Maximaal Z E E L A Grote overdekte rommelmarkt voor dierenasiel Walcheren. dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 40 Wilt u "er zijn" voor mensen in hun laatste levensfase? Er worden vrijwilligers gezocht voor de: Palliatieve Unit in 't Gasthuis in Middelburg Wat vragen wij van vrijwilligers? Wat bieden wij? 0p zoek naar een nieuw al tijden uitgekeken op het verhuisplannen of behoefte aan praktische voor uw interieur of de tuin? Kijk dan naar In dit programma van Maximaal TV met komt het allemaal aan bod. In de rubriek kijken we binnen bij bewoners van Zeeuwse plaatsen en gehuchten en worden plaatsnamen als 'Geitendurp' en 'Boerenhof nader verklaard. Leuke weetjes en oprechte verhalen van trotse Zeeuwen. WONEN sluier op de foto Van tupmusse tot door rachel van westen KWADENDAMME - In de R.K kerk aan de Johan Fri- sostraat in Kwadendam- me is vanaf 14 juni de ten toonstelling Van tupmus se tot sluier' te bezichti gen. Deze tentoonstelling toont foto's en achter grondinformatie van in woners van Kwadendam- me die in de eerste helft van de vorige eeuw het klooster ingingen. Ze dankt haar naam aan het gegeven dat het grootste ge deelte van de vrouwen in die tijd streekdracht droegen met het bijbehorende mutsje, de tupmusse. Wanneer ze het klooster ingingen, ruilden ze deze dracht in voor een habijt met sluier. Leo Grim, initiatiefnemer van deze tentoonstelling, heeft grote interesse voor de ge schiedenis van Kwadendam- me. Al eerder bracht hij alle huizen van het dorp, ge bouwd tussen 1636 en 1950, in kaart. Tijdens zijn vele ge sprekken met de bewoners zag hij even veel oude fotoal bums. Daarbij kwam hij ver schillende nonnen en pries ters tegen en dat inspireerde hem om aan een volgend pro ject te beginnen. Religieus "Ik wilde een verzameling maken van alle inwoners van Kwadendamme die tussen 1910 en 1950 in het klooster zijn gegaan", vertelt Grim. "Het leven was in die tijd heel religieus ingesteld. Het was destijds nog een soort prestige om een zoon of dochter te hebben die het klooster was ingegaan. Daar naast maakten sommigen dankbaar gebruik van de mo gelijkheid om in het klooster te gaan studeren. Iets waar thuis geen geld voor was." T entoonstelling De tentoonstelling in Kwa dendamme is gratis toegan kelijk van zondag 14 juni tot 27 september op dinsdag- en vrijdagmorgen. Ook is de ten toonstelling na de wekelijkse eucharistieviering op zondag te bekijken. De zussen Mildreda en Vitalis Goense. foto: p.r. BIJ DE RIJKE IS UW TOTALE LOGISTIEK IN GOEDE HANDEN! Met meer dan 2000 medewerkers in Europa is de De Rijke Groep een van de grotere onder nemingen op het gebied van transport warehousing. Óf het nu gaat om het vervoer van stukgoed/bulk/vloeistoffen; de op- en overslag van geklasseerde en niet-gevaarlijke goederen; value added logistics; alsook integrale goederenstroombeheersing... ze zijn bij De Rijke in prima handen. Op onze locatie te Sas van Gent - Sluiskil, hebben wij momenteel: TE HUUR: 10.000 m2 loodsruimte - 8x 175 m3aluminium silo's 20x 200 m3aluminium silo's - Buitenopslag (ook onder afdak) Ruime parking Alles inclusief of exclusief behandeling Wij vernemen graag hoe wij u van dienst kunnen zijn. Neem geheel vrijblijvend contact op met mevr. Cindy Van Hyfte op cindy.vanhyfte@derijke.com, op het telefoonnr. 0031 (0)115 47 84 03 of mobiel op 0032/478 20 18 87. Surf voor meer info ook eens naar www.derijke.com. Wij hopen u weldra tot ons klantenbestand te mogen verwelkomen. Vrijwillige Zorg Steunpunt Mantelzorg Walcheren Vrijwillige Zorg Walcheren Steunpunt Mantelzorg zoekt enthousiaste en be trokken vrijwilligers die mensen in hun laatste levensfase en hun mantelzorgers willen ondersteunén. een open en respectvolle houding een beschikbaarheid van minimaal 5 dagdelen per maand bereidheid een basiscursus te volgen (in juni of oktober 2009) boeiend vrijwilligerswerk professionele begeleiding en ondersteuning reiskostenvergoeding Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Vrijwillige Zorg Walcheren, tel. 0118-553530 of info@zorgvrijwilligers.nl. Neem gerust eens een kijkje op onze website www.zorgvrijwilligers.nl voor nog andere interessante vrijwilligersvacatures. Ruim 1000 m2 2e-hands goederen, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het dierenasiel Walcheren. Vrijdag van 13.00-16.00 uur, locatie Voltaweg, Vlissingen. Inbreng van goederen kan ook tijdens deze uren (s.v.p. geen computers en/of kapotte spullen). Wonen in Zeeland wordt iedere woensdag en vrijdag uitgezonden en ieder uur herhaald.

de Faam | 2009 | | pagina 48