A Nieuwe libellensoort Officiële Mededelingen natuur en landschap dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Open dag bij volkstuincomplex Wandeling ouders, kinderen en kanker Haringrace van de Jachtclub Veere Metamorfose van het Ganzengebied deweekkrant.nl JVOZ in het zonnetje en libellen website Woensdag 17 juni 2009 - Pagina 25 Bijeenkomsten nieuw subsidiestelsel natuurbeheer Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 2 juni jl. besloten tot de invoering van een nieuw subsidiestel sel voor natuurbeheer. De spelregels voor natuurbeheer worden aanzienlijk vereenvoudigd, waardoor het met name voor particuliere grondeigena ren en agrariërs aantrekkelijker wordt om aan natuur- en landschapsbeheer te gaan doen. Het nieuwe subsidiestelsel wordt toe gelicht op vier openbare bijeenkom sten. Daarbij bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen en het geven van reacties. De bijeenkomst voor particuliere eige naren van natuurgebied vindt plaats: Zaterdag 27 juni 2009 van 11.30 uur tot 14.00 uur Wijnhoeve "De Kleine Schorre", Zuiddijk 4, 4315 PA Dreischor De bijeenkomsten voor agrarische natuurbeheerders vinden plaats: Maandag 29 juni 2009 van 19.30u tot 22.00 uur Restaurant Grevelingen, Parallelweg 1, Grevelingendam, 4311 NE Bruinisse Dinsdag 30 juni 2009 van 19.30 uur tot 22.00 uur Hotel van der Valk, A. Fokkerstraat 100, 4462 ET Goes Maandag 6 juli 2009 van 19.30 uur tot 22.00 uur Golden Tulip L' Escault, Scheldekade 65, 4531 EJ Terneuzen Een exemplaar van het ontwerp Natuurbeheerplan is op deze bijeen komsten verkrijgbaar. Ook kan men vanaf 15 juni een exemplaar bestellen bij het Informatiecentrum van de Provincie Zeeland (0118-631400) of downloaden vanaf de provinciale web site www.zeeland.nl. Het ontwerp Natuurbeheerplan met gedetailleerde kaarten ligt verder ook ter inzage op de gemeentehuizen van Zeeland, op het Informatiecentrum van de Provincie, Abdij 6, Middelburg en bij de Directie RMW, Groenewoud 1, Middelburg. Zienswijzen op het Ontwerp Natuur beheerplan kunnen worden ingediend van 15 juni tot en met 24 juli bij de Provincie Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor vragen kan men contact opne men met Tom de Beer, Dienst Landelijk Gebied Regio Zuid, telefoon nummer 013-5950717. Informatie over dit persbericht is ver krijgbaar bij: P.J. van der Reest, 0118- 631730 pvr0zeeland.nl Rapportages Faunabeheereenheid Zeeland Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet ontheffin gen verleend aan de Faunabeheer eenheid Zeeland (FBEZ) te Goes. Het betreft ontheffingen voor het doden van ree ter voorkoming van belangrijke landbouwschade en in het belang van de verkeersveiligheid van 1 uur voor zonsopkomst tot 1 uur na zons ondergang in de periode van 1 janua ri 2008 t/m 31 december 2008 ree en damhert ter voorkoming en bestrijding van zieke of gebrekkige dieren in de periode van 1 januari t/m 31 december 2008 Conform de voorschriften in de onthef fingen heeft de Faunabeheereenheid Zeetand gerapporteerd over de wijze waarop van de ontheffingen gebruik is gemaakt. Deze rapportages liggen, van 18 juni 2009 tot en met 15 juli 2009 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of mevrouw H.J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907). De rapportages zijn tevens in te zien en te downloaden via de provinciale website (provincie.zeeland.nl/milieu_natuur/ze euws_natuurbeleid/flora_fauna/ver- leende_ontheffingen). Provincie Zeeland Het Groot Kerstcircus Zeeland DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Het Groot Kerstcircus Zeeland komt van dinsdag 22 december van dit jaar tot zondag 3 ja nuari 2010 terug naar Vliss- ingen. Vanaf het begin is het de bedoeling geweest om er een mooie Zeeuwse traditie van te maken", aldus de VLISSINGEN - De Volkstuinver eniging Levenslust in Vlissingen houdt zaterdag 20 juni samen met de afdeling Walcheren van de Vereniging Groei en Bloei een open dag. Deze is van 10.00 tot 16.00 uur en het thema is Kleur in de tuin. Een groot deel van de ruim 200 