Herdenkingsconcert op begraafplaats Start werkzaamheden sportcomplex De Brigge Verkeersmaatregelen tijdens bouw nieuwe (fiets)tunnels De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 9 Jaarlijks is er op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk Middel burg een 'Concerto in Memoriam'. Dit openluchtconcert geeft nabestaanden de gelegenheid hun overleden dierbaren te herdenken door middel van muziek. Dit jaar vindt het concert plaats op vrijdag 19 juni. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. In de loop der jaren is er nog altijd een groeiende belangstelling voor dit concert, leder jaar wordt er medewerking verleend door bet Middelburgs Muziekkorps. Tevens wordt geprobeerd op de wensen van belangstellenden in te spelen door elke keer een andere toevoeging aan het concert te geven. Zo hebben er in de afgelopen jaren verschillende koren opge treden, een kunstenares met een funerai re dans en een klassieke zangeres. Dit jaar werken naast het Middelburgs Muziekkorps, pianist Wouter Izeboud, doedelzakspeler Mariëlla van Rijsewijk van Inter Scaldis Pipes Drums en zan geres Pamela Bart mee aan het concert. Het repertoire bestaat uit muziekstukken die regelmatig bij plechtigheden te horen zijn, zoals het klassieke Adagio uit Klarinetconcert van Wolfgang Amadeus Mozart. Naast klassieke muziek wordt er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere The Rose van Bette Midler. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de openingstoe spraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden. Na het concert kunnen belangstellenden hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingsconcert is verkrijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Het concert vindt onder alle weersomstandigheden plaats, dus het is raadzaam een paraplu mee te nemen. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Foto: Mieke Wijnen Het sportcomplex De Brigge ondergaat deze zomer een forse aan passing. Zo komen er meer parkeerplaatsen en worden twee sport velden voorzien van kunstgras. De toegang tot het sportcomplex wordt verplaatst en komt tegenover de Noordweg. De huidige toe gang (bij de kantine) blijft open voor hulpdiensten. Voor deze plan nen werkte de gemeente nauw samen met korfbalvereniging ONDO. Op 6 juni speelde ONDO haar laatste competitiewedstrijd op het sport complex. Daarna begonnen direct de werkzaamheden. De aannemer heeft niet veel tijd, want begin september moeten de velden helemaal klaar zijn. Op het voorterrein komt bovendien een skatebaan. De aanleg daarvan begint pas na de herfstvakantie. Beplanting Tot verbazing van veel omwonenden bleek in mei al veel van de beplan ting rond de korfbalvelden gerooid te zijn. Helaas bleek dit nodig om de velden vlot en goed aan te kunnen leggen. In november worden bos schages en enkele bomen, in over leg met ONDO, nieuw aangeplant. Fietsoversteek In de tussentijd start aannemer BAM direct na de bouwvak met de werk zaamheden aan een nieuwe fiets oversteek bij het sportcomplex. Dit gaat gepaard met flinke verkeershin- der, zowel voor automobilisten als voor fietsers. Half juli organiseert de gemeente hierover een informatiebij eenkomst. Inwoners van Sint Laurens worden per brief uitgeno digd voor deze bijeenkomst. Rijkswaterstaat is gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de fietstunnels in de Prooyenseweg en de Golsteinseweg. De fietstunnels gaan straks onder de nieuwe N57 door. Fietsers en voetgangers kunnen zo voortaan veilig en zonder te wachten de N57 passeren. Als alles volgens planning verloopt, zijn de fietstunnels in april/mei 2010 gereed. Rijkswaterstaat doet er alles aan ervoor te zorgen dat het verkeer zo min mogelijk hinder ondervindt. Bij beide fietstunnels legt Rijkswater staat een tijdelijke weg aan (bypass) waardoor het verkeer langs de werk zaamheden kan rijden.Toch zal het ook nodig zijn de weg tijdelijk af te sluiten. Daarom zullen de Prooyen seweg en