f f Illegale afvaldumping Nieuw telefoonnummer voor WOP Het woord aan raadslid Chris Simons Raadsvergadering juni Criteria voor verkooppunten softdrugs Wijktafel Klarenbeek/Veersepoort Vervanging riolering Nieuw- en Sint Joosland ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL nrawaireirci De Faam Woensdag 10 juni 2Ö09 - Pagina 8 Grof vuil en uitpuilende vuilniszakken in het plantsoen. Het maakt uw woonomgeving er niet aantrekkelijker op. Daarnaast kan het schade lijk zijn voor het milieu en brengt het opruimen van dit afval hoge kosten met zich mee. De gemeente Middelburg is per jaar ongeveer 10.000 euro kwijt aan ille gale dumpingen. Meestal gaat het om huisraad en ander huishoudelijk afval, soms ook om chemisch afval of asbest. Deze stoffen zijn erg schadelijk voor het milieu. De kosten om dit soort ge dumpt afval te verwijderen en de woonomgeving weer veilig en schoon te maken kan per geval oplopen tot duizenden euro's. Aan deze kosten betaalt u zelf mee via de afvalstof fenheffing. Dus hoe minder afval ille gaal gedumpt wordt, hoe minder u betaalt! Kijk op de afvalkalender voor meer informatie over het aanbieden van afval. Heeft u vragen? Bel de service telefoon van de gemeente Middelburg telefoon (0118) 67 53 22. Illegaal afval in watergang achter winkelcentrum Van Reigerbergstraat Foto: Aart van Bel zen Vanaf heden is het Wijkondersteuningspunt 't Zand/Stromenwijk bereikbaar via telefoonnummer 06 110 79 773. Tijd van keuzes maken In deze maand bespreken we uitgangs punten voor de komende 4 jaar. In 2009 zijn die keuzes nog belangrijker. Van de gemeente wordt verwacht dat zij op dit moment de economie stimu leert en projecten naar voren haalt, maar ook dat zij haar eigen begroting en inkomsten op peil houdt. We zullen dus deze maand keuzes moeten maken voor de komende jaren. Het college heeft een goed voorstel neergelegd waarbij geld gereserveerd is voor het aanpakken van de terug gang van de economie. Tevens is er flink bezuinigd op verschillende posten. Vooral de bezuiniging op het aantal ambtenaren is fors. Ook zullen er diverse projecten later uit gevoerd worden dan gepland. In en om Middelburg zijn er op dit moment veel werken in uitvoering. Dus dat er nog veel projecten naar voren gehaald kunnen worden is twijfelachtig. De WD-fractie is positief, maar kritisch in de voorgestelde keuzes en zal voor al benieuwd zijn naar de toelichting van het college over de afweging die gemaakt is. Enkele knelpunten hierin zal ik hier onder noemen: Het dorp Nieuw- en Sint Joosland zit op dit moment in de verdrukking met alle werkzaamheden rondom het dorp. Bewoners hebben een fantastisch dorpsplan gemaakt met daarin wensen opgenomen. Door een motie van de Foto: Jan Koole WD-fractie zijn deze wensen, meege nomen in deze nota. Deze wensen wor den helaas vertraagd uitgevoerd. Dat deze keuze gemaakt wordt begrijpen we, maar we zoeken nog naar alterna tief om deze wensen versneld te kun nen uitvoeren. Waar we niet op willen bezuinigen is het imago van de stad. Zeker na het jazz festival en het Tros muziekfeest zien we dat Middelburg een aantrekkelijke stad is waar mooie evenementen geor ganiseerd kunnen worden. Het succes van de Kunstroute toont aan dat dit ver- .nieuwend idee een gat in de markt was. Zo kunnen we nog veel meer goede voorbeelden geven van evenementen die meewerken aan een fantastische- stadspromotie. Dit zijn namelijk zaken waarbij we de plaatselijke ondernemers kunnen ondersteunen. Daarom zijn we blij dat er in 2010 weer spraakmakende eve nementen in en om Middelburg geor ganiseerd worden. Het evenementen budget hoort op een goed niveau en de gemeente moet faciliteren daar waar het kan. Dat de stofkam door de kunst en cul tuur gehaald wordt is een goede keuze, alleen betrekken ze hier ook de educatie in. Dit lijkt ons een verkeerd signaal. Kunsteducatie werkt erg posi tief en de laatste jaren is er al veel van deze educatie uit Middelburg verdwe nen. Laat deze bezuiniging geen reden zijn om Middelburg qua kunsteducatie de rug toe te keren. Veel Middelburgers maken gebruik hiervan, en dat moeten zij in Middelburg kunnen