CP p Mijn ervaring mef het is bijzonder goed Praktijken Ergotherapie lid van PMC Mensln Mensln verbeeld DEELNEMERS PMC Mensln werkt samen met Zwemschool Zeeland 7wi wemschool eeland Mensln eweging J I §*f CZ kiest: "de praktijken van Mensln zijn voor ons voorkeursleveranciers" De ParaMedische Coöperatie MensInBeweging bestaat uit de volgende praktijken: Arnemuiden Para Medisch Centrum in Balans Prins Bernhardstraat 2,4341 EZ Arnemuiden 0118-606474, www.pmcinbalans.nl Coiijnsplaat Fysiotherapie Deusing-Eckhardt Oost Kerkstraat 2A, 4486 BM Coiijnsplaat 0113-695917 Goes Fysiotherapie de Pijlers Van Dusseldorpstraat9,4461 LT Goes 0113-213715, www.pmcdepijlers.nl 's-Gravenpolder Praktijk voor Fysiotherapie en Manuele Therapie 's-Gravenpolder e.o. 's-Gravenstraat 18,4431 AC 's-Gravenpolder 0113-311971, www.fysiodegoffau.nl Hansweert Satyr Hansweert Eendrachtsweg Ie, 4417 CA Hansweert 0113-382917, www.safyr.nl Nw.enSt JoosJand Para Medisch Centrum in Balans Sloehavenweg la,4339 BH Nieuw en St Joosland 0118-601647, www.pmcinbalans.nl Koudekerke Fysiotherapie Koudekerke Duinstraat 16D, 4371 AZ Koudekerke 0118-551477, www.fysiotherapiekoudekerke.nl Krabbendijke Satyr Krabbendijke Morlodestraat 28,4413 AR Krabbendijke 0113-501962, www.safyr.nl Kwadendamme Praktijk voor Fysiotherapie en Manuele Therapie 's-Gravenpolder e.o. A. de Koningstraat 11,4434 AG Kwadendamme 0113-649339, www.fysiodegoffau.nl Meliskerke Para Medisch Centrum in Balans Rapenburgweg 4,4365 ND Meliskerke 0118-562109, www.pmcinbalans.nl Middelburg Para Medisch Centrum in Balans Torenweg 2a, 4337 PD Middelburg 0118-461897, www.pmcinbalans.nl FYSIcO Blauwedljk Blauwedijk 33,4331 JD Middelburg 0118-626895, www.fysicomiddelburg.nl FYSIcO Nadorst Dillenburglaan 2,4332 XX Middelburg 0118-629996/634586, www.fysicomiddelburg.nl FYSIcO Vlasmarkt Vlasmarkt 6-8,4331 PE Middelburg 0118-641159, www.fysicomiddelburg.nl Ergotherapie 'De Praktijk' Vlasmarkt 6-8,4331 PE Middelburg 06-44305050, www.ergotherapiezeeland.nl Oost-Souburg Para Medisch Centrum in Balans Ambachtsveld 35,4388 AV Oost-Souburg 0118-461897, www.pmcinbalans.nl Rilland-Bath Satyr Rilland-Bath Sint Felixtraat 1,4411 DB Rilland-Bath 0113-551256, www.safyr.nl Vlissingen Fysiotherapie van Woelderenlaan van Woelderenlaan 10,4382 CM Vlissingen 0118-412603, www.woelderen.nl Ergotherapie Walcheren Alexander Gogelweg 59,4384 EV Vlissingen 0118-430955, www.ergotherapiewalcheren.nl Wolphaartsdijk Fysiotherapie van Liere Hoofdstr. 32,4471 AJ Wolphaartsdijk 0113-581308, www.pvanliere.nl Yerseke Satyr Yerseke .Oesterstraat 9,4401 El Yerseke 0113-571679, www.safyr.nl Zoutelande Fysiotherapie Zoutelande Wielingenstraat 13,4374 BH Zoutelande 0118-561895, www.fysiotherapiekoudekerke.nl Centrale administratie: Ambachtsveld 35,4388 AV Oost-Souburg, tel: 0118-461897 www.pmcmensinbeweging.nl,info@pmcmensinbeweging.nl Fysiotherapie praktijk PMC In Balans werkt samen met Zwemschool Zeeland. Zo worden patiënten die specifieke be handeling in het warme water van Zwem school Zeeland nodig hebben behandeld door de fysiotherapeuten van PMC In Ba lans. Nieuw is dat iemand die deel wil nemen aan het Medisch Zwemmen in de zwemschool vooraf een fysiotherapeu- tisch onderzoek kan krijgen. De adviezen van de fysiotherapeut wor den door een medisch zweminstructeur vervolgens opgenomen in het medisch zwemprogramma. Wanneer u behandeld wordt door een van de fysiotherapeuten van PMC MensInBeweging is dit onder zoek niet nodig maar zal de medisch zweminstructeur, met uw akkoord, con tact opnemen met uw fysiotherapeut. Het medisch zwemmen bestaat uit een pro gramma van specifieke oefeningen, afge wisseld met het verbeteren van de algehele conditie-Wanneer u door uw arts of fysio therapeut geadviseerd