de kruising Golsteinseweg - Brigdamseweg enkele keren wor den afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Daarnaast start Rijkswater staat ook met de bouw van de ver keerstunnel in de Van 't Hóffweg. Deze tunnel is naar verwachting in september 2010 gereed. Ook hier kan het verkeer over de bypass langs de werkzaamheden rijden. Meer informatie Actuele informatie over de werk zaamheden aan de N57 is te vinden op de website van Rijkswaterstaat: www.rijkswaterstaat.nl/N57 of via het gratis informatienummer van Rijkswaterstaat: 0800-8002. Bij de verkiezing van het Europees Parlement op 4 juni hebben 14.197 stemgerechtigden hun stem in Mid delburg uitgebracht, waarvan 14.160 stemmen geldig waren. De opkomstpercentage was 39,35 De geldige stemmen werden als volgt uitgebracht: 1. CDA - Europese Volkspartij 2371 2. PvdA Europese Sociaaldemocraten 1751 3. WD - Europese Liberaal-Democraten 1144 4. Groen Links 1314 5. SP 906 6. Christenunie - SGP 2613 7. Democraten 66 1441 8. Newropeans 82 9. Europa Voordelig! Duurzaam 7 10. Solidara 24 11. Partij voör de Dieren 678 12. Europese Klokkenluiders Partij 66 13. De Groenen 27 14. Partij voor de Vrijheid 1663 15. Liberaal Democratische Partij 25 16. Partij voor Europese Politiek 8 17. Libertas 40 Foto: Aart van Belzen Op 8 juni wordt een schriftelijke enquête van de provincie Zeeland in samenwerking met de Zeeuwse gemeenten en in uitvoering van Scoop toegestuurd aan 50.000 inwoners van Zeeland. Met inzet van deze enquête horen we graag hoe u wonen, werken en leven in Zeeland ervaart zodat het ge meentelijke en provinciale sociale beleid hier voor de komende jaren op kan worden afgestemd. De enquête maakt onderdeel uit van een groter onderzoek dat Scoop uit voert in opdracht van de Provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten. Het project heet de Sociale Staat van Zeeland. Doel van het project is om in kaart te brengen hoe Zeeland op het gebied van sociale voorzieningen op dorps- en wijkniveau door de inwoners van Zeeland wordt ervaren. Wat vindt u prettig in uw leefomge ving? En wat mist u op sociaal voor- zieningengebied nog? Niet alleen met inzet van de enquête wordt dit bekeken, maar ook door te kijken naar resultaten uit diverse andere monitoringsinstrumenten zoals, de Jeugdmonitor Zeeland, het landelijke woningbehoeftenonder- zoek, en een onderzoek naar de soci- Binnenkort start de bouw van de ro tonde waar de Nassaulaan en de Veerseweg op aansluiten. Deze ro tonde vervangt de oude kruising tus sen de Nassaulaan en de Veerse weg. De werkzaamheden duren on geveer zeven weken. Het verkeer zal enige hinder ondervinden.Tussen de Prinses Margrietstraat en de Schol eksterstraat geldt op de Veerseweg een maximum snelheid van 30 km per uur. De bushaltes op de Veerseweg blij ven gewoon beschikbaar. ale infrastructuur (voorzieningen, ver enigingen en activiteiten) dat is gehouden onder de inwoners van de Zeeuwse dorpen en wijken. Waarom is het onderzoek Sociale Staat van Zeeland zo belangrijk? In de dorpen en wijken leven we samen. Van daaruit groeien onze kin deren op, gaan we naar ons werk, geven en ontvangen wij zorg, bezoe ken we verenigingen en organiseren we activiteiten die een meerwaarde bieden in ons bestaan. Voor de Provincie. Zeeland en de gemeenten is het belangrijk om een goed beeld te krijgen van de sociale situatie in de wijken en dorpen in Zeeland om er een nog fijnere provin cie van te kunnen maken om te wonen, te werken en te leven. Vandaar dat er 300 enquêtes op wijk en kernniveau worden uitgezet. Dat betekent zo'n 50.000 exemplaren in totaal. Om een zo'n goed mogelijk beeld te krijgen op dit microniveau is uw medewerking van essentieel belang. Daarom ook de oproep: vul de enquête als u die ontvangt dan ook in! Er kunnen meerdere enquêtes bij u in de bus vallen. Ze zijn op naam geadresseerd. Vult u ze dan alstu blieft beide in. Het kan ook zijn dat u geen enquête ontvangt.

de Faam | 2009 | | pagina 9