Winnaars DJ Contest bekend Zomerstop vrijwilligers Grand Café Willem De gezellig landelijke Speeltuindag Graag gedaan. Super deBoer KANIS GUNNINK De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zorgvakantie nu online te boeken via internet Electroparty Anders nog iets? in de Spot Koor Flashback blikt terug in De Mythe Tentoonstelling Ghana bij de Holtkampschool deweekkrant.nl of -oesters vooróeelpak •Wl| verkopen jeen alcohol aan klanten |onjer dan 16. Noj Jeen 20 |aar? Laat |e legitimatie zien! De aanbiedingen zl|n geldig van donderdag 16 juni l/tn zondag 21 |unl 2009. Prlj»wijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbieding geldt OP=OP. www.tuperdeboar.nl Kanis Gunnink Koffie gemalen of Koffiepads pak 500 gram of zak 36 stuks ZZ5/ZSS MIDDELBURG - Zorgvakanties in Zeeland zijn nu ook online te boe ken. Door de samenwerking tus sen Zeeuwse ondernemers in het toerisme en in de zorg is iedereen die tijdens zijn of haar vakantie in Zeeland zorg nodig heeft hiervan met één druk op de knop verze kerd. De website www.zeeland- zorgvakantie.nl, die 5 juni werd ge lanceerd, gelijk met de opening van de eerste strandbungalows, is het resultaat van de samenwerking tussen Promotie Zeeland Delta, Zorgstroom, Klaverblad Zeeland en de Kamer van Koophandel. Doel is Zeeland ook op de kaart te zetten als vakantieprovincie bij uit stek voor mensen met een functie beperking. MIDDELBURG - Pop, New Wave en Live Electronics. De Electropar ty Anders nog iets? van de Spot in Middelburg houdt zaterdag 20 juni haar tweede editie. Op het pro gramma staan de muzikale legen des uit Nieuw-Zeeland: Disastera dio, The Longmen en Kijk een ster. Disasteradio, werd ruim tien jaar geleden geïnspireerd door de jaren '80 en heeft inmiddels zeven al bums op zijn naam staan. Zijn sound is electrorock of digital pop, een kruising tussen Dan Deacon en Kraftwerk. The Longmen is een samenwerkingsverband tussen DJ Hank Long (ALRT, 3VOOR12) en Dj U-man (Effenaar, The Clash, the New Undergound). Mix hiphop, electronica en loungemuziek en je krijgt dj Kijk een ster. Deze dj draait stond op het podium met Les Pe- tits Pilous, Strip Steve en Das glow. De zaal gaat open om 21.00 uur. GOES - Popkoor Flashback uit Goes geeft zaterdag 20 juni een concert in Theater De Mythe in Goes. Het gemengde koor onder leiding van dirigent Léon Bours zingt populaire nummers uit de af gelopen decennia in het program ma Met Stipt, met oude hits. Zo staan Save the last dance for me van The Drifters, I will survive van Gloria Gaynor, Mama Mia van Ab ba, Crazy little thing called love van Freddie Mercury en Paradise by the dashboard light van Meatloaf op de setlist. Flashback maakte speciaal voor dit programma een complete show met cho-reografie, mooie beelden van Bernard Ver- couteren van den Berge dansers van Dansschool Janvier. Het koor startte oorspronkelijk als Ons Ge noegen in 1920, sinds 2008 herop gericht onder de naam Flashback. Aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop: www.theaterverkoopzeeland.nl en 0900-3300033. GOES - De Holtkampschool aan de Joseph Lunslaan 5 in Goes houdt morgen een grote tentoon stelling over Ghana. De kinderen laten dan zien waar zij de laatste zes weken over hebben gewerkt: onderwerpen als maskers, flora en fauna, muziek, levenswijze en eet gewoontes. Ook is er een optreden van een djembé groep en geven de kinderen een modeshow. De op brengst van deze avond gaat naar een school in Ghana. De afsluiting van het project is op vrijdag 19 juni met een grote sponsorloop door alle kinderen. Ze moeten met een fles water zoveel mogelijk rondjes lopen in 15 minuten. Ook deze op brengst zal naar de goede doelen ten bate van Ghana. Sje eigen wereld op VLISSINGEN - De landelijke Speeltuindag is dit jaar van 10!00 tot 16.00 uur op zaterdag 20 juni. Ook bij Speeltuin Lammerenburg is het de hele dag feest. De entree is gratis en de hele