wordt meer te gaan bewegen in het water is medisch zwem men de oplossing. Een belangrijk item hier bij is dat dit voor iedere deelnemer in zijn/haar eigen tempo gedaan kan worden. Meer weten? www.zwemschoolzeeland.nl of bel 0118-627733 m. m m Bij Huig Hiemstra werd ongeveer 8 jaar geleden de diagnose COPD vastgesteld. Sinds 4 jaar neemt hij deel aan de COPD- oefengroep in Middelburg. Hij vertelt: COPD is een proces waarbij de elasticiteit van de longblaasjes verlo ren gaat waardoor zij onvoldoende zuur stof kunnen afgeven aan het bloed. De longaandoening wordt voor een be langrijk deel bepaald door roken. Het pro ces is progressief en onomkeerbaar. Het gevolg is een tekort aan zuurstof in het bloed wat tot kortademigheid leidt en vaak hevige ver moeidheid. Met medicatie kunnen de klachten wat vermin deren. Ook is er perma nent kans op een luchtweginfectie waar door er vaak een verdere terugval in longcapaciteit plaatsvindt. Wanneer de conditie wordt verwaar loosd is de kans groot dat je in een neer waartse spiraal belandt. Het is daarom van groot belang dat de conditie zo veel mogelijk op peil wordt gehouden en zo mogelijk wordt verbeterd. Dit verbetert je algemeen welbevinden en je weer stand, daardoor ben je minder gevoelig voor infecties. Ik zelf heb COPD en neem deel aan de oefentherapiegroep die wordt 1 gegeven door MensInBeweging. Mijn er varing hiermee is bijzonder goed. De the rapie bestaat voor een groot gedeelte uit fitness en is speciaal gericht op het indi vidu. Naast dit gedeelte zijn er nog vele extra's, zo is er regelmatig bezoek van een longverpleegkundige en een diëtiste die verbonden zijn aan het ziekenhuis. In dien het nodig is kunnen problemen hier mee besproken worden en vragen worden gesteld. Ook de fysiotherapeut is er in geschoold om COPD patiënten te be geleiden. Zij herkent dingen en stelt het oe fenprogramma regelma tig bij en geeft adviezen. Het moeilijkste is vaak de acceptatie van de ziekte, met als gevolg datje regelmatig je gren zen overschrijdt wat je dan daarna weer moet bekopen. Wat zeker ook belangrijk is, is datje de therapie doet samen met lotgenoten, hier door kunnen ervaringen worden gedeeld en voel je ook een stukje herkenning. Het is voor mij erg belangrijk dat deze mogelijkheid er is en ik hierdoor mijzelf een beetje betere kwaliteit van leven kan verschaffen. Al met al geeft het mij veel ondersteuning, is het zeer nuttig en het is nog gezellig bovendien! De PMC Mens in Beweging heeft twee nieuwe leden: de vrijgevestigde ergotherapie praktijken 'Walcheren' in Vlissingen en 'De Praktijk' in Middelburg. Joke Schoemaker van ergotherapie Wal cheren en Liesbeth Izeboud van ergothe rapie 'De Praktijk' zijn lid geworden. Zij zijn ervan overtuigd dat samenwerking tussen de verschillende paramedische disciplines de cliënt ten goede komt. Iedere discipline benadert de vraag van de cliënt vanuit een eigen specifieke deskundigheid. Samen werking zal de effectiviteit van de verschil lende disciplines vergroten. Ergotherapie en fysiotherapie zijn aanvullend aan elkaar: waar de fysiotherapie "specialist in bewe gen" is, en uw vraag benaderd vanuit uw bewegingsvaardigheden, is ergotherapie de paramedische discipline, waar uw dage lijkse handelingen onderwerp van therapie zijn. Met als doel uw zelfstandigheid te be houden of te vergroten. Een ergotherapie behandeling en advies focust op uw han delingen, uw werkwijze èn de omgeving waarin u de taak uitvoert Ergotherapie kan de volgende elementen bevatten: Opnieuw leren handelen: bijvoorbeeld wanneer u, na het doormaken van een beroerte, moeite heeft met het bereiden van een maaltijd, kan de handeling 'koken' opnieuw aange leerd worden. Anders leren handelen: bij voorbeeld wanneer u overbelastings- klachten