tuinen is voor bezoekers open gesteld. Voor deelnemende volkstuinders is er een wedstrijd in drie categorieën: de kleurigste Vlissingse promotor Theo Hemelaar. "Gelukkig denkt de gemeente Vlissingen er net zo over", gaat hij verder. En zegt daarna: "Het is een periode van het jaar dat er verhoudingsgewijs minder gro te evenementen zijn dan in de zomer. Veel mensen hebben vakantie en dan is cultureel ver tuin, moestuin en border. Het volkstuincomplex is te vinden aan de weg tussen Vlissingen en Koudekerke. tegenover Intra- tuin. OOSTKAPELLE - De VOKK houdt vandaag (17 juni) een wandeling voor ouders wiens kind op dit moment voor kanker wordt behandeld, voor kanker behandeld is geweest of wiens kind aan de ziekte is overleden. maak welkom. Dat is tijdens de afgelopen speelperiode duide lijk geworden. Bij de vorige en eerste editie van het Groot Kerstcircus Zeeland zijn er ruim 13.000 bezoekers geweest." De show wordt gepresenteerd door circus Althoff en de tent komt wederom op de hoek van de Scheldestraat en Aagje Deken straat. Theo: "Dat is een droom- het begint om 19.30 uur bij café- bar midgetgolf Boshoek aan de Vroonweg 1 in Oostkapelle. Veel ouders ervaren contact met lot genoten als een belangrijke steun. Meer informatie: 0114- 310435. VEERE - jachtclub Veere houdt op zondag 14 juli weer de jaar lijkse Haringrace. Voor de zes tiende keer kunnen kajuitzeil jachten en open boten inschrij ven voor deze zeilrace, die over een afstand van vijftien mijl ge zeild gaan worden. Er wordt om 12.00 uur gestart in drie catego rieën voor de stadshaven van Veere en de finish is rond 15.00 uur. Er worden zo'n veertig jach ten verwacht, wat een spectacu lair plaatje oplevert voor de toe schouwers. Om 17.00 uur is de prijsuitreiking in het gebouw van Jachtclub Veere. Inschrijven via carelpet@kpnplanet.nl SINOUTSKERKE - Met de bos wachter van Natuurmonumen ten kan er op woensdag 24 juni gewandeld worden door en langs het Ganzengebied in de Zak van Zuid-Beveland. Eind 2008 is dit gebied flink onder handen genomen om het beter geschikt te maken voor weide vogels. Aanmelden kan via 0113-644044. locatie. De bus stopt vlakbij en de parkeergarage is voor de deur."Van binnen en buiten wordt de tent versierd met dui zenden lampjes en er verschijnt een sprookjesachtige kerstsfeer. Het programma bevat onder andere paardendressuur, de koeien van Alberto Althoff, acrobatiek, clowns nummers en een vuurspuwact. Theo: "Dit GOES - In het Poelbos nabij Goes is vorige week door leden van de Vlinder- en Libellen- werkgroep Zeeland, een nieu we libellensoort voor de Beve- landen ontdekt. Het betreft een mannetje van de Noordse evenement haalt de mensen naar Vlissingen. Ook toeristen komen graag en dat alles is goed voor de ondernemers. Het Groot Kerstcircus Zeeland komt dit jaar met een totaal nieuwe show en is geschikt voor alle leeftijden. Vorig jaar ben ik met mijn promotiewerk in septem ber begonnen. Dit jaar zijn de voorbereidingen al gestart. Ik witsnuitlibel. Deze soort is vo rig jaar voor de eerste keer in Zeeland waargenomen bij Dis hoek op Walcheren. Voor de Bevelanden is dit de eerste waarneming. Met de maak aan bedrijven en instel lingen duidelijk dat het circus weer komt. Die gaan hun kerst uitstapje vroeg in het jaar voor bereiden." Meer informatie: 06- 53150837. Bje ejgen wereld op Noordse witsnuitlibel zijn er in Zeeland 47 libellensoorten. Volgens Henny Waanders van de Vlinder- en Libellenwerk- groep Zeeland gaat het, in te genstelling tot de dagvlinders, steeds beter met de libellen. Afgelopen voetbalseizoen werden maar liefst vijf van de zes teams van JVOZ kampioen in hun klasse. Om dit te vieren was het op zaterdag 13 juni feest bij één van de sponsoren, McDo- .nald's in Middelburg. Alle winnaars kregen een Happy Meal. Door de opwarming van de aarde en door natuurbevorderingsprojecten, zoals het graven van poeltjes, gaat het goed met de libellen in zeeland. Meer informatie via de website: www.vlinlibzee land.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 25