dag wordt er gezellige muziek gedraaid in de speel tuin. Bovendien staat er voor alle bezoekers wat lekkers te eten en te drinken klaar. Om 14.00 uur is er een Playback- show waar de kinderen hun favoriete artiest kunnen imite ren. Hiermee kunnen ze een mooie prijs winnen. Aanmel den voor de Speeltuindag kan via www.speeltuinlammeren- burg.nl. MIDDELBURG - Sinds begin fe bruari zet een aantal vrijwilli gers zich in om Grand Café Wil lem ook in de weekends te be mannen. Elke zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur maakten ze het voor wijkbewo ners mogelijk een kopje koffie in het Grand Café te drinken. Heel veel gebruik van deze mogelijk heid wordt er niet gemaakt, met uitzondering van de vrijdag avond. De vrijwilligers verwach ten voor de zomermaanden ju ni tot en met augustus nog min der animo en trekken zich deze maanden even terug. Wel hou den ze nog een Mosselavond op dinsdag 23 juni. Het begint om 18.00 uur en de prijs is 15,00 eu ro per persoon. Reserveren kan via 0118-618767. Stichting Phi ladelphia die de algehele exploi tatie van het Grand Café mnt behoudt zijn normale opening stijden. Stichting Welzijn Mid delburg die naast het Grand Café een aantal activiteiten ruimtes beheerd heeft ideeën om vanaf september de vrijwil lige openstelling te koppelen aan een maandelijkse grotere activiteit waarbij de huidige vrij willigers een steentje kunnen bijdragen. Zij denken dan aan koken en bakken met wijkkin- deren, een tostimiddag, een grootoudersfestijn en een paas- ontbijt om zo meer buurtbewo ners te trekken. Genieten tijdens de Smaek van Zeêland Culinair genieten tijdens de Smaek van Zeêland. Foto:PR. MIDDELBURG - "Eén van de gedachten achter de Smaek van Zeêland is de promotie van het Zeeuwse streekproduct", zegt Ger ard van Keken. Met een aantal collega's van ver schillende restaurants houdt hij van vrijdag 19 tot en met zondag 21 juni in de jachthaven van Middel burg, op de hoek van de Kinderdijk en Maisbaai, het culinaire evenement, dat de tiende editie beleeft. "De bezoekers kunnen zowel op de kade als op een ponton genieten. De gerechten op de menukaart zijn even opvallend als bijzonder. Zo is er vrijdag vanaf 17.00 uur bijvoorbeeld als hoofdgerecht een halve ge kookte Oosterscheldekreeft met uusgemaekte mayo. En za terdags vanaf 12.00 uur kan er onder andere gekozen worden voor een maeltiet uut de Zeeuwse krante, dat is vis en chips op z'n Zeeuws met re- mouladesaus. Op de menu kaart staan diverse andere hoofdgerechten en ook aan trekkelijke voor- en nagerech ten. Vrijdag is er een kookpodi- um voor het publiek. Gerard: "Dat is een soort receptenwed strijd voor iedereen die een leuk gerecht kent met Zeeuwse streekproducten. Vooraf wor den de inzendingen bekeken en vier deelnemers staan sa men in de finale. Het gerecht dat ze maken is bij voorkeur creatief, origineel met een leuk verhaal erachter." De winnaar verdient een diner voor twee personen bij één van de deel nemende restaurants. Informa tie: www.smaekvanzeeland.nl. VLISSINGEN - In strandpa viljoen Panta Rhei in Vliss- ingen was zaterdag 6 juni de eerste Kunstbende Dl con test plaats. Zestien jongeren van 13 tot en met 18 jaar brachten hun draaikunsten ten gehore. Alles in het the ma macht Kunstbende is dé landelijke wedstrijd voor jong creatief ta lent in de categorieën dans muziek theater&performance film&animatie taal expo fashion en dit jaar voor het eerst ook regionaal: DJ. Alle 16 deel nemers kregen 15 minuten de tijd om zich aan jury en publiek te presenteren. De winnaars van de Kunstbende Zeeland DJ contest 2009 zijn: Nummer 1: Dit jaar voor het eerst ook regionaal: DJ. foto: p.r. DJ Roovie (Robert van Sasse van en Nick iLangeveld, Weert) IJselt, Mijnsherenland) Num- Nummer 3: DJ Niek (Niek Han- mer 2: Da Reactorz (Oliver Duits newijk, Kapelle) Hertog Jan of Alfa Edelpils* krat a 24 flesjes x 30 cl

de Faam | 2009 | | pagina 13