blijven doen. Ons voorstel is om bij deze bezuiniging de kunsteducatie te ontzien. Als u vragen heeft of met ons wil mee denken kan dit. Op donderdag 25 juni houden we ons liberale café in "de Mug" aan de Vlasmarkt, van 17.00 uur tot 19.00 uur. ledereen is van harte welkom. Fractieleden en wethouder zijn aanwezig om met u op informele wijze van gedachte te wisselen over de gemeente Middelburg. Chris Simons Fractievoorzitter WD chrsimons@zeelandnet.nl De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 15 juni om 19.30 uur bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. In verband met de behandeling van de Kadernota 2010-2013 is het mogelijk dat alle geagendeerde punten niet afge werkt worden. Als niet alle agendapunten zijn behandeld, wordt de vergadering voortgezet op dinsdag 16 juni. Ook dan begint de vergadering om 19.30 uur. Agenda onder voorbehoud 1.Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Vaststelling notulen raadsvergadering 18 mei 2009 3.Vaststellen Kadernota 2010-2013 4.lngekomen stukken 5.Splitsingsplan Delta ö.Zienswijze op jaarverslag en jaarrekening 2008 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool 7.Zienswijze op gewijzigde begroting 2009 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool 8.Zienswijze op Begroting 2010 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool 9.Kredietverlening inzameling kunststof flessen en flacons (KFF+) lO.Beleidsregel voor hogere waarden op grond van de Wet Geluidhinder 11 .Gemeentelijk Rioleringsplan 2009-2012 12.Vaststelling 2e herziene grondexploitatieberekening Boekweitstraat, Arnemuiden 13.Zienswijze Ontwerpbegroting 2010 en le begrotingswijziging 2010 Veiligheids regio Zeeland 14.Mondiaal Beleid Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van deze verga dering en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrij dag 19 juni van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 22 juni om 20.00 uur. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 18 mei 2009 besloten de vesti gingscriteria voor de aanwijzing van panden waarin een verkooppunt voor softdrugs (coffeeshops) gevestigd mag worden enigszins te verruimen. Deze verruiming betekent o.a. dat een vesti ging buiten het centrum mogelijk is. De belangrijkste criteria zijn dat geen vestigingen mogelijk zijn op bedrijven terreinen en binnen een straal van mini maal 250 meter van basisscholen en scholen voor voortgezet onderwijs. Alle eisen voor gedoogde verkooppunten van softdrugs binnen de gemeente Mid delburg liggen ter inzage in de centrale hal van het stadskantoor, Kanaalweg 3. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Belangstellenden voor een verkooppunt worden in de gelegenheid gesteld om met locaties/panden te komen waarin zij een verkooppunt wensen te vesti gen. Zij kunnen voor 10 juli 2009 bij de burgemeester een aanvraag indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u vanaf 29 juni 2009 contact opnemen met de heer mr. JJ. Groenenberg, telefoon (0118) 67 56 87; emailj.groenenberg@middelburg.nl. Op donderdag 18 juni komt wijktafel Klarenbeek/Veersepoort bij elkaar. Deze vindt plaats in Grandcafé Willem, Oranjelaan 19, en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere: stand van zaken Middelburgse onder delen N57, stand van zaken diverse bouwprojecten en kunst in de wijk. Een wijktafel vormt het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethou der en diverse maatschappelijke instel lingen, zoals politie, Woongoed en wijk- verenigingen. De wijktafel is vrij toegankelijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijk- tafels kunt u raadplegen op www.middelburg.nl»wonen en leven» wonen in Middelburg>wijken en dorpen. Vanaf maandag 15 juni start JMB aanne mingsbedrijf met de vervanging van de riolering en de aanleg van een regenwa terriolering in de Van Akenstraat, Zeeburgstraat, Scheldepoortstraat en Sloehavenstraat. De riool- en bestratingwerkzaamheden worden in fasen uitgevoerd. De werkzaamheden starten vanaf de Quarleshavenstraat/Sloehavenstraat en duren tot en met oktober 2009.

de Faam | 2009 | | pagina 8