Info-avond Kleuter met eigen inkomen fabiu 10 juni 18.00 - 20.00 uur Ifezeel* Juist nü maakt een diploma het verschil! S www.hz.nl Hogeschool Zeeland Het is vandaag straatspeeldag Straatspeeldag in delen van Middelburg dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL fabius opleidingen Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerk(st)er (9 mnd) Secretaresse (12 mnd) Voorlichtingsrondes om 18.00 19.00 uur Krib A58 één nacht dicht www.FabiusOpleidingen.nl De financiële opvoeding in een boek IIVIO Woensdag 10 juni 2009 - Pagina 39 ?cWonist, Meer weten? TeU 0115; 64 16 00 Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Volledige opleiding in Terneuzen start na de zomer weer met de volgende dag- en avondopleidingen: VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt vandaag (10 juni) in Oost-Souburg en in het Middengebied in Vlissingen de Nationale Straatspeeldag. Deze laatste in samenwerking met Local Board. Tussen 14.00- 16.00 uur zijn er activiteiten in de Hontestraat in Oost-Souburg en in de Ridderspoorlaan/Bosjeslaan/ Tulpenlaan in het Middengebied. Kinderen kunnen stoepkrijten, latje trap pen, stoepranden, estafette lopen, pannavoetballen en zebramas ker kleuren. Alle activiteiten zijn gratis. MIDDELBURG - In de Middelburgse wijken en dorpen is het van middag straatspeeldag. Op deze dag vragen kinderen al spelende aandacht voor een kindvriendelijke inrichting van buurten en straten. Omdat met de komst van de N57 in veelMiddelburgse wij ken en dorpen de verkeerssituatie verandert, levert de gemeente dit jaar een speciale bijdrage aan de nationale straatspeeldag. Er is per straat een stoepkrijtwedstrijd met het thema verkeer. De win naar krijgt een prijsje uitgereikt door de (wijk)wethouder. Verder bezoekt een ballonnenclown de deelnemende straten. Een mede werker van de gemeente gaat met informatie over voorbereidin gen op de N57 de locaties af en deelt folders, ballonnen en iets lek kers uit. Deelnemende straten Er hebben zich maar liefst negen straten aangemeld: de Van Cit- tersstraat (Sint Laurens), Willem Arondeusstraat (Klarenbeek), Bluesroute (Mortiere), Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joos- land), Schoolplein het Gedj (Stromenwijk), Kruitmolenlaan (Dau- wendaele), Roozenburglaan (Dauwendaele), Grootmede (Dau- wendaele) en het parkeerterrein bij winkelcentrum Dauwendaele. Zij hebben elk een onderhoudend programma samengesteld. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat plaatst bij de tijdelijke bypass in de A58 bij Nieuw en Sint Joosland circa 400 meter extra verkeers- geleidende voorzieningen. Dit gebeurt ter verbetering van de vei ligheid op dit weggedeelte. De werkzaamheden worden uitge voerd in de nacht van woensdag 10 juni op donderdag 11 juni tus sen 22.00 uur en 05.00 uur. Het verkeer uit de richting Vlissingen /Middelburg naar Goes wordt omgeleid via Vlissingen-Oost over de N254 en N62. Men dient rekening te houden met extra reistijd. Het verkeer uit de rich ting Goes naar Middelburg kan normaal gebruik maken van de A58 tussen Heinkenszand en Middelburg. Groei FBTS Het publiek groeide van 10.000 bezoekers in 1999 naar bijna 42.500 in 2008, waarmee Film by the Sea het grootste culturele evenement van Zeeland is. Film by the Sea staat bekend om zijn unieke programma, zijn ongedwongen sfeer en bijzondere loca tie aan zee. De films uit de competitie betreffen boekverfilmin- gen. Spelen met geld. Het gehele programma wordt 1 september bekendgemaakt. foto: ed dewaerheut Dan begint tevens de kaartverkoop. Zie ook de website Anna Drijver op poster Film by the Sea 2009 Actrice Anna Drijver siert de nieuwe visual (poster) van Film by the Sea. De foto voor de poster is gemaakt door acteur en foto graaf Thom Hoffman. Hoffman maakt ook de trailer voor het festival. Het artwork van de poster is van de hand van reclame bureau men@work Geen speciale vooropleiding nodig Landelijke IVIO-erkende diploma's Slechts 1 lesochtend of -avond per week Zeer geschikt voor herintreedsters, omscholing, reïntegratie en schoolverlaters Uitbreiding met boekhouden mogelijk Voor ouders die moeite heb ben om hun kinderen te le ren omgaan met geld, heeft het Nibud het boek 'Finan ciële opvoeding? Dat doe je zo!' ontwikkeld. Daarmee krijgen ouders steun en infor matie bij het maken van keu zes in de financiële opvoe- - ding van hun kind. Wie goed omgaat met z'n geld heeft in zijn leven minder pro blemen. Hier geldt ook: Jonge geleerd is oud gedaan. Geeft kinderen vanaf hun zesde, ze vende jaar zakgeld, is het advies van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud). Zes- en zevenjarigen die zak geld krijgen, gaan beter met geld om dan kinderen die dat niet krijgen. Ze herkennen de verschillende euromunten en kunnen de waarde van de mun ten juist inschatten. Het is voor al een goed moment, omdat kinderen op die leeftijd begin nen met tellen. Zo leren ze me teen de waarde van het geld kennen, aldus het Nibud. Ze spelen ook vaker met geld en le ren zo spelenderwijs met geld omgaan. Ouders die zakgeld ge ven, tellen vaker geld samen met hun kind. Gelukkig zien de meeste ouders dat ook in; meer dan de helft geeft hun jonge kinderen zak geld en meestal regelmatig. Dat is goed volgens het instituut. Minder goed vinden onze fi nanciële opvoeders het als ook tussendoor nog wat wordt toe geschoven. Bijna de helft van de kinderen krijgt naast het zakgeld ook tus sendoor geld toegestopt van de ouders of grootouders. Het Ni bud raadt dit af en vindt dat kin deren juist regelmatig geld moeten krijgen, zodat ze leren uit te komen met hun 'inko men'. Overigens worden kinderen die geen zakgeld krijgen door hun ouders simpelweg te jong ge vonden. De meeste 6- en 7-jari- gen krijgen 1 euro per week. Vier van vijf de kinderen die zakgeld krijgen, kopen ook zelf wel eens iets. Het vaakst wordt er speelgoed gekocht; Lego en Playmobil zijn populair, maar ook computerspelletjes. En na tuurlijk staat snoep op het menu. VLISSINGEN - De elfde editie van het internationale film festival Film by the Sea is van vrijdag 11 tot en met zondag 20 september in Vlissingen. De jury voor het Film- en Lite ratuurprogramma van filmfestival Film by the Sea 2009 bestaat naast vaste juryvoorzitter Rinus Ferdinandusse uit Marjolein Beumer, Nelleke Noordervliet, Tania Heimans, Nazmiye Oral, Max van Praag en Peter Blok. oplei di r ingen Erkend Examenbureau i F I Brochure? bel gratis 0800-4464464 Lesplaatsen: o.a. Breda, Oosterhout, Roosendaal, Goes, Bergen op Zoom, Middelburg, Terneuzen

de Faam | 2009 | | pagina 47