kwadraat. WOENSDAG 17 JUNI 2009 Volvo komt In het jaar 2012 met een auto die kan worden opgeladen aan een normaal stopcontact. Het merk Is daarvoor een samenwerking aangegaan met de Zweedse ener giemaatschappij Vatten- fali. De plug-in hybriden worden in serie geproduceerd en lopen zowel op elektriciteit als diesel. Van elektriciteit is gebleken dat het bijzon der geschikt is om auto's aan te drijven. De techniek zal niet aan ons land voor bij gaan. Bekend is dat Nederland prioriteit krijgt bij de intro ductie. f» BOSCH t Tegen de achtergrond van de overname door de Canadees-Oostenrijkse toeleverancier Magna boekt Opel het ene na het andere succes. Zo won de Opel Insignia al vijftien Europese prijzen, waar onder die van Auto van het Jaar 2009 en de Red Dot-designprijs. Nu kan aan de prijzenkast de Au to Bild Design Award 2009 worden toegevoegd. Maar liefst honderdduizend lezers spraken zich in de klasse 'sedans en stationwagons' uit voor de Sports Tourer. De Auto Bild Design Award toont aan dat met het innovatieve, sportieve en toch ele gante design van de Insignia Sports Tourer een ge voelige snaar is geraakt bij het publiek. Opel is vooral verheugd omdat klanten in deze verkiezing zélf de Insignia hebben uitgeroepen tot hun favo riet. Voor het eerst stapt Peugeot het segment ruimte wagens in met de 5008. Dit nieuwe model, dat is gebaseerd op de Grand Picasso van Citroën, staat na de zomer op de IAA en kort daarna bij de dealer. De auto is 4,53- meter lang en biedt plaats aan vijf of zeven personen. Het ont werp heeft op verschillende plaatsen typische Peugeot-details die geleend lijken te zijn van de SW-modellen en de 3008. Moto risch ligt ook bij de 5008 de na druk op de 1.6 liter krachtbron nen, zowel benzine- als diesel. Daarnaast komt er ook een 150 pk sterke 2.0 HDiF die gekoppeld lutomaat nog een klein beetje meer vermogen levert. De kleine diesel kan tegen meer prijs worden geleverd met een gerobotiseerde ver snellingsbak die zelfstandig schakelt. Het interieur ziet er verzorgd uit. Bovendien valt op dat voor een redelijk rust is gezorgd door de bedieningsknop pen te centraliseren op de middenconsole. Aan de buitenkant komt de luchtinlaat onderin de voor bumper minder prominent over. Volvo is zich daarvan be wust. Sinds eind mei pre senteert het Zweedse merk Volvo The Game. Ge zien de belangstelling voor het spel wordt dat gewaar deerd. Wat te denken van de vijftigduizend downloads in enkele dagen en ook op Google steeg de belang stelling voor Volvo met sprongen. Daar boekten ze vijf miljoen zoekresultaten in enkele dagen. Met PC racer Volvo The Ga me zijn aardige prijzen te verdienen. Overigens, de S60 Concept Car is een van de zes auto's in het race- spel. De Focus X Road is een stoere, ruim uitgeruste Ford Focus Wa gon, die wordt gebouwd in een oplage van driehonderd en voorzien van een 1.8 liter sterke Flexifuel-motor met groen B-la bel. De auto kan zowel op lood vrij als bio-ethanol rijden. De vanafprijs is 25.175 euro. De X Road onderscheidt zich van de reguliere Focus door de robuus te bodykit met zwarte bumbers en de zwarte afwerking van de portieren en zijpanelen. De nieuwe Kia Soul heeft de maximale score van vijf sterren ontvangen tijdens de recente Euro NCAP botsproeven. Ver der boekt de auto een score van 87 procent voor de bescher ming van de inzittenden, 86 procent voor de veiligheid van kinderen en 86 procent voor de veiligheidsuitrusting. Kia zelf noemt de Soul een crossover, een populaire term voor auto's die niet makkelijk binnen een hokje passen. De BMW X5 M en de BMW X6 M staan vanaf oktober bij de Nederlandse dealers. Aan eerst genoemde hangt een prijs kaartje van 151.000 euro en de X6 M kost 155.000 euro. Daar voor krijgen kopers heel veel luxe. Bovendien beschikken beide auto's over onder meer M Drive én een zestraps sportau- tomaat met Launch Control. Beide modellen zijn voorzien van een V8 Twin Turbo, goed voor 555 pk.

de Faam | 2009 | | pagina 27