100 jaar L'Escaut Exotische geuren en Zeeuwse klei koor A58 m ii9f- 899, Groen Rijk 5? Summertime met 99,- ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL oor alle Vlissingers Van oudsher is Vlissingen het werkgebied 115 jaar CBS de Burcht-Rietheim Ballroom disco bij Club Devo Weblog bibliotheek Vlissingen online Barbecue Caranga Black Jack weber Qioo 6 Prijskraker 1 Buitenkeuken Buitenkeuken Barbecue Chef Cook van I CS, - Groen Rijk Middelburg Prijskraker 18,50 A)eet (»At ev leeft 2 De Faam Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 7 "Het feest is toegankelijk voor iedereen, want we willen graag iets terug doen voor Vlissingen en haar bewoners", zegt directeur Jan van Beekhuizen. foto: wieny de Brabander foto duna. DOOR KARIN OCKÉ VLISSINGEN - Een eeuw ge leden is het allemaal begon nen. Scheepswerf De Schel de wilde passende woon huisvesting voor haar werk nemers en zo werd de Ver eniging tot Verbetering der Volkshuisvesting in Vlissin gen en andere omliggende gemeenten opgericht. De eerste 188 woningen ston den in de Rooie Buurt, inclusief tuintjes, zodat de werknemers ook zelf konden verbouwen. De Vereniging telde nog meer bedrijven, waaronder de Spoorwegen, de PSD, PZEM, Hoechst en Pechiney. "In 1999 zijn we over gegaan van een Vereniging naar een Stichting," vertelt Jan van Beekhuizen, sinds 1979 directeur-bestuur der van l'Escaut. "De structuur is toen helemaal veranderd. Er zijn naamswijzigingen geweest, maar het bedrijf is hetzelfde ge bleven. We mogen op heel Wal cheren werken, maar van ouds her is Vlissingen eigenlijk ons werkgebied. Wij zetten ons in voor wonen, werk, zorg, leef baarheid en de maatschappij. Kortom, we hebben in de loop der tijd een maatschappelijke functie gekregen." Het hon derdjarig bestaan wordt dan ook uitbundig gevierd. "We houden een rondvaart voor mensen die al vijftig jaar of lan ger klant van ons zijn en in Ter Reede was er een seniorenfeest. Op zaterdag 13 juni is het Cen tury-Event Jubileumfeest op de velden bij Baskensburg." Het begint om 11.00 uur met Djum bo. Mental Theo verzorgt met Slam FM het middagprogram ma. 's Avonds is de Royal Dan ce Party met een optreden van Nathalie Makoma. Er zijn kra men, workshops en een spring kussen. OOST-SOUBURG - CBS de Burcht-Rietheim uit Oost- Souburg viert vandaag (10 juni) feest. De school bestaat 115 jaar en het gebouw dat nu in gebruik is al 50 jaar. Daarom houdt de school een straatspeeldag met het thema Circus en 's middags een Fancy Fair van 14.00- 17.00 uur. Ook zijn er activi teiten op het schoolplein aan de van Visvlietstraat. Van de opbrengst van de Fancy Fair worden nieuwe speeltoestel len aangeschaft. GOES - Wie weer eens echt wil ballroom- en discodan sen kan op vrijdag 19 juni te recht in Club Devo. Het be gint om 22.00 uur en gaat door tot in de late uurtjes. Club Devo is te vinden aan de Grote Kade 34. VLISSINGEN - Bibliotheek Vlissingen heeft een nieuw digitaal communicatiemid del gelanceerd: Bieb Blog Vlissingen. Via dit weblog communiceren bibliotheek medewerkers regelmatig over hun werkzaamheden en de ervaringen die zij op doen op de werkvloer. Doel is om leden en niet-leden op de hoogte te houden van wat er speelt in de bibliotheek wereld. Op het weblog staan vooral boek- en filmrecen sies, beschrijvingen van acti viteiten en nieuwtjes. AAGTEKERKE - Wie denkt dat hij tijdens Aagtekerke Open, dinsdag 16 tot en met donder dag 18 juni, alleen terecht kan voor een partijtje Boerengolf, zal woensdag 17 juni verrast zijn. De weilanden aan de Kloosterweg 2 die normaliter naar Zeeuwse klei ruiken, wor den opgesierd met meer exoti sche geuren. De Rotary Club Walcheren en Samenwerking Vlissingen-Ambon hquden ge zamenlijk een Molukse avond, waarbij uitheemse lekkernijen, muziek en dans het Zeeuwse landschap even doen vergeten. Naast het culturele programma wordt er een film getoond over diverse projecten op Ambon en is er een fototentoonstelling te MIDDELBURG - Koor A58 bestaat tien jaar en geeft daarom op vrijdag 12 juni een concert in Middel burg. Het koor zingt lied jes van onder andere Trijntje Oosterhuis, Di- Rect, Billy Joël en Metalli- ca. Bovendien gaat in Middelburg een medley van Beach Boys-liedjes in première. Het concert in de Zeeuwse Concertzaal begint om 20.00 zien. Verder vertellen artsen over hun ervaringen als vrijwilli ger en wordt de avond afgeslo ten met een loterij. De op brengst is bestemd voor de eer ste uitzending van een plastisch chirurgisch team naar Ambon in november dit jaar en onder leiding van Dr. Michiel Vaan drager. De stichting Samenwer king Vlissingen-Ambon (SSVA) coördineert sinds 2006 opera ties uitgevoerd door Nederland se medische teams. Inmiddels hebben Vlissingse urologen en oogartsen met succes ruim dui zend bewoners op Ambon kun nen helpen. Aanvang: 18.00 uur. www.aag- tekerkeopen.info en www.vliss- ingen-ambon.nl. uur. De voorverkoop van de kaarten is begonnen: via www.a58.info, Touristshop in Middelburg en Primera in Vlissingen. Entree is 15 euro. Het koor staat bekend om hun uitstraling en performan ce. Ze zingen alle liedjes üit- het hoofd, waardoor de inter actie met het publiek groot is. Dit alles onder de bezielende leiding van dirigent Rob van der Meule en begeleiding van pianist Christian Blaha. Bo vendien is voor dit concert een combo aanwezig. Brikettenbarbecue. Per stuk. Met GRATIS hoes t.w.v. 9,95 en Weber's kleine bbq boek t.w.v. 12,50 If Weber One- Touch silver J Brikettenbarbecue. 0 47 cm. van 13"Q;-voor Een gasbarbecue die overal mee naar toe genomen kan worden. Het grilloppervlak is 42,5 x 32 cm groot. De barbecue weegt 10 kg. ^^èbêêêêIÊÊÊÊÊÊ Ï«I* Weber Buitenkeuken Genesis gasbarbecue. Zwart E320,14497- 899,- RVS. S320,1399T- 999,- vanaf Weber gasbarbecue. Spirit E210.649,-499,- Spirit E320.849,- 599,- vanaf v, m Brikettenbarbecue. Per stuk. Mortiere Boulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Prijzen zijn afhaalprijzen, incl. btw en excl. accesoires. Wijzigingen in prijs en model, evenals zetfouten en uitverkocht voorbehouden. BP lichtgewicht gasfles Voor de gasbarbecue. Per fles. Excl. statiegeld t.w.v. 55.-. Per gasfles 5kg. 18.50 Per gasfles 10kg. 30.95" 3 vanaf ■P

de Faam | 2009 | | pagina 7