ervaart aan pols en duim tijdens uw werk. De ergotherapeut gaat met u op zoek hoe u in uw werk op een minder be lastende manier uw taken kan verrichten. Of, als u na de bevalling van uw kindje, moeite heeft met de zorg voor uw baby van wege bekkeninstabiliteit. Met de ergothe rapeut analyseert u hoe u deze zorg voor uw baby verricht, hoe de babykamer inge richt is, welke alternatieve werkwijzen u kunt gebruiken. Adviseren over hulpmid delen: Bijvoorbeeld wanneer u, ondanks uw beperkingen in handfunctie en loop- functie, toch nog zo graag wat in de tuin wilt werken. De ergotherapeut kan u advi seren welke met hulpmiddelen u dit kunt bereiken en zij kan u informeren welke ver goedingen er mogelijk zijn voor de diverse hulpmiddelen. Ergotherapie richt zich op uw persoonlijke situatie en gaat in op uw vraag: De ergotherapeut komt daarom ook bij u thuis, op uw werk of school voor be handeling en advies. Wie kunnen er een be roep doen op ergotherapie - kinderen en volwassenen met een aangeboren of verworven beperking. - mantelzorger en zorgverlener: advisering, voorlichting en instructie om de zorg te vergemakkelijken. - scholen: advisering aan leerkrachten m.b.t. hulpmiddelen en aanpassingen - bedrijven en instellingen voor werk plekadvies van individuele werknemers. - gemeenten en WMO: training voorziening en, advisering, second opinion, scholing. Ergotherapie is opgenomen in het basispakket van uw zorg- ergoth|apie verzekeraar. Cliënten en hun W 1P^j mantelzorgers krijgen vergoe- ding voor maximaal 10 uur er gotherapie op jaarbasis. Voor ergotherapie heeft u een verwijzing van uw huisarts of specialist nodig. Joke en Liesbeth zijn bei den ervaren ergotherapeuten en voldoen aan de kwaliteitseisen welke de zorgverze keraars aan ergotherapeuten stelt. Zij zijn gecontracteerde zorgverleners voor de diverse zorgverzekeraars. Ergotherapie Walcheren heeft als specifieke deskundig heid de kinderergotherapie en is lid van Parkinsonnet. Ergotherapie 'De Praktijk' richt zich op volwassen en is gespeciali seerd in cognitieve problematiek, zoals voorkomt bij niet aangeboren hersenletsel. Ollo Feenstra, beeldend kunstenaar in Middelburg is gefascineerd door het men selijk lichaam en door bewegen. Haar beel den stralen beweging, evenwicht en kracht uit. Speciaal voor de paramedische coöpe ratie maakte zij een plastiek waaruit haar betrokkenheid met de mens in beweging duidelijk wordt. Het beeldje inspireert tot bewegen en symboliseert daarmee de am bitie van de cooperatieleden. Het beeldje van ongeveer 20 cm hoog zal binnenkort in de verschillende praktijken van de paramedische coöperatie Mens InBeweging te bewonderen zijn. Het beeld-merk van de mens in beweging van Ollo Feenstra. CZ wil dat haar verzekerden 'de beste fysiotherapie1 krijgen en zelf voor 'de beste fysiotherapie' kiezen. Maar wat is nou'de beste fysiotherapie'? Het is érg lastig om dat als verzekeraar precies aan te geven. Een goede relatie en samenwerking met de fysiotherapiepraktijk is er in ieder géval voor nodig. Er wordt gekeken naar het wérk van de fysio therapeut zelf, hoe de praktijk er uit ziet, de service naar de klant, de be reikbaarheid en de wachttijden. Met PMC MensInBeweging heeft CZ deze goede samenwerking en PMC MensInBeweging scoort goed op de genoemde punten. Daarom noemen we PMC MensInBeweging 'voor keursleverancier'. Samen proberen we duidelijk te maken wat fysiothe rapie nu eigenlijk is en wat CZ-verzekerden kunnen verwachten van hun fysiotherapeut. Kwaliteit staat voorop en de wensen van CZ-verzekerden staan daarbij centraal. De samenwerking met PMC MensInBeweging is een eerste stap naar meer duidelijkheid over 'de beste fysiotherapie'. Omdat zórg altijd beter kan.

de Faam | 2009 | | pagina 23